Toshiba przedstawia najnowsze modele CANVIO Portable Hard Drives przeznaczone do bezpiecznego przechowywania prywatnych danych

Toshiba Electronics Europe GmbH zaprezentowała najnowsze wersje przenośnych dysków twardych z popularnej serii Canvio stworzonej z myślą o użytkownikach indywidualnych. Łącząc praktyczne funkcje z nowoczesnym, designem smukłemodele CANVIO PREMIUM, ADVANCE i BASICS stanowią jednolitą, odświeżoną rodzinę produktów o pojemnościach: 500GB[1] [2], 1TB, 2TB i 3TB.
Wykorzystanie 1TB technologii talerzowej Toshiba pozwala tworzyć dyski low profile – wszystkie 2TB wersje nowych modeli CANVIO są węższe od swoich poprzedników.

Seria CANVIO PREMIUM to wszechstronna łączność w pięknych aluminiowych obudowach z ciętymi diamentowo krawędziami. Wąskie i smukłe urządzenia są dostępne w kolorach srebrny metalik i grafitowy metalik wraz pokrowcem i przejściówką USB typu-A na USB Typu-C[3], którą można je połączyć z każdym urządzeniem od notebooka do najnowszego typu desktopa. Dodatkowo, modele PREMIUM oferują Toshiba Storage Backup Software iStorage Security Software ułatwiające sprawne tworzenie kopii zapasowej cennych danych oraz zabezpieczanie jej hasłem. 2TB urządzenia PREMIUM mają jedynie 13,5 mm grubości – są o 5,5 mm węższe od swoich poprzedników.

Seria CANVIO ADVANCE jest dostępna w czterech kolorach: czarnym, białym, niebieskim i czerwonym z błyszczącym wykończeniem. 2TB urządzenia mają 14,5 mm grubości – są o 5,5 mm węższe od poprzedzającego je modelu CANVIO CONNECT II. Modele ADVANCE są dostępne z Toshiba Storage Backup Software i Storage Security Software.
Odświeżona seria CANVIO BASICS obejmuje podstawowy 2,5” przenośny dysk twardy przydatny do wszelkiego rodzaju przechowywania – od danych komputerowych po zdjęcia. Model jest preformatowany do komputerów z systemem Windows[4] i gotowy do użycia natychmiast po wyjęciu z pudełka. Dyski CANVIO BASICS są dostępne w pojemnościach 500GB, 1TB i 2TB. Charakteryzują się minimalistycznym designem, gładką i matową obudową. Mają 14mm grubości.

Toshiba_CANVIO_New-products_lineup_02

„Toshiba nieustannie pracuje, by dostarczać swoim klientom coraz lepsze, bardziej kompaktowe i wydajne urządzenia potrafiące sprostać rosnącym wymaganiom cyfrowego świata” – mówi Noriaki Katakura, General Manager HDD Business Unit, Toshiba Electronics Europe GmbH.- „Przekroczyliśmy kolejną granicę – technologia talerzowa Toshiba 1TB pozwala tworzyć węższe i wygodniejsze w użyciu modele CANVIO o większych pojemnościach”.

Modele CANVIO łączą formę z funkcjonalnością oferując pojemność, łatwy backup i bezpieczeństwo w pięknych, wąskich obudowach.
Jak wspomniano wcześniej, dla modeli ADVANCE i PREMIUM jest dostępne oprogramowanie Toshiba Storage Backup Software umożliwiające sprawne tworzenie kopi zapasowych z opcją jego zaplanowania. Nowe oprogramowanie Toshiba Storage Security Software ułatwia tworzenie hasła zabezpieczającego dane przed nieuprawnionym dostępem.

Nowe modele CANVIO będą dostępne w lutym 2018 r. Informacje na temat konsumenckich dysków HDD Toshiba można znaleźć pod adresemhttps://www.toshiba-storage.com.

Uwagi:

[1]Toshiba definiuje gigabajt (GB) jako 1 000 000 000 bajtów, a terabajt (TB) jako 1 000 000 000 000 bajtów. Jednak, systemy operacyjne określają pojemność w systemie binarnym gdzie  1TB = 240 = 1,099,511,627,776 bajtów, czyli mniejszą. Dostępna pojemność przechowywania może się różnić w zależności od wielkości pliku, formatowania, ustawień, oprogramowania, systemów operacyjnych i innych czynników.

[2] CANVIO PREMIUM i CANVIO ADVANCE będą dostępne w pojemnościach 1TB, 2TB i 3TB. Nowe dyski CANVIO BASICS będą dostępne w pojemnościach: 500GB, 1TB i 2TB.

[3] USB Typ-C i USB-C są zastrzeżonymi znakami towarowymi USB Implementers Forum.

[4]Windows jest zastrzeżonym znakiem towarowym Microsoft Corporation w Stanach Zjednoczonych i/lub innych krajach.

*Informacje zawarte w tym dokumencie, włączając w to ceny i specyfikacje produktów, usługi i dane kontaktowe są dokładne i aktualne w dniu publikacji, jednak mogą ulec zmianie bez uprzedzenia.

*Nazwy firm, produktów i usług wymienione w tym dokumencie mogą być zastrzeżonymi znakami towarowymi.

Źródło: informacja prasowa.