Gamepad GENESIS MANGAN PV58 – test

Dziś testujemy kontroler GENESIS MANGAN PV58. Zapraszam do lektury!

Urządzenie dotarło do nas w niewielkim opakowaniu. Z przodu widnieje bohater recenzji.

Na odwrocie pudełka znajdziemy trochę informacji technicznych na temat urządzenia.

Zawartość opakowania:

Kontroler został wykonany w całości w kolorze czarnym. Został pokryty przyjemnym w dotyku, gumowym tworzywem.

Do zestawu został dołączony kabel USB służący ładowaniu urządzenia a także adapter USB. Odbiornik bezproblemowo jest od razu wykrywany przez Windowsa. Proces parowania go z padem – przytrzymać przycisk ,,home” przez kilka sekund i gotowe – diody migają.

DANE TECHNICZNE:

Platforma: Sony PlayStation 3, PC

Komunikacja: Bezprzewodowa

Interfejs: 2.4 GHz

Złącza: USB Typ-A, Micro USB

Zasięg: 10 m

Liczba przycisków: 12

Układ gałek analogowych: Asymetryczny

Przyciski: Przycisk Select, Przycisk Home, Przycisk Start, Przyciski akcji 1/2/3/4, Lewy/prawy trigger, Lewy/prawy bumper, Gałki analogowe, D-Pad

Wibracje: Tak

Zasilanie: Bateria litowo-jonowa

Pojemność baterii: 600 mAh

Podświetlenie: Nie

Kolor: Czarny

Oprogramowanie: Nie

Obsługiwane systemy operacyjne: Windows XP, Windows Vista, Windows 8, Windows 7, Windows 10

Akcesoria w zestawie: Adapter USB 2.4 GHz

Mangan PV58 został stworzony z myślą o graczach i wielogodzinnych sesjach gier online. Jest dedykowany dla Sony PlayStation 3 a także PC. Jest poręczny i lekki – waży 189 g. Pokrycie go gumowym tworzywem to idealne rozwiązanie by nasz chwyt był pewny – powierzchnia pełni swoją funkcję znakomicie!

Gamepad został wyposażony w 12 przycisków i 2 analogowe joysticki. Jeśli się przyjrzycie zauważycie, że ich końcówki są wklęsłe – dzięki takiemu rozwiązaniu posiadamy całkowitą kontrolę nad każdym poruszeniem się w grze. Sticki są bardzo przyjemne w dotyku, kontroler i przyciski mięciutkie. Bumpery i tylne przyciski działają niezwykle płynnie. Teraz ukrycie się przed przeciwnikiem albo niepostrzeżenie zakradnięcie się i atak są łatwiejsze jak nigdy wcześniej!

Testowany GENESIS idealne leży w dłoniach, nie powodując ich zmęczenia. Kolejnym atutem jest brak okablowania – zasięg tego pada to aż 10 metrów i rzeczywiście funkcja ta działa bez zarzutu – możemy cieszyć się rozgrywkami online nie przejmując irytującym plątaniem się kabla. Wystarczy, że podłączymy do PS bądź PC dedykowany adapter USB dołączony do zestawu.

U góry gamepada umiejscowiono 4 diody.

Na odwrocie pada zawarto kilka informacji technicznych na jego temat.

W tym miejscu znajdujemy gniazdo micro USB.

Gamepad został dodatkowo wyposażony w wibracje a także podwójny analog dla podwójnej precyzji.

Ten model GENESIS bardzo dobrze i pewnie leży – nawet jak ktoś ma duże dłonie – to z pewnością jedna z jego głównych zalet. Jeszcze parę słów o konfiguracji – jest bezproblemowa – wszystkie przyciski są wykrywane, niczego nie potrzebowaliśmy ustawiać dodatkowymi aplikacjami. Gamepad znakomicie sprawdza się w FIFIE, Minecrafcie czy innych popularnych grach.

Warto dodać jeszcze informację o możliwości przełączania się pomiędzy trybami dla xboxa i PC. Wystarczy przez około 8 sekund przytrzymać przycisk home by dokonać zamiany na interesujący nas właśnie tryb (input – widziany dla xbox)

Przyciski wyglądają na trwałe i dobrej jakości – powinny być długo żywotne. Pad został wykonany solidnie, żaden upadek czy wstrząs nie powinien powodować w jego przypadku uszkodzeń.
Jak z ładowaniem? Odbywa się za pomocą dołączonego do zestawu kabla. Nie udało nam się sprawdzić jak długo pad wytrzymuje na jednym ładowaniu bowiem zwyczajnie w trakcie testów w ogóle się nie wyczerpał. Wierzymy na słowo opiniom graczy, którzy użytkują ten model już od ponad roku i ładowali go zaledwie kilka razy – jest to więc kolejny ogromny plus tego modelu.

Minusem w PV58 jest brak wskaźnika naładowania go więc nie można ocenić kiedy zbliża się czas ładowania go.

Za cenę w jakiej dostępny jest testowany gamepad jest na prawdę wart uwagi każdego gracza.

Mangan PV58 GENESIS jest dostępny na CENEO od około 75 zł

Sprzęt do testów dostarczył producent: