Wysyłka i odbiór pieniędzy z 200 krajów w ponad 4700 punktach w największej sieci w Polsce

Wysyłka i odbiór pieniędzy z 200 krajów w ponad 4700 punktach w największej sieci w Polsce – Bank Pocztowy przedłuża na kolejnych 5 lat umowę z MoneyGram

 Bank Pocztowy podpisał umowę z MoneyGram na kolejne 5 lat współpracy w zakresie obsługi przekazów pieniężnych. Z usługi mogą korzystać osoby fizyczne, które chcą nadać za granicę lub odebrać w Polsce przekaz. Nie muszą być przy tym klientami Banku Pocztowego. Przekazy  do ponad 200 krajów poprzez  MoneyGram można zrealizować w sieci Banku Pocztowego oraz placówkach pocztowych zlokalizowanych na terenie kraju, w sumie w ponad 4700 punktach. To największa taka sieć umożliwiająca przekazy MoneyGram w Polsce. Już na początku przyszłego roku Bank umożliwi swoim Klientom posiadającym rachunek w Banku Pocztowym  nadawanie oraz odbieranie przekazów pieniężnych w swojej bankowości internetowej.

 Bank Pocztowy współpracuje z MoneyGram od 2008 roku. Co roku poprzez sieć Banku i placówki Poczty Polskiej realizowanych jest około 500 tysięcy przekazów. Do Polski przekazy pieniężne są przekazywane najczęściej z Wielkiej Brytanii, Włoch i Niemiec, a z Polski wysyłane na Ukrainę, do Gruzji oraz Wielkiej Brytanii.

Źródło: Informacje prasowe