Wirtualne środowiska w Star Trek: Discovery tworzy studio Pixomondo korzystając z technologii AMD

Wymagania wobec sprzętu i oprogramowania są niezwykle wyśrubowane w branży produkcji wideo. To dlatego laureat Oskara i znane studio efektów specjalnych – Pixomondo polega na stacjach roboczych Lenovo P620 z procesorami AMD Ryzen Threadripper PRO. Na tych maszynach realizowana jest produkcja w czasie rzeczywistym dla seriali telewizyjnych takich jak Star Trek: Discovery i Star Trek: Strange New Worlds.

 Pixomondo ostatnio poszerzyło swoją ofertę tradycyjnej produkcji efektów specjalnych o wirtualną produkcję wideo w czasie rzeczywistym. W tym celu firma musiała przeanalizować swoją infrastrukturę techniczną, aby mogła ona sprostać produkcji w czasie rzeczywistym, która wymaga dużej liczby rdzeni i dużej przepustowości. W efekcie Pixomondo nawiązało współpracę z Epic Games, firmą z branży gier komputerowych, aby użyć ich stacji roboczych Lenovo P620 z procesorami AMD Ryzen Threadripper PRO. Dzięki temu udało się stworzyć niezwykle rzeczywiste środowiska dla Star Trek: Discovery i to w czasie rzeczywistym, a przy tym mając pewność wobec zastosowanej technologii, że będzie działać bezproblemowo w czasie nagrań. Jednym z takich środowisk było Moonlit Mausoleum, czyli 2-kilometrowej głębokości grota wypełniona skomplikowaną geometrią, która była jedną z największych scenografii, jakie zespół ten tworzył.

„Wchodzenie w interakcję z tymi światami przekłada się na wiele obliczeń realizowanych w tle. To dzięki takim produktom jak AMD Ryzen Threadripper PRO staje się to możliwe, co pozwala naszym twórcom skoncentrować się na produkcji bez obaw o zastosowaną technologię.” – powiedział Miles Perkins, Industry Manager ds. filmu i telewizji w Epic Games.