Yealink CP960 – nowy dotykowy telefon konferencyjny IP z USB, Bluetooth i głośnikiem od Harman Kardon

Yealink, światowy lider rozwiązań zunifikowanej komunikacji (Unified Communication), ogłosił wprowadzenie na rynek nowego, przeznaczonego do średnich i dużych sal konferencyjnych, telefonu konferencyjnego CP960, którego zadaniem jest ułatwienie organizacji telekonferencji i usprawnienie komunikacji biznesowej.

Telefon konferencyjny CP960 można zaliczyć do urządzeń klasy enterprise. Łączy najnowszej generacji rozwiązania audio od Harman Kardon, z technologią dźwięku HD od Yealink, aby sprostać wymaganiom średnich i dużych sal konferencyjnych. Od niedawna dostępny jest już w polskiej dystrybucji KONTEL.

„Z wielką przyjemnością przedstawiamy CP960 jako najnowszy produkt z dynamicznie rozwijającej się rodziny terminali konferencyjnych Yealink” – oznajmił wiceprezes firmy Yealink Stone Lu – „Ten bogaty w funkcje telefon idealnie odpowiada na potrzeby codziennych spotkań telekonferencyjnych.”

Najważniejsze cechy CP960 to:

Duży zasięg zbierania głosu
Telefon konferencyjny CP960 zbiera głos z 360° w promieniu 6 metrów. Zasięg zbierania głosu może zostać zwiększony nawet do 18 metrów przy użyciu pary bezprzewodowych mikrofonów DECT.

Redukcja hałasów otoczenia
CP960 korzysta również z technologii Yealink Noise Proof, która podczas połączenia, redukuje płynące z zewnątrz odgłosy takie jak stukanie klawiatury, szum klimatyzacji czy rozmowy w tle. Pozwala to na prowadzenie wyraźnych telekonferencji i wyeliminowanie rozpraszających czynników. Yealink Noise Proof potrafi nawet automatycznie wyciszyć mikrofon kiedy nikt nic nie mówi i włączyć go, gdy wykryje ludzki głos.

Ergonomiczny design
Telefon będzie pasował nawet do najbardziej wymyślnego wystroju pomieszczeń biurowych dzięki stylowemu srebrnometalicznemu wykończeniu. 5-calowy dotykowy wyświetlacz 1280×720 to gwarancja szybkiej, bezproblemowej obsługi i wygody, a co za tym idzie – zadowolenia użytkownika.

telefon konferencyjny Yealink CP960

Pentagon Meeting Room
Użytkownicy mogą również korzystać z usługi Yealink Pentagon Meeting Room, wirtualnej sali konferencyjnej CP960, która umożliwia 5-stronne połączenia VoIP/Bluetooth/USB. Aby zorganizować takie spotkanie, wystarczy nacisnąć jeden przycisk. Zapraszanie kolejnych uczestników i dołączanie do rozmowy przebiega bez zakłócania czy przerywania trwającej już konwersacji. Dodatkowo funkcja Active Speaker pozwala na wyświetlanie informacji na temat rozmówców, którzy aktualnie zabierają głos, co pozwala uniknąć nieporozumień.

Rozwiązania hybrydowe
Telekonferencje z wykorzystaniem rozwiązań UC również są niezwykle proste z CP960. Połączenia z telefonu komórkowego lub Skype for Business mogą zostać przekazane bezpośrednio do CP960 poprzez port USB lub Bluetooth. Dotyczy to również zapraszania innych rozmówców do telekonferencji. CP960 daje możliwość nagrywania 100 godzin połączeń lokalnych, posiada wbudowane Wi-Fi i Bluetooth oraz system operacyjny Android 5.1. Został też wyposażony w wejście audio 3,5 mm dla zewnętrznego nagłośnienia.

Źródło: informacja prasowa.