Test słuchawek Zen Hybrid Creative

Kolejny raz miałam przyjemność testować sprzęt od Creative. Tym razem producent dostarczył mi słuchawki Zen Hybrid.

Urządzenie dotarło do mnie w niewielkim, białym pudełku. Na tle bieli wyróżnia się oczywiście pomarańczowe logo ,,CREATIVE”.

5

6

W środku opakowania znalazłam słuchawki Creative Zen Hybrid; worek, w którym możemy schować słuchawki;  ładujący kabel USB 0,8m; kabel 3,5 mm i instrukcję szybkiej instalacji.

8

Słuchawki wyglądają bardzo delikatnie i nowocześnie. Zostały wykonane prawie w całości w kolorze białym. Wyjątkiem są gąbki – te są koloru jasno-szarego.

11

Każda ze słuchawek została oznaczona odpowiednio dużymi literami ,,R” oraz ,,L”, co oczywiście oznacza prawą oraz lewą słuchawkę. Oznaczenia znajdujemy w środku szarych gąbek.

10

Z zewnętrznej strony słuchawek dostrzec możemy złote logo ,,Creative”, dookoła logo małą czcionką również w kolorze złotym producent umieścił podwójny napis, następujący po sobie i zapętlający się – ,, SXFI READY HYBRID ACTIVE NOISE CANCELLATION TECHNLOGY – SUPER X-FI HEADPHONE HOLOGRAPHY ZEN HYBRID”

21

Lewa słuchawka została wyposażona w wejście dla kabla USB – w tym miejscu jesteśmy w stanie naładować nasz sprzęt.

14

Prawa słuchawka została wyposażona w przycisk ANC, wejście 3,5 mm, przycisk włączający słuchawki, podłużny przycisk, oznaczony symbolami minus i plus – służący zmniejszaniu i zwiększaniu głośności odtwarzanych dźwięków.13

12

Pałąk jest regulowany:

15

Pałąk został pokryty miękkim i przyjemnym w dotyku materiałem.

17

Słuchawki prezentują się schludnie, nowocześnie i stylowo. Jeśli przyjdzie wam do głowy martwić się o widoczne ewentualne zabrudzenia za sprawą wykonania sprzętu w kolorze białym – nie musicie się obawiać. Praktycznie całe Zen Hybrid są wykonane ze śliskiego tworzywa, które będzie zdecydowanie łatwo utrzymać w czystości. Również materiał, z którego zostały wykonane gąbki oraz pokrycie pałąka – jest delikatnie śliski –  w przypadku przybrudzenia – powinna wystarczyć ściereczka by go wyczyścić.

22

Pokrowiec jest miękki w dotyku, ściągany za pomocą czarnego sznurka. Słuchawki spakowane w nim, zajmują mało miejsca i zmieszczą się w każdym plecaku.

9

Zen Hybrid są lekkie, nie powodują wrażenia dźwigania ich na głowie, jak to czasem bywa w przypadku tego typu urządzeń. Słuchawki bardzo dobrze przylegają do uszu, świetnie dopasowując się do kształtu głowy. Miękkie pokrycie pałąka zapewnia komfort użytkowania u góry głowy – w dotyku przypomina miękką poduszkę.

18

DANE TECHNICZNE:

Typ produktu
Słuchawki bezprzewodowe, Słuchawki przewodowe
Kolor
Biały
Pasmo przenoszenia
20–20,000 Hz
Wielkość przetwornika
Przetwornik neodymowy 40 mm × 2
Czas ładowania
2 to 3 hours
Typ złącza
Bluetooth 5.0, 3.5 mm Stereo Input
Profile Bluetooth
HFP (profil głośnomówiący), A2DP (bezprzewodowy Bluetooth Stereo), AVRCP (zdalnie sterowana transmisja Bluetooth)
Częstotliwość robocza Bluetooth
2402-2480 MHz
Kodek audio
AAC, SBC
Zasięg działania
Do 10m / 33 stóp
Styl noszenia
Z muszlami wokółusznymi
Temperatura podczas pracy
od 0°C do 45°C
Nauszniki
Wysokiej jakości, miękka sztuczna skóra

WYMAGANIA SYSTEMOWE

Dla dźwięku Bluetooth

  • Zgodne urządzenia Bluetooth obsługujące profil Bluetooth dla bezprzewodowego stereo (A2DP)

Dla dźwięku analogowego

  • Urządzenia z portem słuchawkowym 3,5 mm w konfiguracji CTIA

ZAWARTOŚĆ OPAKOWANIA

  • 1 x Creative Zen Hybrid
  • 1 x futerał
  • 1 x 3,5 mm kabel AUX-in
  • 1 x Kabel USB-C do USB-A (do ładowania)
  • Przewodnik Szybki Start

GWARANCJA

2-letnia ograniczona gwarancja na sprzęt

Rozpoczęcie użytkowania Zen Hybrid jest bardzo proste. Na samym początku naszej przygody z tymi słuchawkami należy je poprawnie naładować. W tym celu używamy kabla USB – podłączenie słuchawek do źródła prądu skutkuje zaświeceniem się diody na czerwono. Dioda po naładowaniu się słuchawek do pełna – zmienia kolor na zielony. Słuchawki bardzo szybko ładują się do pełna – zajęło to niecałą godzinę.

Słuchawki są gotowe do użycia. Jak się sprawdziły w testach?

Muszę przyznać, że dźwięk odtwarzany na tych słuchawkach jest naprawdę bardzo dobrej jakości. Basy są dobrze zaznaczone,  wysokie dźwięki brzmią bardzo naturalnie. Nie słychać żadnych zakłóceń czy trzasków. Wszystko za sprawą specjalnie dostrojonych 40-milimetrowych, pełnozakresowych przetworników neodymowych a także technologii Super X-Fi. Za sprawą zastosowania tej technologii mamy do dyspozycji wielogłośnikowy i profesjonalny system głośników a co za tym idzie – właśnie czysty i naturalny dźwięk.

Umiejscowienie wszystkich przycisków na prawej słuchawce powoduje, że używa się ich wygodnie i nie sprawia żadnych trudności – wystarczy sięgnąć dłonią.

Nauszniki obracają się o 90°dzięki czemu dopasowują się idealnie do kształtu głowy. Noszę na co dzień okulary i szczerze mówiąc zawsze tego typu słuchawki nauszne – w mniejszym lub większym stopniu powodowały ich ucisk i bolesność w okolicy za uszami. W przypadku Zen Hybrid zastosowany obrót 90° pozwala słuchawkom swobodnie się dopasować, pozostawiając przestrzeń a tym samym – nie dociskając okularów do głowy.

Dodatkową zaletą Zen Hybrid jest ich kompaktowe składanie – zajmują mało miejsca.

19

Łączenie się za pomocą Bluetooth – odbywa się bez żadnych problemów i przeszkód. Próba połączenia się ze smartfonem zajmuje kilka chwil. Najpierw należy włączyć słuchawki – przytrzymać przycisk zasilający przez kilka sekund, usłyszymy komunikat – Power on a następnie – pairing – dioda miga na przemian na niebiesko i czerwono, po wybraniu słuchawek w smartfonie parowanie następuje błyskawicznie. Na koniec usłyszymy komunikat: connected.

Spędzając czas, korzystając z ulubionej rozrywki przy pomocy Zen Hybrid – mamy możliwość skorzystać z aplikacji SXFI App. Wystarczy w łatwy sposób pobrać ją ze Sklepu Play bądź App Store. Następnie należy się zarejestrować np. za pomocą konta Google. W dalszej kolejności akceptujemy wszystkie niezbędne zgody – niestety są w języku angielskim. Aplikacja wyposażona jest w nowoczesną technologię, która mapuje naszą głowę oraz uszy. Wykonane pomiary wykorzystuje w celu stworzenia profilu dźwiękowego, który jest dostosowany do naszych indywidualnych potrzeb. Dźwięki są wtedy tak przekazywane, jak gdyby docierały z wielu głośników wokół nas. Wrażenia słuchowe są na bardzo wysokim poziomie i słuchanie ulubionej muzyki staje się wielką przyjemnością! Niestety technologia sprawdza się tylko w przypadku piosenek, które są zapisane na naszym urządzeniu. Nie działa podczas strumieniowego przesyłania muzyki z popularnych serwisów.

Muszę przyznać, że ANC w tym modelu słuchawek spisuje się znakomicie i bardzo dobrze wygłusza dźwięki z otoczenia, nawet te głośne – grającą muzykę, zabawę i krzyki dzieci. Na pewno oprócz funkcji ANC bardzo pomocne jest to, że Zen Hybrid ściśle przylegają do uszu – to również ich wielka zaleta, o czym pisałam już wyżej.

20

Podsumowanie:

Słuchawki Zen Hybrid to lekkie i bardzo wygodne słuchawki nauszne. Obrót nauszników o 90° sprawia, że idealnie dopasowują się do kształtu głowy, nie gniotąc i nie uwierając w żadnym miejscu. Biały kolor, w jakim zostały wykonane Zen Hybrid sprawia, że wyglądają estetycznie.

Dodatkowe funkcje w jakie zostały wyposażone te słuchawki to: bezprzewodowa łączność poprzez bluetooth, obsługa asystentów głosowych Siri a także Google, hybrydowy Active Noise Cancellation i tryb Ambient. Słuchawki są wygodnie składanie, do zestawu dołączony jest pokrowiec zabezpieczający nasz sprzęt. Zen Hybrid to aż 27 godzin pracy na jednym ładowaniu! Słuchawki są dostępne w korzystnej cenie 467,00zł 

Produkt dostępny na pl.creative.com

Sprzęt do testów dostarczył:

Bez tytułu

ocena10