Test zestawu głośnomówiącego Parrot Minikit Neo 2 HD

Test zestawu głośnomówiącego Parrot Minikit Neo 2 HD

Podobne artykuły

 • Brak podobnych artykułów.

Zgodnie z polskim prawem podczas jazdy samochodem możemy prowadzić rozmowy telefoniczne wyłącznie za pomocą zestawu głośnomówiącego, bądź słuchawki z mikrofonem. Trzymając telefon przy uchu stwarzamy zagrożenie na drodze i narażamy się na ukaranie mandatem. Na rynku jest bardzo szeroka gama zestawów głośnomówiących, a ceny zaczynają się już od kilkudziesięciu złotych. Do testów trafił zestaw z wyższej półki, któy kosztuje dość dużo, ale jego poprzednik dał się poznać z jak najlepszej strony. Produkty Parrot uważane są za jedne z najlepszych na rynku, czy tak będzie też z urządzeniem Minikit Neo 2 HD? Zapraszam do recenzji.

Specyfikacja

 • Bluetooth v4.0 Zasięg działania funkcji Bluetooth: maksymalnie 10 metrów
 • Profile: HFP 1.6, A2DP, PBAP
 • Zdolność parowania: maksymalnie 10 telefonów w każdym zestawie MINIKIT Neo 2 HD
 • Tryb Dual (Multipoint): równoczesne podłączenie dwóch telefonów z funkcją Bluetooth
 • Przycisk zielony: odbieranie rozmowy, wywołanie kontaktu z książki telefonicznej, włączanie funkcji rozpoznawania głosu, potwierdzanie, tryb prywatny
 • Przycisk czerwony: zakończenie rozmowy, anulowanie, wyjście z menu
 • Przycisk obrotowy: przejście do menu, regulacja głośności, wysyłanie DTMF
 • Bateria Litowo-jonowa 1000mAh – ponad 10 godz. w trybie rozmowy; – ponad 6 miesięcy w trybie oszczędzania energii Ultra Low Power Mode (tryb gotowości)
 • Funkcja rozpoznawania głosu – Technologia Nuance
 • Syntetyzator mowy: Text-To-Speech (TTS)
 • Redukcja szumów : Parrot NR3
 • Mikrofon wielokierunkowy z synchronizacją czasową
 • Usuwanie efektu echa i pogłosu
 • Liczba kontaktów: 2000 na każdy telefon i 20000 w sumie w urządzeniu MINIKIT Neo 2 HD
 • Głośnik 3W
 • Full duplex
 • Wbudowany mikrofon wielokierunkowy
 • Wyjście audio na panelu wibracyjnym
 • HDR < 1%
 • Redukcja szumów : Parrot NR 2.0
 • Usuwanie efektu echa: Parrot APA v2.0
 • Długość: 95 mm
 • Szerokość: 54 mm
 • Grubość: 45 mm
 • Waga: 67 g

Zawartość zestawu

 • Parrot Minikit Neo 2 HD
 • Przewód USB/microUSB
 • Ładowarka samochodowa
 • Instrukcja obsługi

Parrot_Minikit_Neo_2_HD_2

Opis

Producent umieścił swój produkt w żółto zielonym, niewielkim tekturowym pudełku. System zamknięcia pudełka sprawia, że uporanie się z wyjęciem zawartości zajmuje troszkę czasu. W pudełku znajdziemy urządzenie Parrot Minikit Neo 2 HD, przewód USB/microUSB, ładowarkę samochodową, oraz instrukcję obsługi.

Urządzenie wykonane zostało w całości z tworzywa sztucznego. Jest ono bardzo dobrej jakości, wszystkie elementy zostały wzorowo spasowane. Nic nie trzeszczy i nic się nie ugina. Producent bardzo przyłożył się do wykonania solidnego ale także świetnie wyglądającego urządzenia. Projektanci zapewnili także wysoki poziom ergonomii, każda rzecz została dokładnie przemyślana i umieszczona w odpowiednim miejscu. Całość wyszła świetnie, zarówno ułożenie poszczególnych komponentów jak i łatwość ich obsługi przemawiają na korzyść Minikit Neo 2 HD.

Parrot_Minikit_Neo_2_HD_5

Od frontu umieszczony został głośnik, nad nim znajduje się pokrętło służące do regulacji głośności podczas rozmowy. Po obu jego stronach umieszczono po jednej diodzie i przycisku, odpowiedzialne są one za odbieranie i odrzucanie połączeń. Za pokrętłem znajduje się mikrofon.

Parrot_Minikit_Neo_2_HD_3

Po lewej stronie urządzenia znajduje się trójpozycyjny włącznik/wyłącznik urządzenia, który dodatkowo służy do informowania nas o poziomie naładowania baterii.

Parrot_Minikit_Neo_2_HD_4

Po prawej stronie umieszczono gniazdo microUSB służące do podłączania ładowarki, oraz diodę służącą do określania poziomu naładowania akumulatora podczas ładowania.

Parrot_Minikit_Neo_2_HD_14

Z tyłu znajduje się duży, solidny klips, za pomocą którego mocujemy urządzenie do osłony przeciwsłonecznej w samochodzie. Dodatkowo na obudowie pod klipsem znajduje się guma dodatkowo utrzymująca Parrot Minikit Neo 2 HD w nieruchomej pozycji.

Zestaw głośnomówiący wyposażony został w akumulator o pojemności 1000 mAh. Pozwala on na 10 h rozmów bądź 6 miesięcy czuwania na jednym ładowaniu. Ładowanie trwa maksymalnie 3h korzystając z ładowarki 5V, możemy także ładować urządzenie korzystając z ładowarki samochodowej 12/24V.

Wrażenia z użytkowania

Pracę z zestawem głośnomówiącym Parrot Minikit Neo 2 HD najlepiej rozpocząć od zamocowania go w aucie. Następnie włączamy urządzenie i parujemy z naszym smartfonem, w tym celu musimy uruchomić Bluetooth w naszym aparacie. Po sparowaniu możemy rozpocząć korzystanie z urządzenia. Minikit Neo 2 HD posiada pamięć 10 sparowanych urządzeń, to całkiem sporo, powinno to wystarczyć do zapamiętania wszystkich naszych urządzeń, a możliwe, że także pozostałych domowników, czy współpracowników.

Parrot_Minikit_Neo_2_HD_10

Sposób mocowania urządzenia sprawia, że można go wykorzystać praktycznie tylko w jednym miejscu, czyli mocując je na osłonie przeciwsłonecznej. Można to zrobić standardowo przy złożonej osłonie wsuwając je od przodu, jednak przy rozłożonej osłonie głośnik będzie wtedy skierowany ku szybie. W takim przypadku potrzebne będzie przełożenie urządzenia tak, by głośnik był skierowany w naszą stronę. W obu przypadkach urządzenie doskonale trzyma się w miejscu, które dla niego wybraliśmy. Nawet przy mocnych wstrząsach nie ma możliwości, żeby zmieniło swoje położenie, czy odpadło.

Parrot_Minikit_Neo_2_HD_12

Podczas rozmów Parrot Minikit Neo 2 HD sprawuje się wyśmienicie. Nie trzeba do niego krzyczeć, mikrofon bardzo dobrze wyłapuje nasz głos, a system odszumiania zapewnia bardzo dobry odbiór tego co mówimy przez naszego rozmówcę. Nawet przy dużej szybkości jazdy, a co za tym idzie zwiększonej głośności w aucie, można prowadzić normalną rozmowę. Także głośnikowi nie ma czego zarzucić. Dźwięk jest czysty i wyraźny. Głośność w zupełności wystarczająca by dobrze słyszeć rozmówcę nawet przy dużym hałasie panującym na zewnątrz.

Parrot_Minikit_Neo_2_HD_11

Podczas rozmowy możemy dowolnie regulować głośność w zależności od potrzeby, używając do tego pokrętła. Pokrętło jest duże i łatwo go odnajdziemy bez potrzeby odrywania wzroku od drogi. Podobnie jest z przyciskami. Są duże i umieszczone intuicyjnie, dodatkowo kolorowe podświetlenie określa, który przycisk do czego służy. Lewy przycisk służy do odbierania rozmów i jest oświetlany zieloną diodą. Prawy przycisk służy do odrzucania/kończenia rozmowy i jest oznaczony diodą czerwoną.

Parrot_Minikit_Neo_2_HD_9

Przy pomocy pokrętła poruszamy się także po poszczególnych pozycjach w menu urządzenia, a za pomocą przycisków potwierdzamy (przycisk odbierania połączeń) lub anulujemy wybór (przycisk odrzucania połączeń).

Parrot_Minikit_Neo_2_HD_6

Parrot Minikit Neo 2 HD komunikuje się z nami głosowo. Urządzenie posiada obsługę języka polskiego, z głośnika usłyszymy więc miły kobiecy głos mówiący poprawną polszczyzną. Działa to w dwie strony, zamiast więc tylko słuchać,  możemy wydawać urządzeniu polecenia głosowe. Za pomocą prostych komend, które możemy sobie ustalić (magiczne słowa), możemy odbierać, bądź odrzucać rozmowy, a także korzystając z książki telefonicznej możemy wybierać głosowo z kim chcemy się połączyć. Działa to dość sprawnie i daje dużą frajdę.

Parrot_Minikit_Neo_2_HD_7

Jeśli z jakiegoś powodu wybieranie głosowe kontaktu nie zadziała, możemy skorzystać z pokrętła i ręcznego wyboru. Najpierw wybieramy literę alfabetu, na którą zaczyna się kontakt, a następnie właściwą nazwę kontaktu.

Parrot idąc z postępem i obowiązującymi obecnie trendami nie zapomniał o tym, by stworzyć specjalną aplikację, którą możemy zainstalować na naszym smartfonie, a dzięki której otrzymujemy nowe funkcjonalności.

Aplikacja nazywa się tak samo jak nasze urządzenie i jest dostępne dla Androida oraz iOS. Przy jej pomocy możemy konfigurować urządzenie z poziomu smartfona, a także dostajemy możliwość ustawienia czasu jazdy, po jakim powinniśmy odpocząć – urządzenie poinformuje nas o tym. Następnym dodatkiem jest zapisywanie pozycji auta przy pomocy sygnału GPS, dzięki temu pozostawiając gdzieś auto możemy łatwo je namierzyć, miejsce zaparkowania samochodu będzie oznaczone na mapie.

Parrot_Minikit_Neo_2_HD_13

Zestaw głośnomówiący Parrot Minikit Neo 2 HD może także służyć do odtwarzania muzyki z naszego smartfona. Miły dodatek, który sprawia, że urządzenie jest jeszcze bardziej przyjazne dla użytkownika.

Minikit Neo 2 HD wyposażony został w detektor wibracji, dzięki temu włącza się automatycznie, gdy wsiadamy do samochodu.

Niewątpliwą zaletą zestawu jest jego wysoka mobilność. W każdej chwili możemy go szybko odczepić włożyć do kieszeni i przymocować w innym samochodzie. Dzięki temu mimo korzystania z wielu aut wystarczy nam jeden zestaw głośnomówiący.

Parrot_Minikit_Neo_2_HD_8

Podsumowanie

Parrot Minikit Neo 2 HD to godny wzór do naśladowania dla innych producentów. Pozwala na swobodną rozmowę nawet w głośnych warunkach i doskonale sprawdza się w trasie. Jest świetnie wykonany i bardzo ergonomiczny. Dużą zaletą jest obsługa głosowa, a wisienką na torcie jest dedykowana aplikacja na smartfony.

Cena
Od 279 zł
Nasza ocena

ocena10

wujekpoleca

Sprzęt do testów dostarczył

parrot_logo