Daj się wciągnąć z monitorem Philips

Producent firmy Philips zaprezentował nam ze swojej gamy monitorów model 273G3DHSB. Dzięki zastosowanej technologii 3D oraz dużemu ekranowi uzyskujemy efekt  bezpośredniego uczestnictwa w akcji filmu bądź gry.

Czy model 273G3DHSB jest wart zwrócenia na siebie uwagi? Te oraz inne wątpliwości przedstawimy Wam w tej recenzji. Zapraszamy do lektury!

Zawartość opakowania

Testowany model został zapakowany w oryginalne kartonowym pudełku firmy Philips. Monitor został bardzo dobrze zabezpieczony, przez co gwarantuje bezpieczeństwo podczas transportu. Po otwarciu pudełka znaleźliśmy w nim oprócz monitora, kabel HDMI, kable zasilające, bezprzewodowe okulary Active 3D i emiter sygnału. Do monitora zostało dołączone specjalne oprogramowanie, dzięki czemu pozwoli nam wyświetlić obraz w technologii 3D na starszym sprzęcie.

Test: Philips 273G3DHSB

Specyfikacja sprzętu

 

Format ekranu panoramiczny
Przekątna ekranu 27″
Typ matrycy TFT-TN
Ekran dotykowy Nie
Technologia podświetlania Diody LED
Plamka matrycy 0.311 mm
Rozdzielczość 1920 x 1080 (HD 1080)
Czas reakcji 5 ms
Jasność 300 cd/m2
Kontrast 1000 : 1
Częstotliwość pozioma 26–83 kHz
Częstotliwość pionowa 24–63 Hz
Kąt widzenia poziomy 170 stopni
Kąt widzenia pionowy 160 stopni
Ilość kolorów 16,7 mln
Gniazda wejściowe
  • 15-pin D-Sub
  • HDMI x 2
Wbudowany tuner TV brak
Certyfikaty BSMI, Oznaczenie CE, FCC klasa B, GOST, PSB, SASO, SEMKO, TUV Ergo, TUV/GS, UL/cUL, WEEE
Pobór mocy 24.79 W
Wymiary 642 x 440 x 227 mm
Waga 8.2 kg

Wygląd

Dostarczony model został wyposażony w 27 calową matrycę LED o o wymiarach 642x440x227 mm. Model 273G3DHSB waży 8,2 kg i został wyposażony w prostą podstawkę. Na jego pokładzie znajdziemy dwa porty cyfrowe HDMI, jedno analogowe(D-Sub) oraz gniazdo zasilające. Jedyną wadę jaką dostrzegliśmy w testowanym modelu to brak możliwości regulacji wysokości położenia monitora. Monitor 273G3DHSB został wyposażony w pięć dotykowych przycisków znajdujących się na dole ekranu. Na testowanym modelu zwróciliśmy uwagę na niewielką białą diodę, która informuje nas o stanie pracy monitora.

2

Jakość obrazu

27-calowy gigant został wyposażony w diody LED, które umożliwiają lepsze sterowanie podświetleniem LCD w ten sposób zapewniając wysoki współczynnik kontrastu.Technologia SmartContrast pozwala uzyskać większy kontrast dzięki doskonałemu poziomowi czerni oraz wiernie odwzorowanym cieniom i ciemnym kolorom, zapewniając jasny, naturalny obraz. Zastosowana technologia SmartImage analizuje zawartość wyświetlaną na ekranie i zapewnia zoptymalizowaną wydajność wyświetlacza. To rozwiązanie techniczne umożliwia nam wybór różnych trybów pracy tj. Biuro,Obraz, Rozrywka, Oszczędność itd. w celu dopasowania używanej aplikacji. W oparciu o ten wybór technologia SmartImage dynamicznie optymalizuje kontrast, nasycenie kolorów i ostrość zdjęć i filmów w celu zapewnienia najlepszej wydajności wyświetlacza.Philips oferuje nam dwie możliwości regulacji ustawień: skorzystania z wielopoziomowego menu ekranowego za pomocą przycisków na monitorze bądź skorzystać z oprogramowania Philips SmartControl, które zostało dołączone do zestawu. Kolejna ciekawa technologia która została wdrożona do testowanego produktu jest technologia SmartResponse umożliwiająca wykorzystanie różnych prędkości pracy. Uruchamiając tą funkcjonalność następuje automatyczne dostosowanie czasu reakcji, do wymagań konkretnych zastosowań, tj gry bądź filmy.

1

Warto zwrócić uwagę ,że monitory firmy Philips z podświetleniem LED nie zawierają rtęci, co umożliwia ich ponowne przetworzenie i ekologiczną utylizację.

Podsumowanie

Produkt firmy Philips 273G3DHSB zrobił nas duże wrażenie. Zastosowanie nowoczesnej technologii sprawia ,że wyświetlany obraz jest dzięki temu czysty i wyraźny, natomiast 27-calowa matryca LED umożliwia nam stworzenie własnego kina domowego za przystępną cenę.

Cena:

1100 zł

Nasza Ocena:

ocena8