VORDON DVR-140: prosty rejestrator samochodowy dla każdego kierowcy

VORDON, producent elektronicznych akcesoriów samochodowych, przedstawia przystępny cenowo samochodowy rejestrator wideo DVR-140. Kamera nagrywa obraz Full HD, zapewnia przy tym szeroki kąt widzenia, może także działać w trybie parkingowym.

VORDON DVR-140 to rejestrator skierowany do tych użytkowników, którzy poszukują niezawodnej, prostej w obsłudze kamery samochodowej bez nadmiaru zbędnych funkcji, a przy tym atrakcyjnej cenowo. Urządzenie wykonane jest z najwyższej jakości materiałów – metalowa obudowa gwarantuje, że po zdjęciu z uchwytu rejestrator nie będzie narażony na przypadkowe uszkodzenia, a w trakcie jazdy lepiej niż plastik zniesie nagrzewanie się i wstrząsy.

Kamera DVR-140 nagrywa wideo w rozdzielczości Full HD 1920 x 1080 przy 30 klatkach na sekundę. Taka jakość gwarantuje, że na obrazie będą dobrze widoczne wszystkie szczegóły uchwycone w trakcie jazdy, na przykład numery rejestracyjne samochodów. Obiektyw rejestratora złożony jest z sześciu soczewek, co zapewnia, że zapisywany obraz jest w niewielkim stopniu narażony na zniekształcenia optyczne w zmiennych warunkach oświetleniowych. VORDON DVR-140 wyróżnia się wyjątkowo dużym kątem widzenia 170º, dzięki czemu obiektyw może objąć nie tylko jezdnię przed samochodem, ale także wyloty bocznych ulic i dróg, a także pobocza i chodniki. Ma to kluczowe znaczenie, gdy zajdzie konieczność udowodnienia przed policją czy ubezpieczycielem, kto faktycznie ponosi winę za stłuczkę lub większy wypadek. Dzięki technice przetwarzania obrazu WDR (WideDynamicRange – szeroki zakres dynamiki) kierowca ma gwarancję, że obraz z kamery zachowa czytelność zarówno podczas nagrywania w ostrym słońcu, jak i w miejscach zacienionych.

– W sytuacjach, gdy scena obejmuje obszary bardzo jasne i bardzo ciemne lub oświetlenie tylne, typowa kamera generuje obraz, na którym obiekty w ciemnych partiach są prawie niewidoczne – tłumaczy Rafał Stasiak, dyrektor ds. marketingu w firmie VORDON. – Technika WDR zapewnia dobrą widoczność obiektów zarówno w jasnych, jak i w ciemnych partiach obrazu. Bez niej odczytanie numerów rejestracyjnych czy nawet rozpoznanie dokładnego modelu samochodu może okazać się niemożliwe, bo w tych miejscach na karoserii pojazdu pojawią się zbyt jasne plamy światła lub głębokie cenie WDR temu zapobiega.

Kamera samochodowa Vordon 140 (2)

Rejestrator zapisuje klipy wideo w pętli na karcie pamięci microSD (do 32 GB), zastępując starsze nagrania nowszymi. Gdy dojdzie do stłuczki, samochód wpadnie w dziurę w jezdni lub będzie ostro hamował, film zostanie zabezpieczony przed nadpisaniem, dzięki czemu materiał dowodowy nie przepadnie. Czuwa nad tym czujnik przeciążenia (G sensor), plik można też manualnie oznaczyć jako nieusuwalny, wciskając klawisz na urządzeniu. Czułość czujnika G-sensor można regulować w trzystopniowej skali, co pozwala uniknąć sytuacji, że filmy będą bez potrzeby zabezpieczane podczas podróży po drogach gruntowych lub nierównym asfalcie.

Wideorejestrator pozwala także na skorzystanie z trybu parkingowego. Gdy po zaparkowaniu pojazdu VORDON DVR-140 wykryje drgania samochodu, kamera włączy się na kilkanaście sekund, zarejestruje zabezpieczony obraz wideo, a następnie, gdy już sytuacja się uspokoi, znów przełączy się w tryb czuwania. Ta funkcja pozwoli łatwo zidentyfikować sprawców otarć czy stuknięć, do których często dochodzi podczas manewrów na parkingach lub ciasnych uliczkach.

Wygodę obsługi rejestratora zapewniają czytelny, 3-calowy wyświetlacz LCD oraz praktyczne przyciski na boku obudowy. W zestawie znajduje się uchwyt na szybę oraz kabel zasilający 12 V (do gniazda zapalniczki) o długości 3,5 m.

VORDON DVR-140 jest dostępny w sklepach Avans, Electro, Euro RTV AGD, Komputronik, Mediaexpert w przystępnej cenie 199 zł.

Źródło: informacja prasowa.