Zostań „Algorytmistrzem Roku”

Programowanie to twoja prawdziwa pasja? Chcesz sprawdzić swoje umiejętności w praktyce oraz skorzystać z szansy na wygranie wartościowych nagród? Weź udział w XIX edycji „Potyczek Algorytmicznych 2024”.

W marcu 2024 r. ruszyła XIX edycja konkursu „Potyczki Algorytmiczne”. Potyczki są najstarszym internetowym konkursem algorytmiczno-programistycznym w Polsce, adresowanym do wszystkich – uczniów, studentów, zawodowców i amatorów. Zadania konkursowe są tak dobrane, żeby każdy znalazł dla siebie coś interesującego, wartego pomyślenia i zaprogramowania, niezależnie od posiadanej wiedzy i umiejętności. Najlepsi będą musieli jednakże wykazać się kunsztem równoważnym mistrzom z najbardziej prestiżowych, światowych konkursów programistycznych. Wszyscy dotychczasowi zwycięzcy konkursu to znakomici informatycy, którzy mogą pochwalić się znaczącymi osiągnięciami w późniejszym życiu zawodowym.

Rejestracja online do konkursu ruszyła 1 marca 2024 r. Potyczki mają charakter konkursu otwartego dla wszystkich, bez jakichkolwiek ograniczeń wiekowych. W tym roku po raz trzeci rusza „dywizja C”, którą adresujemy do osób stawiających swoje pierwsze kroki w konkursach algorytmiczno-programistycznych. W tej edycji, oprócz rozwiązań w C++, dopuszczamy także rozwiązania przygotowane w Pythonie.

Potyczki Algorytmiczne w roku 2024 składać się będą z dwóch etapów:

⦁ zdalnego – odbywającego się w dniach 11-17 marca 2024 roku i składającego się z 5 rund rozgrywanych za pośrednictwem internetu, w ramach których uczestnicy będą mieli każdorazowo do rozwiązania zadania polegające na napisaniu programu komputerowego rozwiązującego zadany problem algorytmiczny;

⦁ wielkiego finału – rozgrywanego w dniach 24-25 maja 2024 roku w gościnnych progach współorganizatora konkursu, zielonogórskiej firmy Digital Technology Poland. Do finału zostanie zakwalifikowanych 20 zawodników.

Dla najlepszych zawodników czekają nagrody rzeczowe. Dodatkowo 128 uczestników otrzyma kultowe koszulki Potyczek Algorytmicznych 2024 oraz upominki-niespodzianki.

Szczegółowe informacje dotyczące konkursu, w tym regulamin, opis przebiegu zawodów oraz link do rejestracji dostępne są na stronie internetowej oraz na profilu społecznościowym.

źródło: informacje prasowe