TL-SG3428XF i TL-SX3206HPP – nowe przełączniki 10G

TL-SG3428XF oraz TL-SX3206HPP to kolejne w ofercie TP-Link przełączniki 10G kompatybilne
z systemem Omada SDN. Dzięki rozbudowanym opcjom zarządzania urządzenia znajdą zastosowanie w małych i średnich firmach, w których niezbędna jest stabilna, niezawodna
i skalowalna sieć przesyłająca duże ilości danych. Zarządzanie siecią ułatwia możliwość zdalnego sterowania poprzez chmurę. Model TL-SX3206HPP wyposażono w 4 porty PoE++. Dzięki temu jednym przewodem można przesyłać dane i zasilanie do punktów dostępowych, kamer IP i innymi urządzeniami zasilanymi przez standard PoE.

Oba przełączniki znajdą zastosowanie w sieciach wymagających szybkiego, gigabitowego połączenia. Urządzenia mogą być montowane w szafach rack.

Model TL-SG3428XF wyposażono w cztery porty SFP+ 10G do integracji z resztą sieci, cztery porty combo SPF/RJ45, port konsolowy RJ45 oraz port konsolowy micro-USB. Dwa zasilacze, w które wyposażono przełącznik są idealnym rozwiązaniem dla stabilnej architektury sieciowej.

TL-SX3206HPP wyposażono w cztery porty RJ45 10G, zgodne ze standardami PoE++ (802.3bt) o łącznej mocy 200 W i do 60W na port (idealne do punktów dostępowych WiFi 6), dwa porty SFP+ 10G, jeden port konsolowy RJ45 i 1 port konsolowy micro-USB.

Najnowsze switche od TP-Link obsługują protokół IPv6 oraz wyposażone są w opcję konfiguracji VLAN (standard 802.1Q). Dzięki konfiguracji VLAN sieć może być dzielona na mniejsze, odizolowane segmenty, co istotnie zwiększa jej poziom bezpieczeństwa i wydajność. Funkcja IGMP Snooping sprawia natomiast, że przepływ ruchu multicast w sieci jest automatycznie kontrolowany i limitowany.

Podobnie jak wiele urządzeń z oferty TP-Link także najnowsze przełączniki mogą być zarządzane klasycznie poprzez graficzny interfejs GUI dostępny z poziomu przeglądarki, poprzez wiersz poleceń,
a także – dzięki integracji z platformą Omada SDN – centralnie, z poziomu chmury. Platforma Omada umożliwia stworzenie wysoce skalowalnej sieci, integruje działanie urządzeń sieciowych, w tym bram sieciowych, punktów dostępowych, przełączników oraz pozwala w łatwy i kompleksowy sposób zarządzać centralnie całą siecią WiFi i LAN, także rozproszoną pomiędzy placówkami. Dzięki temu rozwiązaniu użytkownik zyskuje nie tylko dużą elastyczność zarządzania, ale także stabilność, zaawansowane zabezpieczenia oraz wysoką wydajność, które są niezbędne w hotelarstwie, edukacji, sprzedaży detalicznej, biurach i w wielu innych branżach i placówkach.

Informacje  na temat platformy Omada SDN można znaleźć są na stronie TP-Link.
Pełne specyfikacje techniczne modelu znajdują się na stronie internetowej TP-Link: TL-SG3428XF oraz TL-SX3206HPP.

Switche TP-Link TL-SG3428XF i TL-SX3206HPP są już dostępne w sprzedaży w cenie ok. 2800 zł brutto każdy.

Oba urządzenia objęte zostały 5-letnią gwarancją producenta.

 

 

Źródło: Informacje prasowe