ART AM-90 – recenzja myszki dla graczy

Firma ART poszerzyła ofertę akcesoriów dla graczy o kolejną mysz. Model AM-90 został skierowany do mniej wymagających i okazjonalnych graczy. Czy warto zainwestować w tego gryzonia? Zapraszamy do testu.

ART_AM90_3

Specyfikacja:

Producent: ART
Symbol producenta: AM-90
Transmisja: Przewodowa
Technologia: Optyczna
Port: USB
Rozdzielczość: 800/1600/2000DPI
Wielkość: Duża
Kolor: Biały
Ilość przycisków: 6
Ilość rolek: 1
Przycisk pod rolką: Tak
Podświetlana rolka: Tak
Przycisk zmiany rozdzielczości: Tak
Antypoślizgowa powłoka: Nie
Inne cechy: Ciężka stabilna konstrukcja – idealna do gier
Inne cechy: Duża ergonomiczna mysz z gumowaną rolką
Inne cechy: Przewód w tekstylnym oplocie z filtrem i pozłacaną wtyczką
Kompatybilna z: Windows 98/ME/2000/XP/Vista/7/8
Gwarancja: 24 miesiące
Znak bezpieczeństwa/zgodności: CE
Dopuszczenie do obrotu w RP: Tak
Kraj pochodzenia: Chiny

Myszka dotarła do nas w oryginalnym opakowaniu. Pudełko jest dosyć klasyczne, przeźroczyste, dzięki czemu gryzonia zobaczymy jeszcze przed zakupem. Wewnątrz znajdziemy przewodową mysz, instrukcję i gwarancję.

ART_AM90_1

Urządzenie zostało wyposażone w długi (1,7 m) kabel przypominający wyglądem oplot (zamiast gumy użyto czarno-niebieskiej plecionki). Na końcu umieszczono filtr, a całość zwieńczono pozłacaną wtyczką USB wyposażoną w plastikową, zdejmowaną zaślepkę.  Podłączenie gryzonia nie wymaga wiele wysiłku. System automatycznie wykrywa i instaluje mysz na naszym komputerze.

ART_AM90_4
Mysz posiada ergonomiczny kształt i przeznaczona jest dla osób praworęcznych. Utrzymana jest w kolorystyce biało-metalicznej. Została wykonana z materiałów dobrej jakości. Na górze znajduje się biała pokrywa miła w dotyku. Z lewej strony umieszczono gumową okleinę dzięki czemu nasz kciuk się nie ślizga. Z drugiej strony i pod spodem gryzonia producent umieścił plastik, na którym niestety odbijają się palce. Spód gryzonia wyposażono w cztery ślizgacze, które na bardzo gładkiej podstawie w trakcie gry ślizgają się i przez to mysz może uciekać. Podczas spokojnej pracy nie jest to natomiast jej wadą.

ART_AM90_8
W ogólnym zarysie myszka prezentuje się bardzo ładnie. Tył myszki w zależności od ustawienia sensora optycznego świeci trzema, różnymi kolorami, a przerwa między przyciskami nadaje jej odrobinę „pazura” jak przystało na sprzęt dla graczy.

ART_AM90_5

ART AM-90 jest dosyć duża i ciężka. Zdecydowanie lepiej sprawdzi się u osób z większymi dłońmi.

Mysz wyposażona została w sześć przycisków funkcyjnych. Dwa główne działają bez zarzutu, klik jest wyczuwalny i niezbyt głośny. Z lewej strony producent umieścił dwa przyciski dalej i wstecz, które ułatwią użytkownikowi przeglądanie stron internetowych. Działają dobrze, chociaż są dosyć spore. Scroll znajdziemy w przerwie między głównymi przyciskami. Posiada czarno-szare wypustki ułatwiające jej kontrolowanie. Dodatkowe pokrycie gumą zapobiega ślizganiu się palca. Myszka posiada czujnik z możliwością pracy w jednym z trzech poziomów czułości (800 ,1600 oraz 2000 DPI), który użytkownik wybiera poprzez naciśnięcie dedykowanego przycisku umieszczonego tuż za scrollem.

ART_AM90_2

Maksymalna rozdzielczość jaką obsługuje sensor optyczny to 2000 DPI. Nie jest to dużo jeśli chodzi o gry dynamiczne, strategiczne wymagające precyzji. Bez problemu wystarczy w grach przygodowych, bardziej tradycyjnych. Osoby, które grają w gry  rzadko, ale lubią czasem poświęcić temu czas na pewno nie będą narzekać.

ART_AM90_7

Podsumowanie
Mysz ART AM-90 to urządzenie, które posiada wiele zalet. Ergonomiczny kształt, niska cena, podświetlenie i nowoczesny design sprawiają, że mysz znajdzie uznanie wielu użytkowników.
Można się przyczepić do obudowy myszy, na której pozostają odbite palce, ale nikt specjalnie nie zwraca na to uwagi korzystając z myszy na co dzień.
Wytworni gracze mogą być nie do końca zadowoleni, ale proszę pamiętać o tym, że mysz została przeznaczona dla osób grających okazjonalnie i tą mysz polecamy takim właśnie osobom.

Cena: od 39 zł

ocena8wujekpolecaSprzęt do testów dostarczył

art-logo