Powerbank Hama Slim 5HD

W dzisiejszej recenzji mam przyjemność przybliżyć Powerbank Hama Slim 5HD. Urządzenie dotarło do mnie w plastikowym, przezroczystym zabezpieczeniu. Powerbank w tym opakowaniu jest idealnie widoczny więc można go właściwie dokładnie obejrzeć już przed rozpakowaniem. W oczy rzuca się również oznaczenie ,,READY TO USE” – rzeczywiście – urządzenie już na starcie jest naładowane prawie do pełna.

1

Z tyłu opakowania umiejscowiono kabel micro-USB (out 5V/1A) w kolorze białym oraz wymieniono dane techniczne urządzenia.

2

Zawartość zestawu: Sim 5-HD, kabel micro USB, instrukcja obsługi.

3

Specyfikacja techniczna:

Wygląd (kolor, design, motyw, seria)

Grupa produktowa Wrist strap
Kolor Zielony
Linia produktowa Essential Line
Odcień koloru Zielony Mint

Łącza (połączenia, wejścia)

Ilość wyjść 1
Przyłącze, wejście USB Micro B Socket
Wyjście USB-Typ-A-Coupling

Zasilanie

Connection (Output) 1 / Voltage 1 / Current Strength 1 USB-Typ-A-Coupling / 5 V / 1 A
Nazwa baterii Integrated Li-Polymer-Battery

Właściwości elektrotechniczne

Pojemność 5000 mAh
Prędkość ładowania Fast Charge

Wymiary i waga

W x H x L 65 x 12 x 92 mm
Waga 113 g

Zestawy

Komponent 1 Micro-USB-Cable

Zastosowanie

Polecane Użycie Wrist strap

Powerbank został wykonany w kolorze miętowym (w ofercie dostępne są również inne wersje kolorystyczne: różowy, czarny i biały).  Na jego przodzie umiejscowiono logo producenta – literę ,,h” w kółku oraz nazwę modelu – Slim 5HD.

222

U góry umiejscowiono 4 małe diody oznaczające poziom naładowania urządzenia.

8

Lewa strona urządzenia nie została wyposażona w żadne funkcje.

4

Na prawej stronie umiejscowiono przycisk włączający zasilanie diod.

5

Od spodu Powerbank nie został wyposażony w żadne funkcje. U góry znajduje się wejście USB 3.0 oraz wejście dla kabla ładującego.

6

Powerbank jest bardzo małych rozmiarów (65 x 12 x 92 mm)- mieści się w dłoni, jest również lekki (113g). Został wykonany z delikatnie matowego materiału – dzięki temu pewnie leży w dłoni a tym samym nie powinien nam się w żaden niekontrolowany sposób wyślizgnąć i ulec żadnemu uszkodzeniu uderzając potencjalnie o ziemię. Niewielki rozmiar sprawia, że  z łatwością zmieścimy Powerbank w torebce czy plecaku a nawet w kieszeni.

10

Slim 5 HD to urządzenie o pojemności 5000 mAh – nie jest to oszałamiająca pojemność ale biorąc pod uwagę rozmiar urządzenia i jego wagę jest naprawdę nieźle. W Slim 5 HD zostały zastosowane atestowane i spełniające najwyższy standard bezpieczeństwa ogniwa litowo-polimerowe o dużej gęstości energii, która najczęściej jest stosowana w produkcji smartfonów. Dzięki temu możemy cieszyć się tak kompaktowym rozmiarem.

Z pomocą Slim 5 HD w łatwy i szybki sposób doładujemy różne urządzenia mobilne: Apple, Samsung, Huawei, LG, Sony, Honor, ZTE, HTC, Wiko, Google, Microsoft, Motorola, Lenovo, Blackberry.  Wystarczy podłączyć do niego odpowiednią ładowarkę – tej w zestawie brak ale to oczywiste – każdy kabel do danego urządzenia ma inne wejścia. Zestaw zawiera natomiast kabel micro- USB – ten jest krótki, wystarczający by naładować nasz Powerbank do pełna.  W przypadku naładowania smartfona (4500mAh)- powerbank spokojnie wystarcza na jedno pełne naładowanie.

13

Warto wspomnieć, że Slim 5HD posiada certyfikat TÜV, który coraz częściej pojawia się w promocji różnych sprzętów. Czym właściwie jest ten certyfikat? TÜV jest to skrót od niemieckiego – Technischer Überwachungsverein, co w tłumaczeniu oznacza związek inspekcji technicznej. Związek ten powstał w Niemczech w czasach rewolucji przemysłowej – latach 80. XIX wieku. Dziś pełni ważną funkcję kontroli różnych rozwiązań przemysłowych, motoryzacyjnych czy chociażby medycznych. Ściślej mówiąc – kontroluje różne produkty pod kątem ich bezpieczeństwa. Produkt, który odbył kontrolę z pozytywnym wynikiem – otrzymuje odpowiedni certyfikat. Certyfikat jest dla nas gwarancją spełnionych wymagań tejże niemieckiej ustawy o bezpieczeństwie produktów.

Testowany Powerbank od Hama został wyposażony również w zabezpieczenia przeciążeniowe, przed głębokim rozładowaniem oraz przed zwarciem.

4 małe diody LED wskazują nam aktualny poziom pojemności Powerbank’a. Aby go sprawdzić wystarczy nacisnąć umiejscowiony z prawej strony urządzenia przycisk. Następuje charakterystyczne kliknięcie i diody się zaświecają.

12

Gdy powerbank osiąga mały poziom naładowania ostatnia dioda zaczyna migać. Miga nieprzerwanie nawet gdy ładowanie się już zakończy. Na migającej diodzie podładowałam jeszcze swój telefon na około 30-40%.111

Testowany przeze mnie Powerbank Slim 5 HD w teście spisał się znakomicie. Jego główna zaleta to lekkość i mały rozmiar. Możemy go zabrać ze sobą wszędzie – do pracy, na wycieczkę czy na spacer z psem. Urządzenie z łatwością zmieści się w praktycznie każdej kieszeni. Delikatny kolor przypadnie każdemu do gustu a materiał, z którego został wykonany – będzie go łatwo utrzymać w czystości. Slim 5 HD oferuje pojemność 5000 mAh oraz szybkie ładowanie.

Cena detaliczna: 59,90

wujekpoleca

ocena10