TRANSCEND JetFlash 890S – niewielki pendrive z dwiema wtyczkami USB

Firma TRANSCEND wprowadza do swojej oferty nowy model pamięci przenośnej – JetFlash 890S. Nowość występuje w wariantach 64 GB, 32 GB i 16 GB oraz oferuje dwie wtyczki USB.

Dwa złącza: USB Type-A oraz Type-C
Dzięki technologii USB 3.1 (Gen 1) oraz wydajnemu kontrolerowi JetFlash 890S zapewnia dużo wyższe transfery niż pendrive’y korzystające z interfejsu USB 2.0. Dla wygody użytkownika został on wyposażony w dwa złącza USB.
Port typu C jest kompatybilny z najnowszymi urządzeniami oraz tymi, które dopiero się pojawią. Cały czas zyskuje on na popularności ze względu na niewielkie rozmiary oraz fakt, że nie da się go włożyć do portu w nieprawidłowy sposób. Jest symetryczny, co eliminuje największą niedogodność pozostałych wtyczek USB. Port typu A, a więc standardowa wtyczka USB, zapewnia kompatybilność ze starszymi urządzeniami, w tym takimi, które posiadają USB 2.0. Pendrive posiada zatyczkę, która chroni port typu C przed uszkodzeniem. Aby zatyczka się nie zgubiła, po zdjęciu można ją założyć na port typu A.

Technologia COB (Chip On Board)
JetFlash 890S jest wyprodukowany z wysokiej jakości metalu. Dzięki zastosowaniu technologii produkcji COB (Chip On Board) ma mniejsze wymiary, jest lżejszy i oferuje wyższe transfery niż standardowe modele pamięci flash. Jest też całkowicie odporny na kurz oraz wodę.

Aplikacja Transcend Elite
TRANSCEND Elite umożliwia wygodne zarządzanie plikami oraz wykonywanie w prosty sposób kopii zapasowych zdjęć, filmów, dokumentów i innych treści zgromadzonych w urządzeniu mobilnym. Pozwala także na łatwe udostępnianie danych na dyskach internetowych, zapewniając przy tych operacjach bezpieczne połączenie szyfrowane (AES-256 bit).

Specyfikacja:
Model JetFlash 890S
Interfejs USB 3.1 Gen 1 Type-A + Type-C*
Zapis Do 30 MB/s
Odczyt Do 90 MB/s
Waga [g] 3
Wymiary [mm] 28,65 (D) x 14,33 (S) x 8,63 (W)
Dodatkowe oprogramowanie Transcend® Elite (dostępne na stronie producenta oraz w sklepie Google Play)
Wymagania systemowe Komputer stacjonarny lub notebook
z portem USB i systemem:

– Microsoft Windows XP / 7 / 8 / 10
– Mac OS 10.5 lub nowszy
– Linux (jądro 2.6.31 lub nowsze)
* Oba złącza nie mogą pracować jednocześnie
Cena:
Sugerowane ceny detaliczne JetFlash 890S wynoszą: 50 PLN za wersję 16 GB, 70 PLN za 32 GB oraz 125 PLN za 64GB.
Gwarancja:
TRANSCEND JetFlash 890S objęty jest dożywotnią gwarancją producenta.

Źródło: Informacja prasowa