Yealink wprowadza nowy wideoterminal VC800 z 24-stronnym mostkiem konferencyjnym

Yealink, światowy lider rozwiązań zunifikowanej komunikacji (Unified Communication), ogłosił wprowadzenie na rynek Yealink VC800 – najnowszej generacji systemu wideokonferencyjnego z serii Yealink VC, który pomaga zredukować koszty zagranicznych połączeń, ogranicza podróże służbowe i odpowiada na potrzeby wielostronnych spotkań online. Za wprowadzenie produktu na polski rynek odpowiada KONTEL.

Yealink VC800 wyróżnia kompaktowa konstrukcja all-in-one i najwyższej klasy technologie wideo i audio, które zapewniają prostszą i bardziej efektywną współpracę na odległość. Wyposażony w intuicyjny interfejs użytkownika, Yealink VC800 ułatwia organizację konferencji i zarządzanie nią. Wideoterminal przeznaczony jest do średnich i dużych sal konferencyjnych.

Obsługa konferencji wielostronnych
Dzięki najsilniejszemu na rynku mostkowi konferencyjnemu VC800 może obsługiwać 24-stronne wideokonferencje w jakości HD oraz dwie wirtualne sale konferencyjne, odpowiadając na potrzeby współczesnych firm, które utrzymują komunikację pomiędzy wieloma oddalonymi od siebie placówkami.

Gwarancja efektywnej współpracy
Za jakość dźwięku w VC800 odpowiada nowy telefon konferencyjny Yealink CP960 z głośnikiem Harman Kardon i dwoma bezprzewodowymi mikrofonami DECT oraz funkcją zbierania głosu z 360° na przestrzeni 6 metrów. Dzięki temu każdy uczestnik wideokonferencji może być doskonale słyszalny i dobrze rozumieć rozmówców po drugiej stronie połączenia.

VC800 scenario picture

Przyjemniejsze spotkania, łatwiejsza organizacja
Kompaktowa konstrukcja all-in-one łączy w jednym urządzeniu kodek i kamerę. Wystarczy jeden standardowy kabel RJ45, by połączyć stół konferencyjny z przestrzenią monitora.

Mniejsze zużycie pasma, lepsze dopasowanie do sieci
Dzięki obsłudze kodeków H.265/HEVC, VC800 wykorzystuje do 50% mniej pasma. Technologia zastosowana przez Yealink sprawia, że użytkownik nie zobaczy, ani nie usłyszy różnicy, nawet w przypadku utraty 30% pakietów.

Kompatybilność
VC800 został zintegrowany z Yealink Meeting Server (YMS), co zapewnia kompatybilność wideoterminala z systemami wideokonferencyjnymi innych producentów oraz integrację z wiodącymi platformami opartymi na chmurze.

Więcej o wideoterminalu Yealink VC800 można dowiedzieć się na stronie www.yealink.pl

Źródło: informacja prasowa.