Logitech z50 mały głośnik dla urządzeń mobilnych – test

Głośniki w smartfonach czy tabletach zwykle nie są wystarczające, by komfortowo słuchać muzyki. Producenci gadżetów przygotowali sporą ilość produktów będących odpowiedzią na potrzeby klientów. Jednym z nich jest głośnik Logitech z50. Zapraszam do testu.

logitech_z50_1

Zawartość opakowania

– głośnik Logitech z50
– zasilacz sieciowy
– instrukcja

logitech_z50_2

Opis

Głośnik jest zapakowany w niewielkich rozmiarów tekturowe pudełko. Wewnątrz znajdziemy głośnik, okablowanie i instrukcję obsługi. Logitech z50 dostępny jest w trzech kolorach: biało szary, biało niebieski, biało różowy. Do testów otrzymaliśmy wersję biało różową. Produkt prezentuje się ładnie, kolorystyka i design są nowoczesne i stylowe. Głośnik jest wielkości większego kubka, jego wymiary to: 10,65×9,86×9,86 cm. Membrana została umieszczona od góry, głośnik jest okrągły, a od spodu wyposażony został w cztery antypoślizgowe stopki.
Z głośnika wychodzą dwa przewody, jeden służy do zasilania konstrukcji, drugi to przewód zakończony końcówką „jack” i służy do podłączenia źródła dźwięku, czyli smartfona, tableta itp.
Głośnik posiada moc 5W RMS i jest konstrukcją jednodrożną.
Wykonany został z dobrej jakości materiałów i ładnie prezentuje się na biurku.

logitech_z50_3

logitech_z50_4

Wrażenia z testów

Logitech z50 do działania potrzebuje zasilania, należy więc podpiąć go do gniazdka, oraz źródła dźwięku, czyli np. smartfona. Po podłączeniu możemy rozpocząć korzystanie. Głośnik mimo kompaktowych rozmiarów generuje całkiem głośny dźwięk. Możemy zrobić przy nim małą imprezę. Jeśli chodzi o jakość generowanego dźwięku, to jak na rozmiar głośnika jest całkiem dobrze. Dźwięk jest czysty i nie trzeszczy, dominuje średnie pasmo. Wysokie tony są przytłumione, nie znajdziemy też głębokiego basu. Mimo to głośnik gra bardzo fajnie i możemy być zadowoleni z generowanego przez niego dźwięku. Producent zrezygnował z wyposażenia głośnika w akumulator, musimy posiadać więc stały dostęp do prądu. Podobnie rzecz wygląda z popularnym w głośnikach przenośnych Bluetooth’em w tym głośniku go nie znajdziemy, jedyną opcją jest podłączenie za pomocą przewodu. Dzięki temu cena urządzenia mogła zostać ustalona na bardzo niskim poziomie. W tej cenie nie kupimy głośnika bezprzewodowego z wbudowanym akumulatorem, mamy za to bardzo stylowy głośnik przewodowy generujący całkiem przyjemny dźwięk.

logitech_z50_5

logitech_z50_6

Podsumowanie

Logitech z50 to solidny produkt, niewątpliwym atutem jest jego stylowy wygląd i dobra jakość dźwięku. Prezentuje także bardzo dobry stosunek jakości do ceny. Dla szukających taniego wzmocnienia możliwości dźwiękowych swojego smartfona, tableta czy laptopa w tej cenie polecamy Logitech z50.

Cena
Od 58 zł
Nasza ocena

ocena8

wujekpoleca