Test słuchawek Genius HS-M470

Genius użyczył nam do testów swój nowy produkt – słuchawki do telefonu HS-M470. Są to słuchawki typu otwartego w bardzo przystępnej cenie. Jak sprawdzają się w codziennym użytkowaniu? Na to pytanie postaram się odpowiedzieć w poniższej recenzji.

geniushs-m470_1

Zawartość opakowania

– Słuchawki Genius HS-M470
– instrukcja obsługi

geniushs-m470_2

Specyfikacja

Rodzaj słuchawek Nauszne
Słuchawki bezprzewodowe Nie
Mikrofon Tak
Rodzaj złącza 1 x mini-jack 3.5mm (słuchawki+mikrofon)
Długość przewodu 1,2 metr
Regulacja głośności Tak
Parametry techniczne
Wielkość przetwornika 40 mm
Pasmo przenoszenia (słuchawki) 20-20000 Hz
Impedancja słuchawek 32 Ohm
Czułość słuchawek 99 dB/mW
Pasmo przenoszenia (mikrofon) 100-10000 Hz

geniushs-m470_4

Opis

Słuchawki Genius HS-M470 zapakowane zostały w przeźroczyste opakowanie z tworzywa sztucznego. Wewnątrz znajdziemy słuchawki i instrukcję obsługi. Producent nie dodaje żadnych dodatkowych akcesoriów.

Genius HS-M470 występują w dwóch wersjach kolorystycznych – turkusowo biało czarnej, lub czerwono czarnej. Do testów otrzymaliśmy tą pierwszą. Obie wersje kolorystyczne są ciekawe i wyróżniają się wyglądem. Słuchawki są lekkie i sprawiają wrażenie delikatnych. Wykonane są z przyzwoitej jakości materiałów, a poszczególne elementy zostały dobrze spasowane.

geniushs-m470_8

Nauszniki wykonane zostały z miękkiego skóropodobnego materiału. Podobnie wykończony został kabłąk, na którym od góry umieszczono logo producenta. Od spodu kabłąk pokryty jest miękkim materiałem w kratkę.

geniushs-m470_6

Słuchawki posiadają system regulacji, dzięki któremu możemy je dostosować do wielkości głowy.

geniushs-m470_5

Genius HS-M470 do komunikacji ze źródłem dźwięku wykorzystują przewód o długości 1,2 metra, zakończony pozłacaną końcówką jack 3,5mm. Na przewodzie umieszczono mikrofon, oraz regulację głośności wraz z przyciskiem do włączania/wyłączania mikrofonu.

geniushs-m470_3

Wrażenia z testów

Słuchawki są bardzo lekkie i na pierwszy rzut oka nie sprawiają wrażenia solidnych. Jednak po dokładniejszych oględzinach i dłuższym użytkowaniu okazuje się, że są trwałe i solidne.

Po założeniu na głowę nauszniki dobrze przylegają i są wygodne, tak samo kabłąk. Lekkość słuchawek sprawia, że już po chwili zapominamy że mamy coś na głowie. Po kilku godzinach słuchania słuchawki nie męczą, uszy nie bolą.

Jakość dźwięku nie jest najwyższych lotów, jednak jak na swoją cenę grają bardzo ładnie. Dźwięk jest czysty i przyjemny, basy są miękkie, nie schodzą głęboko, ale jest w porządku. Dominuje środek. Wysokie tony są wyraźne.

Słuchawki są uniwersalne i nadają się do słuchania każdego rodzaju muzyki.

Regulacja głośności działa dobrze i nie ma żadnych trzasków czy zakłóceń.

Słuchawki posiadają wbudowany mikrofon, możemy je więc wykorzystać do rozmów telefonicznych. Rozmówcę słychać wyraźnie i nic nie przerywa, mikrofon dobrze zbiera i przekazuje nasz głos do rozmówcy.

Jeśli zajdzie taka potrzeba możemy skorzystać z przełącznika, którym możemy wyłączyć nasz mikrofon i ponownie włączyć gdy będziemy chcieli coś powiedzieć.

geniushs-m470_9

Podsumowanie

Genius HS-M470 to solidne, lekkie słuchawki o dobrej jakości dźwięku i nowoczesnym wyglądzie. Nie znajdą uznania u audiofila, jednak nie dla niego są przeznaczone. Jeśli potrzebujesz tanich, dobrych słuchawek do słuchania muzyki i rozmów telefonicznych, to produkt ten spełnia wszystkie wymogi.

Cena
Od 64 zł
Nasza ocena

ocena8

wujekpoleca