Recenzja głośników firmy Genius model SP-HF150

Przedstawiamy recenzję niedużych głośników firmy Genius. Czy model SP-HF150 jest dobrym rozwiązaniem do użytku domowego lub firmowego? Postaramy się odpowiedzieć na to pytanie w poniższej recenzji.

glosniki5.jpg
Dane techniczne:
Pasmo przenoszenia: 200Hz – 20KHz
Kolor obudowy: wood
Liczba głośników: 2
Głośnik niskotonowy: nie
Całkowita moc: 4 W (RMS)
Zasilanie: port USB
Wyjście słuchawkowe: nie
Wbudowany zasilacz: nie
Informacje dodatkowe: 85 x 130 x 83 mm, 623 g, audio z 3,5 mm jack

Głośniki dotarły do nas w kartonowym, oryginalnym opakowaniu zabezpieczone folią ochronną. Po wyjęciu głośników możemy się im dokładnie przyglądnąć. Są niewielkich rozmiarów (85x130x85 mm), ale przy monitorze czy laptopie prezentują się bardzo ładnie.

glosniki2
Obudowa głośników jest wykonana z drewna całkiem niezłej jakości. Nie pozostają na nich ślady palców i kurzu. Sam głośnik z wierzchu pokryty jest czarnym materiałem. Na froncie widnieje logo producenta. Z tyłu umieszczono otwór bas-refleks i wyjście kabli. Głośniki nie są oznaczone, który to lewy, a który prawy. Można się jednak domyślić, że prawy ma regulację głośności i wyjście 3 kabli. Od spodu głośniki wyposażone są w cztery piankowe podkładki antypoślizgowe, które całkiem dobrze spełniają swoją funkcję. glosniki4.jpg

Te 4 watowe głośniczki zasilane są za pomocą portu USB, a do komputera podłączamy je za pomocą wtyczki jack 3,5 mm. Pokrętło regulacji głośnika działa bez zarzutu, a odłączyć głośniki możemy tylko poprzez wyjęcie wtyczki USB z portu komputera.

Są to głośniki niskobudżetowe, które wyglądają całkiem przyzwoicie , ale nie możemy się spodziewać po nich rewelacji. Będą one dobrym uzupełnieniem głośników w laptopie, natomiast jako samodzielne głośniki wypadają przeciętnie. Jakość dźwięku nie jest rewelacyjna, nie mamy co szukać tutaj tonów niskich, jednakże jak za tą cenę radzą sobie całkiem przyzwoicie.
W codziennym użytkowaniu w domu czy w pracy można spokojnie posłuchać muzyki czy obejrzeć film. Głośniki te sprawdzą się do tego idealnie.

glosniki1

Głośniki SP-HF150 to tani model firmy Genius. Cena tych głośników zaczyna się od 22 zł. Dźwięk może nie jest najwyższej jakości ale sprawdzą się w codziennym użytkowaniu zarówno przy komputerze jak i laptopie. Jedynym sporym minusem jest brak możliwości podłączenia słuchawek, co większość głośników ma od dawna w standardzie.

ocena7