Test głośnika firmy Creative model Woof 2

Stajemy się coraz bardziej wygodnymi klientami wszelkich sprzętów audio. Producenci cały czas udostępniają nam coraz to nowsze bezprzewodowe kolumny. Jesteśmy też coraz bardziej wymagający co do relacji jakości, wielkości i ceny. Otrzymaliśmy do testów nowe urządzenie firmy Creative – Woof 2. Czym cechuje się ta nieduża kolumienka? Czy warto zainwestować w nią pieniądze? Sprawdziliśmy i zapraszamy na wujkowy test.

woof1

Głośnik dotarł do nas w oryginalnym opakowaniu.

W skład zestawu wchodzą:
– Głośnik Creative Woof 2
– Kabel USB
– Kabel stereo 3,5 mm
– Skrócona instrukcja obsługi
– Ulotki gwarancyjne i z informacjami o bezpieczeństwie

Specyfikacja:
Informacje ogólne

Konfiguracja systemu
Jednoczęściowy

Wymiary
65,8 x 99,1 x 96,6 mm
Kabel USB Długość: 0,8m
3.5mm Stereo Cable Length: 1m

Masa
Głośniki: 276g (9.7oz)
3.5mm Stereo Cable:Weight: 12g (0.4oz)
Kabel USB Masa: 19g

Kolor
Niebieski
Czarnym
Srebrnym

Akcesoria w zestawie
1 x 3.5mm Stereo Cable
1x Kabel USB

Zalecane przeznaczenie
Bezprzewodowe strumieniowe przesyłanie danych Tak
Música y películas Tak
Do użytkowania na zewnątrz Tak

Możliwości połączeń
Wersja Bluetooth: Bluetooth 3.0

Profil Bluetooth®
A2DP (Bezprzewodowy dźwięk stereo Bluetooth)
AVRCP (Pilot Bluetooth)
HFP (Profil głośnomówiący)
HSP (Handset Profile)

Obsługiwane kodeki SBC

Typ złącza
Aux-In
Bluetooth

Regulacja poziomu głośności Tak

Cechy
Mikrofon Wbudowany

Obsługiwane platformy dla dźwięku bezprzewodowego (minimalne wymagania)
Urządzenia przenośne/inteligentne Urządzenia przenośne/inteligentne obsługujące technologię     Bluetooth A2DP

Komputery
Compatible with PC (Windows XP/Vista/7/8/8.1)
Apple Macintosh equipped with A2DP-enabled Bluetooth technology

Dane techniczne akumulatora
Typ akumulatora Wbudowany akumulator litowo-jonowy

Czas pracy przy korzystaniu z akumulatora
6 godzin

Ładowanie przez złącze
Micro-USB

woof2

Głośnik dostępny w trzech kolorach dotarł do nas w srebrnej kolorystyce. Opakowanie nieduże, ale dobrze zabezpieczono w nim urządzenie. Głośnik wykonano z materiałów bardzo dobrej jakości i prezentuje się bardzo ciekawie. Na pierwszy rzut można by powiedzieć że głośnik wygląda jak ufo, stożek czy mały statek kosmiczny.

Z głośnikiem możemy połączyć się bezprzewodowo za pomocą Bluetooth i poprzez wejście Aux przy pomocy dołączonego do zestawu kabla. Żywotność baterii po jednym naładowaniu waha się od 5 do 6 godzin w zależności od użytkowania. Naładowany głośnik świeci się na niebiesko, rozładowany na czerwono. Samo ładowanie nie trwa dłużej niż 1,5-2 godziny.

woof3
Ten srebrny głośnik jest mały (65,8 x 99,1 x 96,6 mm), lekki (276g) i poręczny. Można zabrać go zawsze ze sobą w zgrabnym pudełku bez stresu że uszkodzimy go podczas transportu. Głośnik jest bardzo stylowy i elegancki. Całość wykonana z materiału w kolorze srebrnym. Podstawa w kolorze czarnym i na niej znajdziemy przyciski funkcyjne: włącz/wstrzymaj odtwarzanie, zmiana utworów, regulacja głośności. Na srebrnych elementach widać odciski palców, ale to chyba jedyny minus tego urządzenia.

woof4
Bardzo fajnym rozwiązaniem jakie zastosował producent jest funkcja automatycznego przechodzenia w tryb czuwania. Po 10 minutach głośnik wyłącza się jeśli nie wykryje połączenia Bluetooth czy Aux, pozwalając oszczędzić baterię.
Ponad to głośnik ma wbudowany mikrofon i dzięki temu możemy prowadzić rozmowy telefoniczne bez potrzeby rozłączania się z urządzeniem.

Głośnik wyposażony w aktywny, pełnozakresowy przetwornik zapewnia bardzo dobrą głośność i jakość basów. Nie są słyszalne w tym urządzeniu zbyt mocne basy, jednak te które słychać są wystarczające. Głośnik oferuje naturalny, bardzo czysty dźwięk.

woof5

Głośnik firmy Creative to bardzo dobry produkt. Na jego plus przemawia bardzo fajny wygląd, łatwy sposób użytkowania, długie działanie urządzenia, cena i możliwość korzystania z urządzenia praktycznie wszędzie. Minusem jest to, że widać na urządzeniu odciśnięte palce, ale nie wpływa to na jakość dźwięku jaki otrzymujemy z tego małego „statku kosmicznego”.

Cena:od 168 zł

    ocena9wujekpoleca