Recenzja głośników Logitech Bluetooth Speakers Z600

Muzyka towarzyszy nam od zawsze. Wielu z nas słucha jej w domu podczas sprzątania, przygotowywania obiadu czy po prostu dla relaksu. Lubimy obejrzeć dobry film wieczorem delektując się lampką wina. Co jednak w przypadku, gdy nasze głośniki uniemożliwiają nam przyjemny odbiór muzyki czy filmu ? Trzeszczą, przerywają, a te z laptopa, komórki czy telewizora nie spełniają naszych oczekiwań? Wujek postanowił sprawdzić bardzo ładne głośniki firmy Logitech Bluetooth Speakers Z600 i przekonać się czy warto je kupić.

z600_1

Głośniki dotarły do nas w oryginalnym opakowaniu dobrze zabezpieczone przed uszkodzeniem w transporcie. Poza głośnikami w pudełku znajdziemy zasilacz, przewód audio z wtykiem jack 3,5 mm, mikronadajnik Bluetooth na USB oraz instrukcje i gwarancję.

Specyfikacja techniczna:
– Bluetooth 2.0
– Obsługiwany profil Bluetooth: A2DP
– Zasięg połączenia Bluetooth: 10 m
– Wejścia dodatkowe: 1
– Elementy sterujące: zasilanie, połączenie Bluetooth, głośność

Współpracuje z:
– Dowolnym urządzeniem z obsługą profilu Bluetooth A2DP
– Dowolnym urządzeniem z wyjściem audio USB
– Dowolnym urządzeniem z wyjściem audio 3,5 mm

Informacja o gwarancji:
– Dwuletnia gwarancja producenta

z600_7

Logitech ten model głośników wypuścił na rynek w kolorze białym i w takiej kolorystyce dotarł do naszej redakcji. Swoim kształtem przypominają wazon na kwiaty: szersze na dole i łagodnie zwężają się ku górze. Kolumny wyglądają bardzo elegancko, gdy ustawimy je po dwóch stronach monitora czy telewizora. Nie są ani za duże, ani za małe. Głośniki wykonano solidnie z materiału wysokiej jakości, wszystko do siebie pasuje bardzo dobrze i można by powiedzieć, że idealnie wkomponują się w design pomieszczenia w którym zostaną ustawione.

z600_6

Głośniki w większości swojej powierzchni otoczone zostały materiałem pod którym umieszczone zostały przetworniki. Tylko około 2 cm pasek głośników jest gołą, śliską obudową. Na głównej kolumnie w tym miejscu umieszczono przyciski sterujące: przycisk zasilania, połączenia Bluetooth, a także gniazdo typu jack i microUSB. Głośniki mogą być podłączone do źródła dźwięku za pomocą Bluetooth, ale nie muszą. Gniazda zostały zaślepione zawleczkami maskującymi. Aby je wyciągnąć należy użyć długiego paznokcia bądź ostrego przedmiotu.

z600_3

Oba głośniki producent połączył płaskim, białym przewodem łączącym się w kostce do której podpinany jest zasilacz. Długość przewodów umożliwia ustawienie kolumn w odległości ok. 2,5 m od siebie, a kabel zasilający ma długość ok. 1,7 m. Na górze głośnika głównego umieszczona została dotykowa regulacja głośności, natomiast na spodzie znajdziemy membrany przetworników osadzone w głębi. Zostały one wyposażone w centymetrową poduszkę powietrzną, która wykorzystywana jest do wzmocnienia dźwięku.

z600_4

Podłączenie głośników do komputera, laptopa, telefonu, tableta czy innego urządzenia jest bardzo proste. Po włączeniu przycisku power usłyszymy dźwięk informujący nas o tym, że urządzenie jest gotowe do pracy. Czujniki dotykowe umieszczone na górze kolumny głównej nie są podświetlane. Ruch wykonujemy po okręgu odpowiednio przyciszając lub podgłaszając dźwięk. Sterować głośnością możemy również z poziomu odtwarzacza dźwięku.

z600_5

Głośniki umożliwiają łatwość odtwarzania muzyki i innych materiałów audio ze swojego komputera, smartfona czy tabletu. Te trzy urządzenia mogą działać w tym samym czasie, a przełączanie się między nimi to tylko kwestia naciśnięcia przycisku „pauza” na jednym i „play” na drugim.

W tych niedużych głośnikach zawarta jest moc. Już pierwsze tony wzbudziły we mnie uznanie. Odtwarzany dźwięk jest czysty i naturalny. Dominują tony wysokie i średnie , chociaż basu też nie brakuje. Kolumny nie trzeszczą i nie słychać zakłóceń nawet przy maksymalnej głośności. W pomieszczeniu, w jakim prowadziliśmy odsłuch (około 16 m2) można było się poczuć naprawdę otoczonym przez dźwięk. Głośniki testowane były na różnych rodzajach muzyki i w każdym z nich sprawdzają się bardzo dobrze. Podobnie sytuacja wygląda podczas oglądania filmów, a także przy grach.

z600_8

Podsumowanie

Logitech Bluetooth Speakers Z600 to bardzo fajny zestaw głośników. Ciekawy, nietuzinkowy wygląd i bardzo dobry odsłuch. Logitech po raz kolejny udowadnia, że może skonstruować głośniki na bardzo wysokim poziomie. Model ten zadowoli zarówno gracza, kinomaniaka jak i konesera muzyki. Produkt nie jest tani, ale należy pamiętać, że tego typu głośniki kupujemy na lata.

Cena: od 665 zł

Nasza ocena

ocena9

wujekpoleca

Sprzęt do testów dostarczył

logitech