Wielofunkcyjny telefon WiFi Ascom i62 z funckją pagera i ochrony pracownika

Telefon VoWiFi Ascom i62, który może zostać zastosowany w szerokim zakresie m.in. w szpitalach, przemyśle, hotelach i biurach, otrzymał wiele certyfikatów stowarzyszenia Wi-Fi Alliance®. Certyfikaty te zostały wydane po ukończeniu rygorystycznych testów, które wykazały niezawodność łączności i interoperacyjność modelu Ascom i62 w technologii Voice over Wi-Fi (VoWiFi) w sieciach bezprzewodowych wielu dostawców, w tym także z wykorzystaniem protokołów bezpieczeństwa WPA2™.

„To niezwykle ważne, aby w obiektach szpitalnych i placówkach zdrowia, w których na pograniczu infrastruktury Wi-Fi działa jednocześnie wiele aplikacji krytycznych, wszystkie urządzenia będące częścią tego systemu współpracowały ze sobą oraz aby jedno nie zakłócało pracy drugiego, przy współdzieleniu zasobów – powiedział Henrik Sandberg, Strategic Alliances Manager w Ascom. „Dzięki certyfikacji Wi-Fi Alliance nasi klienci mogą być pewni, że telefon Ascom i62 będzie kompatybilny z każdą technologią oznaczoną jako Wi-Fi CERTIFIED™.”

Cechami modelu i62 Ascom są m.in. interoperacyjność, bezpieczeństwo i niezawodność połączeń. Poza wysokim poziomem kompatybilności, urządzenie oferuje także rozbudowany zestaw funkcji i spełnia najwyższe standardy w zakresie wydajności i żywotności baterii w trybie roamingu Wi-Fi. Ascom i62 to także zaawansowane urządzenie alarmowe, które może generować alarmy poprzez aktywację wbudowanego przycisku alarmowego (konieczna interakcja użytkownika) lub automatycznie, poprzez wbudowany czujnik upadku/bezruchu. Z kolei funkcja zaawansowanego messagingu pozwala na skuteczne przesyłanie krytycznych informacji do właściwych osób we właściwym czasie oraz ich automatyczną eskalację w przypadku takiej konieczności.

„Ascom i62 obsługuje najbardziej niezawodne systemy szyfrowania i uwierzytelniania, w tym WPA2-Enterprise, oferując jednocześnie płynne i szybkie połączenie” – powiedział Sandberg. „Ascom nie rezygnuje z wysokich parametrów łączności dla bezpieczeństwa”.

ascom-i62-product-_mid

„Solidny standard połączenia roamingowego i tzw. handover oznacza, że Ascom i62 nie odrzuci rozmowy, nawet gdy użytkownicy zajdą się w obszarach działania wielu innych aplikacji opartych na protokole WiFi lub napotkają na fizyczne przeszkody typu stalowe stropy czy ściany – powiedział Matthew Williams, Product Manager odpowiedzialny za model Ascom i62”. „Będą korzystali z krystalicznie czystej jakości dźwięku i niezawodnego dostarczania sygnału potrzebnego do odbierania alarmów i powiadomień. Certyfikat otrzymała także bateria zasilająca Ascom i62, zatem posłuży ona użytkownikom przez lata”.

Oprócz obsługi standardu IEEE 802.11 a, b, g, n, WPA i WPA2, Ascom i62 otrzymał również certyfikat Wi-Fi Multimedia™ (WMM), który daje pewność, że system działa optymalnie w połączeniu z innymi aplikacjami, które zarządzają priorytetami sygnału, takimi jak krytyczne alarmy pojawiające się w obiektach szpitalnych, produkcyjnych, czy też hotelowych.

„Na przykład w warunkach szpitalnych niezwykle istotne jest, aby krytyczne alarmy były kierowane automatycznie i nasilały się bez zakłóceń w postaci nieodebranych lub odrzuconych połączeń. W dzisiejszych czasach bezpieczeństwo pacjentów jest najważniejsze” – dodaje Williams.

Więcej informacji o rozwiązaniach Ascom można znaleźć na stronie www.ascomwireless.pl

Źródło: informacja prasowa.