Divoom VOOMBOX OUTDOOR – test głośnika do zadań specjalnych

Divoom VOOMBOX OUTDOOR to masywny, ciężki głośnik przenośny odporny na uderzenia, wilgoć i pył. Przeznaczony jest dla osób lubiących brać ze sobą muzykę wszędzie i dzielić się nią z towarzyszami. Czy to podróż, czy wycieczka, plaża, biwak, kemping, możliwości jest dużo. Wszędzie tam gdzie nasze urządzenia są narażone na zmienne warunki pogodowe, lub na nieprzyjazne elektronice środowisko, VOOMBOX OUTDOOR może okazać się rozwiązaniem. Zapraszam do recenzji.

Divoom_Voombox_1

Specyfikacja:

 • Moc: 7.5W x 2
 • Rozmiar: 185D x 60SZ x 78W
 • Stosunek sygnału do szumu: SNR > 75 dB
 • System eliminacji trzasków
 • Specyfikacja Bluetooth: V4.0
 • Pojemność baterii: 3200 mAh
 • Ładowanie baterii: 3-4 godz.
 • Profil Bluetooth: (A2DP Stereo)
 • Wbudowany zestaw głośnomówiący
 • Czułość mikrofonu: -40db
 • Czas rozmowy: do 15 godz.
 • Napięcie baterii: 3,7V
 • Pełna kompatybilność z urządzeniami Bluetooth
 • Dostępny w czterech kolorach
 • Ładowanie z portu USB lub zasilacza 5V

Zawartość opakowania

 • Głośnik Divoom VOOMBOX OUTDOOR
 • Przewód JACK 3,5mm/ JACK 3,5mm
 • Przewód USB/microUSB
 • Instrukcja obsługi

Divoom_Voombox_2

Opis

Głośnik dostępny jest w kolorach: niebieskim, czerwonym, ciemnozielonym oraz czarnym, który trafił do moich rąk.

Zapakowany jest w przeźroczyste plastikowe pudełko, dzięki czemu jest doskonale widoczny bez rozpakowywania. Pod nim znajduje się „skrzyneczka” z akcesoriami, czyli instrukcją obsługi i przewodami.

Już pierwsze spojrzenie na głośnik pozwala stwierdzić, że nie jest on zwykłym głośnikiem przenośnym. Jego wygląd jest pancerny. Możemy potwierdzić biorąc go w rękę, waży na prawdę sporo. Swoją wagę zawdzięcza głównie obudowie wykonanej z metalu. Od przodu i od tyłu znajduje się metalowa siatka maskująca głośniki, zabezpieczona przykręcaną metalową osłoną. Siatka jest bardzo twarda i nawet mocne przyciśnięcie powoduje jedynie delikatne jej ugięcie.

Głośnik dookoła otoczony został warstwą twardej, mało elastycznej gumy. Zapewnia ona amortyzację przy upadkach lub uderzeniach, a także doskonale izoluje przed wodą i ciałami obcymi.

Divoom_Voombox_4

Na górze głośnika umieszczony został panel sterowania. Od lewej mamy dwa przyciski regulacji głośności, następnie przycisk play/pauza, następnie przycisk Bluetooth służący do przełączania głośnika w tryb parowania i na końcu przycisk power.

Divoom_Voombox_3

Z lewej strony głośnik nie posiada żadnych złącz, czy przycisków.

Divoom_Voombox_5

Od spodu znajduje się tabliczka znamionowa z informacjami od producenta (numer seryjny, spełniane normy).

Divoom_Voombox_7

Divoom_Voombox_6

Z prawej strony głośnika za gumową zaślepką znajdziemy wejście AUX i gniazdo microUSB.

Głośnik spełnia normę IPX44. Pierwsza cyfra informuje o poziomie ochrony przed wnikaniem obcych ciał do wnętrza głośnika. 4 – to poziom zapewniający ochronę przed ciałami obcymi średnicy 1mm i większymi. Druga cyfra informuje o stopniu wodoodporności. 4 – zapewnia ochronę przed wodą rozbryzgiwaną, czyli powinna to być wystarczająca ochrona przed deszczem, jednak nie przed polewaniem głośnika wodą, czy zanurzaniem w niej.

Wykonanie VOOMBOX OUTDOOR jest bardzo dobre. Wszystkie części są idealnie spasowane, konstrukcja jest zwarta i trwała. Materiały, z których został wykonany są bardzo dobrej jakości.

Divoom_Voombox_11

Wrażenia z użytkowania

Głośnik jest pancerny, dzięki temu jest odporny na wstrząsy, uderzenia i upadki. To duża zaleta w przypadku głośnika, który zabieramy w różne miejsca. Spełnia także normę IPX44, dzięki czemu bez obaw można korzystać z niego na plaży, ziarenka piasku nie powinny przedostać się do wnętrza, nie straszny mu także deszcz.

W celu rozpoczęcia korzystania z głośnika należy go włączyć przyciskając power. Żeby wyłączyć głośnik należy przytrzymać power nieco dłużej 2 – 3 sekundy. Zarówno włączanie jak i wyłączanie jest sygnalizowane dźwiękiem.

Po włączeniu mamy dwie opcje odtwarzania muzyki. Pierwsza to podłączenie przewodu do wejścia AUX i odtwarzanie przy jego pomocy, druga opcja to połączenie przez Bluetooth. Głośnik wyposażony jest w moduł NFC, który znacząco przyspiesza pierwsze parowanie z urządzeniem. W obu przypadkach jakość dźwięku jest bardzo dobra.

VOOMBOX OUTDOOR bardzo pozytywnie zaskakuje zarówno mocą dźwięku jak i jego brzmieniem. Dźwięk jest czysty, dynamiczny. Nawet na maksymalnej głośności nic nie trzeszczy, nie ma żadnych zakłóceń, a potrafi zagrać na prawdę głośno, nie tracąc przy tym nic na jakości dźwięku.

Głośnik ma świetny bas, w głośniku tej wielkości nie spotkałem się jeszcze z tak dobrym basem. Średnie tony są dobrze słyszalne, bardzo dobrze słyszalny jest też wokal. Jedynie wysokie tony są przycięte, mogłoby być ich więcej.

Divoom_Voombox_10

Przy pomocy VOOMBOXA OUTDOOR spokojnie można by zrobić małą imprezę. I każdy z uczestników byłby zaskoczony ilością i jakością dźwięku wydobywającego się z tak małego głośniczka.

Głośnik wyposażony jest także w mikrofon, dzięki czemu możemy prowadzić telekonferencje, bądź korzystać z niego jako z trybu głośnomówiącego. Mikrofon dobrze zbiera głosy z otoczenia i rozmówca dobrze nas słyszy.

Divoom VOOMBOX OUTDOOR wyposażony jest w akumulator o pojemności 3200 mAh. Pozwala on na 12 godzin odtwarzania muzyki. Ładowanie akumulatora trwa około czterech godzin.

Divoom_Voombox_8

Podsumowanie

Divoom VOOMBOX OUTDOOR to świetny głośnik do zabrania w plener. Jest doskonale zabezpieczony przed niekorzystnymi warunkami, a do tego świetnie i głośno gra. Także bateria wytrzymuje długo, 12 godzin odtwarzania muzyki to bardzo pozytywny wynik. Cena wydaje się nawet zbyt niska do tego co prezentuje VOOMBOX.

Cena
Od 299 zł
Nasza ocena

ocena10

wujekpoleca

Sprzęt do testów dostarczył

ostateczne-mp3store_z_zaokraglonymi_rogami