Vax Air Silence Power Head cichym sprzymierzeńcem odkurzania ? Recenzja odkurzacza.

Odkurzacz to urządzenie, które posiada w domu praktycznie każdy z nas. Mały czy duży, workowy czy bez workowy, przewodowy czy bezprzewodowy zajmuje w naszych domach swoje stałe miejsce. Służy nam do posprzątania mieszkania z paprochów, kurzu, rozsypanej mąki czy przyniesionego pod butami piachu. Na rynku znajdziemy ogromną ilość tych urządzeń. Każdy szuka według własnych wymagań, preferencji, a my dzisiaj przedstawimy recenzję odkurzacza firmy Vax model Air Silence Power Head. Może właśnie ten model przypadnie komuś do gustu 🙂
Producent już na wstępie informuje nas, że ten model jest cichym sprzymierzeńcem w odkurzaniu. Czy tak jest faktycznie? Zapraszam do testu.

IMG_9143

Wewnątrz kartonowego, sporego opakowania poza samym odkurzaczem znajdziemy: elektroszczotkę, gumowane kółka przyjazne podłodze, rury teleskopowe INOX łączone na „klik”, uniwersalną ssawkę podłoga – dywan, ssawkę 3 w 1 (szczelinowa + do tapicerki + z włosiem), ssawkę do podłóg twardych, ssawkę z włosiem do parkietów i niezbędną dokumentację.

Dane techniczne:

EAN: 5012512156781
Kod urządzenia: C85-AS-PH-E
Max pobór mocy: 800 [W]
Roczne zużycie energii: 25.60 [kWh]
Klasa EEC: A
Wskaźnik dpu HF: A
Wskaźnik dpu C: A
Wskaźnik dre: A
Pojemność zbiornika na kurz: 2.30 [l.]
Zasięg pracy: 7.50 [m]
Głośność/Głośność przy użyciu elektroszczotki 72/85 [dB]
Ciężar samego urządzenia: 5.50 [kg]
Wymiary kartonu: 42x58x37
Ciężar brutto: 11 [kg]

IMG_9154

Urządzenie w kolorze szaro-zielonym wygląda bardzo stylowo. Materiały wykorzystane do wykonania urządzenia są wysokiej jakości. Nic nie trzeszczy, nie odstaje też żaden element, nie ma więc obawy, że skaleczymy sobie dłoń podczas pracy. Odkurzacz jest bez workowy, wyposażony w 2,3 l pojemnik, w którym gromadzi się cały brud. Złożenie urządzenia nie powinno przysporzyć żadnego problemu. Dzięki szczegółowej instrukcji bez problemu spasujemy poszczególne elementy potrzebne nam do odkurzania dywanów czy podłóg.

vaxUrządzenie zostało wyposażone w technologię MULTICYKLON, co oznacza, że odkurzacz nie traci siły ssania w trakcie pracy pomimo zapełniania się pojemnika na kurz. Zachowując dbałość o filtry wysoka i stała siła ssania pozostaje niezmienna przez lata użytkowania urządzenia.
Antybakteryjny filtr HEPA Media zastosowany z myślą o osobach z alergią oddechową skutecznie oczyszcza powietrze wyrzucane z odkurzacza. Filtr zatrzymuje komórki grzybów, pierwotniaków, bakterii i część wirusów. Powietrze wyrzucane z urządzenia jest czystsze niż zasysane.

Jak informuje nas producent urządzenie przeznaczone jest do użytku domowego, a nie komercyjnego. Należy korzystać z niego w suchych pomieszczeniach, nie na wolnym powietrzu. Odkurzacz nie powinien być obsługiwany przez dzieci poniżej 8 roku życia. Uszkodzone urządzenie nie powinno być używane do odkurzania, a osprzęt do niego powinien być oryginalny.
Odkurzacz nie jest przeznaczony do odsysania wody, ani innych cieczy, zwłaszcza mokrych środków do czyszczenia dywanów. Nie wolno zanurzać go w wodzie, a do przetarcia z kurzu zaleca się stosowanie lekko wilgotnej miękkiej ściereczki. Nie wolno odkurzać gorącego popiołu, papierosów, zapałek, ani innych gorących, palących się czy tlących obiektów. W obszarach, w których znajdują się niebezpieczne substancje chemiczne urządzenia nie wolno stosować. Nie stosować również do odkurzania pyłu z tonerów i drukarek.
Wałek ze szczotkami szczotki elektrycznej obraca się szybko i w żadnym wypadku nie wolno odkurzać ludzi, zwierząt i roślin. Wirującej szczotki nie zbliżać do firan, delikatnych, wrażliwych przedmiotów, kabli i przewodów. Warto pamiętać o tych ostrzeżeniach przed przystąpieniem do odkurzania. Niestosowanie się do zaleceń może skutkować pożarem, popsuciem urządzenia czy uszkodzeniem ciała lub delikatnych przedmiotów.

Tuż przed przystąpieniem do pracy należy spasować poszczególne elementy według poniższego obrazka:
vax1Urządzenie należy przenosić korzystając z uchwytu przenoszenia. Nie należy używać do tego deblokady pojemnika na kurz.
Podczas przerwy w pracy albo celem przechowywania kabel należy zwinąć przy użyciu przycisku widocznego na urządzeniu. Hak postojowy szczotki elektrycznej wetknąć do mocowania postojowego urządzenia.

IMG_9147

Kabel zasilający wyciągamy do pojawienia się oznakowanego na żółto miejsca na kablu. Wtyczkę podłączamy do gniazdka sieciowego i przyciskiem załączania/wyłączania rozpoczynamy pracę. Przy pomocy dodatkowego regulatora powietrza umieszczonego na rurze możemy szybko zmniejszyć wydajność ssania.

Jeśli chcemy dokładnie wyczyścić dywany należy dodatkowo załączyć szczotkę elektryczną. Celem ostrożnego czyszczenia dywanów można alternatywnie założyć ssawkę do podłóg. Przełącznik musi znajdować się w położeniu „dywan”.

IMG_9167

IMG_9172

Szczotka do parkietu posłuży do wyczyszczenia podłóg wrażliwych, twardych np. parkietów, czy podłóg z kamienia.
Ssawką do podłóg twardych wyczyścimy podłogi posiadające szpary i szczeliny.
Podczas stosowania szczotki elektrycznej do podłóg twardych powinna być ona wyłączona. Stosując przełączaną ssawkę do podłóg twardych przełącznik powinien znajdować się w położeniu „twarda podłoga”.

IMG_9160

W celu opróżnienia zbiornika na kurz należy uruchomić deblokadę. Pokrywa otwiera się automatycznie. Pojemnik należy wyciągnąć i opróżnić nad wiadrem na śmieci.

IMG_9181

IMG_9177

W celu utrzymania wydajności ssania i długiego czasu użytkowania odkurzacza należy regularnie czyścić urządzenie i filtry.

Wrażenia z testów:

Odkurzacz prezentuje się bardzo ładnie. Kolorystyka jest bardzo przyjemna i spodoba się niejednemu użytkownikowi. Wesoła zieleń stanowi fajne uzupełnienie do szarości zastosowanej przez producenta. Zmontowanie urządzenia nie przysporzyło mi żadnych problemów. Po kliku chwilach odkurzacz gotowy był do pracy. Okres testów przypadł na czas przedświąteczny dlatego też posłużył mi do większych porządków. Kurz, brud, paprochy zbiera bez najmniejszego problemu zarówno z płytek, jak i paneli i dywanów. Dzięki dołączonym akcesoriom pozbyłam się brudu z sofy, łóżka i przestrzeni między siedziskiem, a oparciem. Odkurzanie nie jest męczące i nie zajmuje wiele czasu. Wielkość pojemnika (2,3 l) jest wystarczająca, aby kilkukrotnie odkurzyć średniej wielkości mieszkanie. Dzięki zastosowaniu elektroszczotki z dywanu zniknęły nitki, włosy i sierść.

IMG_9208
Odkurzacz nie jest duży. Swobodnie znajdzie miejsce w szafie, czy w kącie naszego mieszkania.
Na minus zasługuje niewygodna rączka, która jest zastosowana w urządzeniu. Po chwili odkurzania męczyła mi się dłoń. Być może to kwestia niezbyt dobrego jej wyprofilowania.

IMG_9204
Jego waga to ponad 5 kg. Nie powiem, żeby był bardzo lekki, ale jak to zwykle bywa odkurzacz więcej jeździ niż się go nosi. Gumowe koła zastosowane w odkurzaczu nie zostawiają śladów i nie rysują podłóg. To zdecydowany plus tego urządzenia.

IMG_9189
Chociaż moc odkurzacza wydaje się niewielka [800 W], to spokojnie radzi sobie zbierając brud praktycznie z każdej powierzchni. Podczas, gdy inne odkurzacze są dosyć głośne i nie sposób ich nie usłyszeć, ten jest wyjątkowo cichy. Producent miał rację pisząc, że ten model jest cichym sprzymierzeńcem odkurzania. Kabel o zasięgu 7,5 metra jest wystarczający, aby swobodnie posprzątać mieszkanie i nie potykać się o plączący się pod nogami sznur.

IMG_9202

Podsumowanie:

Vax Air Silence Power Head to produkt warty uwagi. Ciekawy wygląd, nieduże gabaryty, Multicyklon, cicha praca, pojemnik zamiast worka zdecydowanie działają na jego plus. Odkurzaczem pracuje się łatwo i lekko, a wymienne ssawki dostosowane do różnych powierzchni zapewnią nam duży komfort pracy i czystość naszego mieszkania.
Minusem jest niezbyt wygodna rączka, nad którą producent powinien popracować w przyszłości. Cena nie jest niska, ale pamiętajmy o tym, że odkurzacz kupujemy na lata. Warto dbać o osprzęt i filtry, aby przez długi czas cieszyć się bezawaryjną pracą odkurzacza i czystym mieszkaniem.
Jeśli jeszcze ktoś ma wątpliwości odkurzacz VAX AIR SILENCE POWER HEAD zdobył tytuł INSPIRACJE 2017!

Cena: od 1490 zł

ocena9wujekpoleca