Twoje dane w bezpiecznych rękach

W erze cyfryzacji informacje są na wagę złota. Na różne sposoby próbujemy się zabezpieczyć przed ich utratą oraz chronić je przed niepowołanymi osobami. Pomóc w tym ma szyfrowana obudowa dysku twardego Rhino Code firmy Natec.

Zewnętrzna obudowa Natec oprócz oczywistej funkcji – mechanicznej ochrony dysku, zabezpiecza zawarte na nim dane dzięki szyfrowaniu AES 256-bit. Wbudowana klawiatura pozwala na nadanie osobistego pinu składającego się z 1 – 12 cyfr, co daje trylion możliwych kombinacji. Hasło zapewnić ma ochronę dostępu do danych przed osobami trzecimi. Producent chwali się, że z podobnego zabezpieczania korzystają amerykańskie instytucje publiczne.

z21971_69665

Szyfrowaną kieszeń wyposażono w złącze USB 3.0, dzięki czemu użytkownik ma do dyspozycji maksymalną szybkość przesyłu danych do 5 Gbps. Producent zapewnia o nieskomplikowanej obsłudze urządzenia, poczynając od montażu dodatkowych narzędzi, po intuicyjną konfigurację i instalację. Specyfikacje te mają sprawić, że Rhino Code to odpowiedni sprzęt dla każdego typu użytkownika.

Obudowa dostępna jest w sklepach w cenie ok 99 zł.

Specyfikacja:

– Obsługa szyfrowania AES 256-bit
– Szyfrowanie danych na dysku w czasie rzeczywistym
– Wbudowana klawiatura
– Obsługa USB 3.0 (5 Gbps)
– Obsługa Windows 2000 / XP / Vista / 7/8/10, Mac9.x, Linux 2.4.x i nowsze
– Wsparcie 2,5 cala SATA I / II / III dla dysków HDD lub SSD, maksymalnie 4 TB
– Pasuje do dysków twardych 2,5 cala (grubość: 7 ~ 9.5mm)
– Wskaźniki LED stanu zasilania / zaszyfrowania

Źródło: informacja prasowa.