Masażery firmy WAHL – recenzja

Historia masażu sięga starożytności. Już wówczas stanowił naturalną metodę leczniczą. Z biegiem lat stał się oficjalną metodą leczenia licznych przypadków chorobowych, a wraz z rozwojem fizjologii i neurofizjologii powstawały coraz to nowsze metody masażu. Dobrze wykonany masaż okaże się niezwykle przydatny dla naszego ciała i duszy. Uśmierzy ból, wymodeluje sylwetkę, usprawni nasze mięśnie, a nawet wyszczupli nas o kilka kilogramów. Z masażu możemy skorzystać w gabinecie kosmetycznym jak i u fizjoterapeuty w zależności jaki rodzaj zabiegu potrzebujemy. Możemy również zastanowić się nad zakupem własnego masażera i w zaciszu domowym oddać się chwili przyjemności. Na rynku tego typu produktów nie brakuje. Pokusiliśmy się o test dwóch urządzeń firmy WAHL: Hot-Cold Therapy Massager i Deluxe Therapy Massager. Czy warto zwrócić uwagę na któryś z tych produktów? Zapraszamy do recenzji.

Masażery dotarły do naszej redakcji w kartonowych opakowaniach, dobrze zabezpieczone przed uszkodzeniem podczas transportu. Wewnątrz opakowania Hot-Cold Therapy Massager  znajdziemy przewodowy masażer podgrzewany, 5 końcówek do zindywidualizowanego masażu, dokumentację i futerał do przechowywania urządzenia wraz z akcesoriami. W drugim pudełku producent umieścił przewodowy masażer Deluxe Therapy Massager, 3 końcówki i dokumentację. Wszystkie elementy zostały zgrabnie zapakowane w nieduże pudełka, aby nie zajmowały wiele miejsca, a były odpowiednio bezpieczne np. podczas podróży.

Wahl_masażery_17

Hot-Cold Therapy Massager jest w kolorze biało-bordowym z czarnym scrollem ON/OFF i guzikiem do włączenia funkcji ciepła umieszczonym powyżej. Całość została wykonana z materiałów wysokiej jakości. Nic nie odstaje, nie trzeszczy i działa bardzo dobrze. Masażer ma opływowe kształty, uchwyt jest węższy, natomiast górna część urządzenia jest większa i szersza. Zakończony jest trzpieniem, na który nakładamy odpowiednie nakładki. Producent wyposażył go w 5 końcówek, które w zależności od rodzaju masażu należy nałożyć na trzpień i mocno docisnąć.

Wahl_masażery_7

Po nałożeniu nakładki kabel zasilający należy umieścić w gniazdku i uruchomić urządzenie rolką umieszczoną na korpusie. Producent zaleca rozpoczęcie masażu od najniższego poziomu i stopniowe zwiększanie szybkości. Funkcji ciepła należy używać tylko i wyłącznie z nasadką do tego przeznaczoną. Może być ona używana osobno lub razem z funkcją masażu.

Wahl_masażery_2

Wahl_masażery_3

Urządzeń nie wolno używać bez nasadki, pod kocem lub poduszką, a osoby z rozrusznikiem powinny zachować odstęp 15 cm od okolic serca. Osoby chore, diabetycy i kobiety w ciąży przed użyciem powinny zasięgnąć porady lekarza. Masażerów nie zaleca się używać na skórę opuchniętą, wrażliwą, przy żylakach, na szyi, w okolicach genitaliów i u osób śpiących. Hot-Cold Therapy Massager nie należy używać dłużej niż 20 minut pracy ciągłej. O czasie pracy Deluxe Therapy Massager producent nic nie wspomniał w instrukcji obsługi.

Nasadki masujące Hot-Cold Therapy Massager:
– potrójna w kolorze bordowo-czarnym masująca wiele obszarów jednocześnie,
– elastyczna czteropalcowa w kolorze kremowym skoncentrowana na obszarach pomiędzy palcami, ale również wyśmienita dla kolan i łokci,
– stymulująca głębokie warstwy tkanki, idealna do niewielkich obszarów ciała stożkowa nakładka w kolorze kremowym,
– kulkowa nasadka w kolorze kremowym do masażu całego ciała,
– nakładka do ciepła głębokiego, pozwalająca na dwóch poziomach rozgrzać nasze ciało.

Wahl_masażery_9

Techniki masowania:
Barki i kark – barki masować oddzielnie w kierunku karku do dolnej nasady ucha. Następnie masować z powrotem w kierunku barku.
Ramiona – rozpocząć delikatnym masażem powierzchni rąk i palców. Następnie kolistymi ruchami masować w kierunku przedramienia i stąd dalej do bicepsów i barków.
Nogi – warto rozpocząć masaż od podeszew stóp. Następnie kolistymi ruchami osobno masować nogi od łydki aż do uda.
Pierś – masować od środka piersi na zewnątrz w kierunku barków.
Plecy – rozpoczynając od karku masować plecy od kręgosłupa na zewnątrz posuwając się w kierunku pośladków.
Brzuch – w celu odprężenia mięśni partii brzucha masować od środka brzucha na zewnątrz – delikatnymi, kolistymi ruchami.
Stawy – zmęczone, bolące kolana i łokcie masować delikatnymi, kolistymi ruchami.
Twarz – przy masażu twarzy poruszać się delikatnymi ruchami od nosa na zewnątrz. Unikać kontaktu z oczami.
Skóra głowy – masować delikatnymi ruchami w górę i w dół od karku do skroni całą skórę głowy.

Wahl_masażery_4

Po zakończonej pracy należy odłączyć urządzenie od prądu i delikatną, miękką ściereczką wyczyścić masażer. Nie zanurzamy urządzenia w wodzie i nie używamy ostrych środków czyszczących.

Wahl_masażery_8

Drugi masażer Wahl Deluxe Therapy Massager w kolorystyce srebrno-granatowej prezentuje się bardzo ładnie. Wykonany został z materiałów wysokiej jakości, które zapewnią mu trwałość na lata użytkowania. Urządzenie w kształcie mikrofonu zakończone jest bolcem, na który nakładamy interesujące nas końcówki. Na trzonie masażera umieszczono po obu stronach gumę, dzięki czemu urządzenie trzyma się wygodnie podczas pracy i przycisk ON/OFF z dwiema prędkościami działania.

Wahl_masażery_11

Niska prędkość zapewnia kojącą ulgę, a wysoka głęboki masaż tkanek. Producent wyposażył urządzenie w 3 końcówki: przystawkę do łagodnego masowania pozwalająca na delikatny, relaksujący masaż całego ciała; przystawkę do miękkiego masowania w której pierścień o sztywnej powierzchni zapewnia delikatne masowanie mięśni i ostatnią, służącą do intensywnego masażu stymulującego głębokie warstwy tkanek.

Wahl_masażery_16
Odłączenie głowicy od przystawki odbywa się poprzez obrócenie jej w lewą stronę, aż do jej odblokowania. Wówczas możemy przystawkę zdjąć z masażera. Nałożenie nakładki następuje w odwrotny sposób, czyli nasuwamy i obracamy w prawą stronę.

Wahl_masażery_15
Po nałożeniu nakładki kabel zasilający należy umieścić w gniazdku i uruchomić urządzenie przyciskiem umieszczonym na trzonie urządzenia. Tak samo jak w przypadku poprzedniego masażera, producent zaleca rozpoczęcie masażu na najniższym poziomie i stopniowe zwiększanie prędkości.

Wahl_masażery_12

Techniki masażu jakie znajdziemy dołączone do tego modelu:
Ramiona i szyja – ramiona zaczynamy masować od tylnej części szyi do miejsc poniżej ucha i za nim. Następnie wracamy do ramion.
Ręce – rozpoczynamy od delikatnego masowania dłoni i palców. Okrągłymi ruchami przesuwamy w stronę przedramienia.
Nogi – warto zacząć masaż od spodu spód. Następnie kolistymi ruchami osobno masować nogi od łydki aż do uda.
Klatka piersiowa – masaż rozpoczynamy od środka klatki na zewnątrz i w stronę każdego ramienia.
Plecy – rozpoczynając od góry masować plecy od kręgosłupa na zewnątrz.
Brzuch – w celu odprężenia mięśni partii brzucha masować od środka brzucha na zewnątrz – delikatnymi, kolistymi ruchami.
Stawy – zmęczone, bolące kolana i łokcie masować delikatnymi, kolistymi ruchami.
Twarz – delikatny masaż twarzy od nosa na zewnątrz unikając dotykania oczu.
Głowa – rozpoczynamy od tylnej części karku przesuwając masażer coraz wyżej. Przy użyciu pionowych ruchów masujemy całą głowę.

Wahl_masażery_10

Podobnie jak Hot-Cold Therapy Massager po zakończonej pracy należy odłączyć urządzenie od prądu i delikatną, miękką ściereczką wyczyścić masażer. Nie zanurzamy urządzenia w wodzie i nie używamy ostrych środków czyszczących.

 Wrażenia z testów:

Oba urządzenia prezentują się bardzo ładnie i stylowo. Są podobnych gabarytów i zajmują tyle samo miejsca, przy czym Hot-Cold Therapy Massager wyposażony został przez producenta w czarne etui, w którym umieścimy masażer wraz z akcesoriami. Rozwiązanie jest bardzo fajne, gdyż wszystkie nakładki mamy w jednym miejscu i nie musimy ich szukać po szufladzie czy szafce. Jest to również wygodne podczas transportu, kiedy to w wygodnym etui zabierzemy nasz masażer w każdą podróż. W obu urządzeniach wymiana nakładek jest prosta, chociaż wymaga odrobinę siły. Solidne dociśnięcie daje nam pewność, że nakładka nie zsunie się w trakcie pracy urządzenia.

Wahl_masażery_6

W Deluxe Therapy Massager  nakładki są dosyć duże i poręczne, a powierzchnia masażu jest większa niż w Hot-Cold Therapy Massager. Nie oznacza to jednak, że Hot-Cold pracuje gorzej. Po nałożeniu zindywidualizowanej nakładki możemy rozpocząć pracę.

Wahl_masażery_14

Zaczynamy pomału, delikatnie , aby po chwili zwiększyć jego moc. Każda końcówka zapewni nam bardzo przyjemny masaż różnych części ciała. Zaczynając od głowy przez klatkę piersiową, kręgosłup, aż do stóp w sposób bardzo wygodny wymasujemy ciało czując po zabiegu odprężenie. Końcówka ciepła bardzo pomogła mi podczas zakwasów w łydkach, które pojawiły się po kilkugodzinnych ćwiczeniach. Przyjemne ciepło rozeszło się po obolałych miejscach przynosząc ogromną ulgę. Urządzenie wygodnie trzyma się w dłoni, nie ślizga się i nie przesuwa. Hot-Cold to bardzo poręczny masażer który zapewni nam przyjemny masaż, a dzięki funkcji ciepła przyjemnie rozgrzeje nasze obolałe mięśnie .

Wahl_masażery_5

Wahl Deluxe Therapy Massager również bardzo wygodnie trzyma się w dłoni. Zamontowane na trzonie, gumy zabezpieczają dłoń przed wyślizgnięciem się urządzenia. Przycisk działa bez zarzutu a głowa masażera dopasowuje się idealnie do powierzchni masującej. Już po kilku minutach masażu odczujemy przyjemne rozluźnienie. Obu urządzeń używałam przez około 20 minut na sesję. Jest to czas, który w zupełności wystarczy, aby rozmasować bolący, zmęczony kark, kręgosłup i inne część ciała.

Wahl_masażery_13

Dzięki takim zabiegom znacznie poprawia się ukrwienie skóry, przez co ma ona zdrowszy wygląd. Można pozbyć się znienawidzonego przez kobiety cellulitu i dzięki temu wyglądać lepiej. Podczas masażu możemy wcierać różnego rodzaju balsam, krem, który wniknie w najgłębsze partie skóry. Aby zobaczyć efekty masażer należy stosować regularnie.

Podsumowanie
Stosowanie masażerów w domowym zaciszu to bardzo fajne rozwiązanie na długie zimowe wieczory i nie tylko. Użytkownik, który zaopatrzy się w jedno z testowanych przez nas urządzeń na pewno się nie zawiedzie. Cena obu jest jednakowa (od 109 zł) i uważam, że nie jest zbyt wygórowana. Od nas zależy czy zaopatrzymy się w urządzenie z funkcją rozgrzewającą czy ten skupimy się tylko na samym masażu. Ja osobiście wybrałabym masażer Hot-Cold. Zrobił na mnie bardzo pozytywne wrażenie wyglądem i możliwością rozgrzania bolącego mięśnia. Dla osoby aktywnie ćwiczącej, miewającej zakwasy tak miłe rozgrzanie przynosi ulgę i daje poczucie odprężenia. Oczywiście decyzję który masażer firmy Wahl wybrać pozostawiam wszystkim zainteresowanym zakupem takiego właśnie urządzenia.

ocena9wujekpolecaSprzęt do testów dostarczył

wahl-logo