ART AP 57 – test uniwersalnych słuchawek

Firma ART przygotowała uniwersalne słuchawki w niskiej cenie. Jak AP-57 sprawują się w codziennej pracy? Zapraszam do recenzji.

Zawartość opakowania

– słuchawki AP-57
– karta gwarancyjna
– instrukcja
– adapter jack 3,5mm / 2x jack 3,5mm

art_ap-57_1

Specyfikacja

– Kolor – czarny
– Rodzaj – nauszne
– Połączenie – przewodowe
– System dźwięku – stereo
– Długość kabla – 1.5 m
– Pasmo przenoszenia – 20 – 20000 Hz
– Skuteczność – 102 dB
– Impedancja – 32 ohm
– Wbudowany mikrofon – tak
– Gwarancja – 24 miesiące

art_ap-57_2

art_ap-57_3

art_ap-57_6

Wygląd

Słuchawki AP-57 dostępne są w kolorze czarnym, z niebieskimi motywami na słuchawkach. Wykonane są ze średniej jakości materiałów, ale wszystko wygląda solidnie. Kabłąk obszyty jest miękkim materiałem. Z lewej słuchawki wychodzi 1,5 metrowy przewód z końcówką jack 3,5mm i wbudowanym mikrofonem. Przewód wykonany jest z plecionki, to bardzo fajne rozwiązanie rzadko spotykane w tanich słuchawkach. Producent zadbał nawet o to, by jack został zabezpieczony plastikową osłonką. Mimo że słuchawki są z najniższej półki cenowej, to prezentują się bardzo dobrze i można odnieść wrażenie, że firma przyłożyła się do pracy tworząc dopracowany produkt.

art_ap-57_4

Wrażenia z testów

Pierwsze wrażenie po założeniu słuchawek jest takie, że odstają u dołu ucha. Nie jest to komfortowe uczucie, próby regulacji nie dają pożądanego efektu. Cóż trzeba przeboleć i skupić się na słuchaniu. Co ciekawe po kilku minutach nieprzyjemne wrażenie mija i słuchawki leżą ok. Efekt jest powtarzalny, czyli przy ponownym założeniu słuchawek znowu przez chwilę coś jest nie tak, po czym zapominamy o pierwszym wrażeniu i skupiamy się na słuchaniu. Słuchawki nie są ciężkie, dobrze się trzymają i nie męczą. Po kilku godzinach w słuchawkach uszy nie bolą, nic nie uwiera, słucha się komfortowo.

Przejdźmy do jakości dźwięku. Patrząc na cenę nie możemy zbyt wiele wymagać, nie będę tych słuchawek porównywał z droższymi modelami, chociaż właśnie testuję słuchawki z przedziału cenowego 250 – 300 zł – bo takie porównanie nie ma sensu. Dźwięk generowany przez słuchawki jest ok, brakuje trochę wysokich tonów, widać że to pasmo kuleje, mamy za to mocny środek i niezłe basy. Jak na słuchawki za 25 zł powiedziałbym, że grają bardzo dobrze.

Słuchawki wyposażone są w mikrofon zamontowany na przewodzie, możemy z niego korzystać po podłączeniu do telefonu, bądź przy pomocy dołączonego adaptera podłączając słuchawki dwoma jackami do komputera.
Mikrofon nieźle zbiera, nie było problemów z rozmową telefoniczną jak też komunikowaniem się przez skype.

art_ap-57_5

Podsumowanie

Słuchawki ART AP-57 wyróżniają się na tle produktów w podobnym przedziale cenowym. Nie męczą przy dłuższym korzystaniu i generują przyzwoity dźwięk. Wbudowany mikrofon pozwala na ich uniwersalne zastosowanie. Możemy go wykorzystać do rozmów telefonicznych, przez skype, czy też do prowadzenia rozmów w grach. Dodatkową zaletą jest dwuletnia gwarancja. Słuchawki polecam osobom szukającym przyzwoitych uniwersalnych słuchawek w niskiej cenie.

Cena
Od 25 zł
Nasza ocena

ocena7