Creative Gigaworks T40 Series II – test średniej wielkości głośników komputerowych

Niedawno miałem okazję przetestować głośniki komputerowe Creative Gigaworks T20 Series II i wypadły one bardzo dobrze. Tym razem do testów trafił wyższy model serii czyli Creative Gigaworks T40 Series II. Zapraszam do testu.

Specyfikacja

  • Wymiary (W x S x G): 88,0 x 143,0 x 313,0 mm
  • Konfiguracja systemu: System 2.0
  • Typ złącza: Wejście liniowe, Wejście Aux
  • Kolor: Czarny
  • Konstrukcja: MTM (Midrange-Tweeter-Midrange) Design
  • Moc głośników: 16 W RMS na kanał (2 kanały)
  • Pasmo przenoszenia: 50 Hz ~ 20 kHz
  • Gwarancja: 2 lata

Creative_T40_II_2

Głośniki Creative Gigaworks T40 Series II to dwukolumnowy zestaw stereo. Obudowa jest czarna, z przodu błyszcząca natomiast jej pozostała część jest matowa. Obudowa lubi zbierać kurz, trzeba więc co jakiś czas je przetrzeć. Głośniki są wysokie i wąskie, nie zajmują dużo miejsca ale nie sposób ich nie zauważyć.

Creative_T40_II_7

Na prawym głośniku umieszczono srebrne pokrętła sterujące poziomem basu, trebli i głośnością. Pokrętło głośności jest podświetlone niebieską diodą i służy także do włączania i wyłączania zestawu.

Creative_T40_II_8

Z tyłu prawego głośnika znajduje się gniazdo zasilania, gniazdo do podłączenia lewego głośnika i wyjście wejście Jack 3,5mm do podłączenia źródła dźwięku.

Creative_T40_II_9

Od góry głośniki posiadają otwory systemu BasXPort odpowiedzialnego za generowanie dynamicznych basów.

Creative_T40_II_3

Od spodu głośniki zostały wyposażone w przykręcane podstawki, które zapewniają większą stabilność. Podstawki wyposażone są w cztery antypoślizgowe stopki.

Creative_T40_II_5

Za dźwięk wydobywający się z każdego głośnika odpowiada zestaw dwóch przetworników tonów średnich z membranami z włókna szklanego, oraz zaawansowany przetwornik tonów wysokich z tekstylną membraną. Głośniki skonstruowano w układzie MTM (średnie-wysokie-średnie).

Ponieważ głośniki nie posiadają przetwornika niskotonowego, niskie tony wzmocniono przez technologię basową Creative BasXPort™.

Creative_T40_II_6

Zestaw Creative Gigaworks T40 Series II prezentuje się świetnie, ale poza wyglądem jego główną zaletą jest jakość dźwięku. Jest on czysty i naturalny. Nie ma w nim sztuczności. Nawet na maksymalnej głośności głośniki nie trzeszczą, jedyne zastrzeżenia możemy mieć do basu, który zbyt mocno podkręcony zaczyna buczeć.

Creative_T40_II_11

Głośniki są uniwersalne, dobrze ogląda się z nimi filmy. Pomimo tego, że jest to zestaw 2.0, daje dużo przestrzeni i przyjemności z oglądania filmów. Dźwięki otaczają nas i potęgują wrażenia płynące z ekranu.

Także w grach dźwięk jest bardzo dobry. Strzały, czy odgłosy przyrody, muzyka, dialogi, wszystko jest wyraźne i naturalne.

Creative_T40_II_4

Jeśli wykorzystamy głośniki do słuchania muzyki, także nie powinniśmy się rozczarować. Należy tu jednak zauważyć, że zestaw nie daje głębokiego basu. Bas jest, ale wycofany, możemy pokrętłem go regulować, jednak jest to sztuczne podbijanie, które prowadzi do buczenia, zamiast do faktycznej poprawy pasma. Nie są to więc głośniki dla wielbicieli mocnego basu. Pomimo tego grają bardzo ładnie. Możemy docenić piękne wysokie tony i szeroki dobrze brzmiący środek. Testowałem głośniki z różnymi rodzajami muzyki i w każdym z nich bardzo dobrze się sprawdzają. Czasem wymagają lekkiej regulacji, żeby osiągnąć właściwe brzmienie, jednak warto poświęcić tę chwilę czasu, aby później cieszyć się pięknym dźwiękiem.

Creative_T40_II_10

Podsumowanie

Głośniki Creative Gigaworks T40 Series II  to bardzo dobry zestaw 2.0, jako uniwersalne głośniki komputerowe sprawdza się świetnie. Nie jest jednak przeznaczony dla miłośników mocnego basu, im proponuję poszukać zestawu 2.1 lub też wypróbować trochę droższy zestaw Creative T50, który pod tym względem wypada lepiej. Pozostali mogą śmiało sięgnąć po T40 Series II, ciesząc się bardzo dobrym, zrównoważonym i ciepłym brzmieniem.

Cena
Od 464 zł
Nasza ocena

ocena9

wujekpolecaSprzęt do testów dostarczył

creative_logo