Creative Sound BlasterX Pro Gaming P5 – dokanałowe słuchawki gamingowe

Gdy na rynku pojawiają się nowe słuchawki dla graczy zazwyczaj mamy przed oczami duże, nauszne konstrukcje o kosmicznym wyglądzie. Znany producent słuchawek Creative proponuje jednak coś innego. W moje ręce, a raczej uszy trafiły słuchawki dokanałowe Sound BlasterX Pro Gaming P5. Słuchawki są malutkie, leciutkie i zajmują niewiele miejsca, czyli są dokładnym przeciwieństwem standardowych słuchawek dla graczy.

Specyfikacja

 • Rodzaj słuchawek: przewodowe, douszne
 • Pasmo przenoszenia: 10-23000 Hz
 • Impedancja: 16 ohm
 • Redukcja szumów
 • Odbieranie/wyciszanie połączenia
 • Tłumienie dźwięków z otoczenia
 • Mikrofon
 • Waga 12 gram
 • Magnesy 7mm neodymowe
 • Czułość 114 dB @ 1 kHz
 • Procesor dźwięku BlasterX Acoustic Engine Lite (zaprogramowane Profile)
 • System dźwięku: stereo
 • Złącze: 3,5 mm minijack

Zawartość zestawu

 • Słuchawki Creative Sound BlasterX Pro Gaming P5
 • 3 zestawy nakładek S,M,L
 • Rozdzielacz Jack 3,5mm / 2x Jack 3,5mm
 • Zamykane etui
 • Instrukcja
 • Karta gwarancyjna

CreativeSoundBlasterP5_2

Pierwsza rzecz jaka rzuca się w oczy to niezwykłe pudełko, w które zapakowane zostały słuchawki. Całe pudełko wykonane zostało z tworzywa, a jego górna część jest przeźroczysta. I nie byłoby w tym nic niezwykłego, gdyby nie szkło powiększające przytwierdzone od frontu. Dzięki niemu możemy obejrzeć jedną ze słuchawek w powiększeniu. Tak niewielki zabieg sprawia, że mamy uczucie trzymania w ręku czegoś wyjątkowego i niewątpliwie zachęca do kupna produktu.

CreativeSoundBlasterP5_3

Poza słuchawkami w pudełku znajduje się jeszcze zestaw nakładek w różnych rozmiarach. Do dyspozycji mamy też rozdzielacz, dzięki któremu możemy podłączyć słuchawki do starszych laptopów, czy komputerów stacjonarnych z osobnymi wejściami na mikrofon i słuchawki. Kolejną częścią zestawu jest sztywne, okrągłe, czarne etui. Zamykane jest na suwak i obszyte delikatnym, przyjemnym w dotyku materiałem. Z wierzchu producent umieścił swoje logo.

CreativeSoundBlasterP5_5

Słuchawki mają bardzo lekką konstrukcję. Ważą zaledwie 12 gram i praktycznie nie czuć ich ciężaru po założeniu.

CreativeSoundBlasterP5_14

Przód słuchawki jest czerwony, od góry umieszczono oznaczenie kanału L,R, a końcówka zakończona została srebrną siatką zabezpieczającą słuchawkę. Przednia część jest także wygięta, co sprawia, że nakładka po założeniu znajduje się pod lekkim kątem do tylnej części, dzięki czemu słuchawka lepiej układa się w uchu.

CreativeSoundBlasterP5_12

Tył słuchawki jest srebrny z czerwonym X na górze, oraz trzema okrągłymi otworami na końcu.

CreativeSoundBlasterP5_13

Przewód wchodzący w słuchawkę zabezpieczony został gumową osłoną, w której wyżłobiono oznaczenie kanału L,R. Na pozostałej części przewodu znajduje się materiałowa plecionka.

CreativeSoundBlasterP5_8

CreativeSoundBlasterP5_9

Na przewodzie lewej słuchawki znajdziemy wykonany z czarnego tworzywa pilot. Posiada on wbudowany mikrofon, suwak, który pozwala na jego wyciszanie, oraz uniwersalny przycisk do odbierania/rozłączania rozmów, bądź pauzowania/wznawiania odtwarzania muzyki.

CreativeSoundBlasterP5_10

W dalszej części przewodu umieszczono splitter z ruchomą końcówką, przy pomocy której regulujemy długość przewodów słuchawkowych. Przewód ma długość 120 cm i zakończony jest prostym, pozłacanym, czteropolowym wtykiem Jack 3,5mm.

CreativeSoundBlasterP5_11

Creative Sound BlasterX Pro Gaming P5 współpracują z urządzeniami PC, MAC, Android, iOS, PS4, XBOX One. Mają więc wszechstronne zastosowanie dla graczy. Nieważne czy gramy na komputerze, czy konsoli. Wpadając do kolegi możemy mieć swój sprzęt w kieszeni i szybko dołączyć do zabawy. Słuchawki posłużą nam też z tabletami i smartfonami, dzięki czemu uzyskamy więcej przyjemności z gry niż w przypadku zwykłych słuchawek – niegamingowych.

CreativeSoundBlasterP5_6

Na stronie producenta znajdziemy informację, że Creative Sound BlasterX Pro Gaming P5 wyposażone zostały w: „Dwa wykonane z wysokiej klasy materiałów, profesjonalnie dostrojone przetworniki FullSpectrum o wysokiej czułości i średnicy 7 mm umożliwiają uzyskanie realistycznej sceny dźwiękowej przy krótkim czasie reakcji oraz bogatego brzmienia wysokich i niskich tonów, co zapewnia graczom taktyczną przewagę wynikającą z większej szczegółowości, głębi i umiejętności lokalizowania źródła dźwięku w czasie rzeczywistym.”

Korzystając ze słuchawek trudno się z tym nie zgodzić. Do naszych uszu dochodzi czysty, realistyczny dźwięk. Z bardzo dobrymi wysokimi tonami, mocnym ale nieprzesadzonym basem i szeroką sceną. Wszystko to sprawia, że ze słuchawek korzysta się na prawdę przyjemnie. Poza swoją fizyczną lekkością, są także lekkie dźwiękowo, oferują bogaty dźwięk, który nie męczy, nawet po wielu godzinach korzystania ze słuchawek. Pozwalają na dużą dokładność określenia z którego miejsca dociera do nas dany odgłos, czy to będą kroki, czy seria z karabinu, czy też śpiew ptaka. Słuchawki świetnie izolują od otoczenia, możemy więc skupić się na grze i nie rozpraszać tym, co dzieje się wokół nas.

CreativeSoundBlasterP5_7

Im lepszej jakości dźwięk uzyskamy, tym większą będziemy dysponować przewagą nad innymi graczami, jednak różne gatunki gier wymagają innych modeli dźwiękowych.  By uzyskać jak najlepsze efekty Creative przygotował specjalną aplikację z predefiniowanymi typami gier, która daje możliwość zmiany charakterystyki dźwięku słuchawek w zależności od gatunku, a nawet konkretnej gry.

CreativeP5Screen_2

CreativeP5Screen_1

W celu pobrania aplikacji należy wejść na stronę producenta – tutaj, i pobrać oprogramowanie BlasterX Acoustic Engine Lite. Oprogramowanie obsługuje różne modele słuchawek, można więc z niego korzystać nawet nie posiadając opisywanego tu modelu P5. Zostaniemy poproszeni o rejestrację, która jest konieczna, w celu aktywacji programu. Po zarejestrowaniu pakiet oprogramowania zostanie pobrany, a na nasz adres e-mail trafi mail z kodem aktywacyjnym, który możemy wykorzystać na trzech urządzeniach.

CreativeP5Screen_3

Po włączeniu programu wybieramy model słuchawek, a następnie profil gry, w którą chcemy grać.

CreativeP5Screen_4

Mamy dostępne ogólne profile dla np. gier akcji, czy symulatorów, ale producent przygotował profile także dla konkretnych tytułów. W momencie pisania recenzji dostępne były optymalizacje dla następujących tytułów: Metal Gear Solid V: The Phantom, The Witcher 3: Wild Hunt, Project Cars, Rocket League, Call of Duty Series, Counter-Strike: Glogal Offensive, Dota 2, League of Legends. Dodatkowo możemy regulować poziom głośności.

Creative Sound BlasterX Pro Gaming P5 są pozycją skierowaną do graczy, jednak bardzo dobrze radzą też sobie z muzyką. Jeśli znudzi nam się rozgrywka, możemy wykorzystać je do słuchania muzyki, czy oglądania filmów. Przesłuchałem na nich wiele godzin i mając porównanie do słuchawek niegamingowych wypadają bardzo dobrze. W kwocie do 200 zł niewiele słuchawek może z nimi konkurować, a mowa przecież o słuchawkach dla graczy.

Słuchawki wyposażone są w mikrofon. Posłuży on nam w grach, gdzie bardzo przydatna jest funkcja wyciszenia go suwakiem na pilocie. Sprawdzi się także w rozmowach przez skype, czy smartfon. Możemy zabrać słuchawki żeby pobiegać, pojeździć na rowerze, czy po prostu pospacerować. Podczas tych czynności mamy możliwość odbierania i prowadzenia rozmów bez wyciągania telefonu z kieszeni. Mikrofon bardzo dobrze zbiera głos, dzięki czemu nasz rozmówca dobrze nas słyszy i rozumie (nie trzeba krzyczeć).

CreativeSoundBlasterP5_4

Podsumowanie

Creative Sound BlasterX Pro Gaming P5 to profesjonalne słuchawki dla graczy. Są świetnie wykonane i oferują wysokiej jakości dźwięk. Do tego producent przygotował specjalny pakiet oprogramowania, które wspomoże nas w grach. Słuchawki są małe, lekkie i komfortowe. Bardzo dobrze radzą sobie z odtwarzaniem muzyki i podczas rozmów. To kolejny udany produkt Creative’a, który miałem przyjemność testować.

Cena
Od 198 zł
Nasza ocena

ocena10wujekpolecaSprzęt do testów dostarczył

creative_logo