Xtorm wesprze energią w długich podróżach nad morze i w góry. W tym na pokładzie samolotu.

Sezon urlopowy nadszedł, a wraz z nim pojawił się problem skutecznego zasilania energią mnóstwa elektronicznych gadżetów. Marka Xtorm ze swoimi pokrytymi gumą powerbankami i potężnymi stacjami ładującymi ma odpowiedź na każdego rodzaju wakacyjny wyjazd.

Lato trwa już w najlepsze, czas więc wybrać się na wakacyjną lub urlopową wycieczkę. Jedni pojadą w góry, drudzy nad morze, a jeszcze inni wyruszą kamperem w pełne przygód podróże po Europie. Jednak wszyscy będą mieli coś wspólnego – nie zostawią w domu swoich smartfonów, tabletów, czytników e-booków, aparatów fotograficznych, a niektórzy nawet laptopów czy energetycznie wymagających dronów. Dlatego warto rozwiązać jeszcze przed wyjazdem problem ładowania wszystkich tego typu akcesoriów, będących źródłem naszego relaksu i często służącym do uwieczniania chwil odpoczynku z rodziną oraz przyjaciółmi.

Na sezon podróży w różnych warunkach przygotował się również holenderski producent urządzeń do zasilania Xtorm. Oto jego sprzętowe propozycje i ogólne porady, jak niezależnie od okoliczności dysponować zawsze wystarczającą ilością energii.

Na plażę koniecznie z powerbankiem

Najłatwiej będzie urlopowiczom, którzy planują intensywny odpoczynek na słonecznych plażach i nad brzegami oceanów. Dzięki solidnemu wykonaniu, wytrzymałości i zdolności do ładowania kilku urządzeń jednocześnie, wystarczający zapas energii zapewnią im powerbanki z serii Xtorm Essential. Pozwalają one także na ładowanie pass through. W praktyce oznacza to, że można w tym samym czasie naładować dodatkową ładowarkę i telefon komórkowy z jednego źródła.

Dlatego przy hotelowym łóżku wystarczy im tylko jedno gniazdko, a rano zawsze będą gotowi do całodniowego fotografowania i filmowania krajobrazów oraz długich wideorozmów z przyjaciółmi. Podstawowy model ma pojemność 5000 mAh.

Dzikie wędrówki w naturze

Większe wymagania będą na pewno mieli poszukiwacze przygód, którzy planują odpowiedzieć na zew surowej natury. Nie dla nich komfort ładowania z hotelowego gniazdka, będą więc musieli polegać na energii, którą niejako wezmą ze sobą. Z niewielkimi gabarytowo powerbankami Xtorm Xtreme Series to jednak żaden problem. Wytrzymałe banki energii, spełniające certyfikat wodoszczelności IP65 (ochrona przed strugami wody z każdej strony o intensywności 12,5 litrów na minutę), są gotowe na prawie wszystko – w tym na upadek do płytkiej wody.

Na przykład model Xtorm XR101 (znany również jako Xtreme Power Bank Rugged) o pojemności 10 000 mAh z łatwością czterokrotnie naładuje iPhone’a, zapewniając energię na weekendową wędrówkę. Dostarcza moc do 18 W i – tu zaskoczenie! – potrafi służyć wieczorami oraz w nocy jako… latarka. Jeśli użytkownik zapomni go naładować przed spakowaniem, to nie problem. Dzięki obsłudze szybkiego procesu ładowania, powerbank jest w stanie zasilić energią do pełna podłączone urządzenie w zaledwie trzy godziny.

Komfort energetyczny w drodze. I to bez gniazdka

Na prawdziwy luksus energetyczny mogą pozwolić sobie wszystkie osoby, które są w stanie zabrać ze sobą większe źródło energii, np. Xtorm Power Station XP500. Tę solarną mobilną stację ładowania doceni się szczególnie przy wakacyjnym podróżowaniu samochodem lub kamperem. Stacja może pochwalić się nie tylko wysoką mocą o wartości 500 W, ale także pojemnością 612 Wh. Skrywa to w korpusie o wymiarach 19 x 32 x 20 cm i wadze 9450 g. Co więcej, została wyposażona w wygodny uchwyt, dzięki czemu nie ma problemu z ręcznym transportem na miejsce, gdzie zapewni zasilanie o mocy 500 W dla praktycznie każdego typu sprzętu. Mówimy teraz o średnim modelu z serii Xtreme Power Station, ale w ofercie znajdziemy także warianty o mocy 300 W i 1300 W.

Zapomnijmy o konieczności panicznego pędzenia do najbliższego pola namiotowego, wyposażonego w gniazdka elektryczne. Bez względu na to, gdzie  urlopowicze się zatrzymają, zawsze będą mogli liczyć na wygodne zasilanie swojego oświetlenia, telefonów, tabletów, laptopa, dronów, telewizora, lodówki, a nawet małych kuchenek. I to bez konieczności uruchamiania silnika kampera czy samochodu. To jednak nie wszystko wszystko, bo stacje ładowania Xtorm można podłączyć do składanych paneli słonecznych Xtorm Solar Panel i wytwarzać własną energię w dowolnym miejscu pod gołym niebem.

 

 

Źródło: Informacje prasowe