Test słuchawek FRESH ‚N REBEL clam ANC DGTL

Nie tak dawno miałam przyjemność testować głośnik FRESH ‚N REBEL – SOUL. Kilka słów przypomnienia o FRESH N’ REBEL – to stosunkowo młoda marka bo założona w 2013 roku, zajmująca się produkcją sprzętów elektronicznych takich jak: słuchawki przewodowe i bezprzewodowe, powerbanki, głośniki przewodowe i bezprzewodowe. Produkty FRESH N’ REBEL wyróżniają się na rynku kolorowymi i modnymi wzorami a także wysokiej jakości materiałami zastosowanymi w produkcji swoich sprzętów. Urządzenia są więc trwałe, modne i są dopełnieniem indywidualnego stylu każdego z nas bo każdy z nas znajdzie w ofercie FRESH N’ REBEL coś dla siebie!

Kolejny produkt od marki FRESH ‚N REBEL, który dotarł do mnie w celu przetestowania to słuchawki CLAM ANC DGTL. Zapraszam do przeczytania recenzji!

Słuchawki dotarły do mnie w średniego rozmiaru, granatowym pudełku. Z jego frontowej części dowiadujemy się jak wyglądają słuchawki, że korzystają z połączenia bluetooth a ich praca na jednym ładowaniu to aż 26 godzin.

2

Z tyłu opakowania możecie zobaczyć jak słuchawki potrafią się złożyć. W tym miejscu możemy też przeczytać kilka podstawowych informacji na temat słuchawek w języku angielskim.

1
Po otworzeniu pudełka z lewej strony widzimy ilustrację jak słuchawki prezentują się na głowie mężczyzny, natomiast z prawej starannie zapakowany bohater recenzji.

3

Prawa słuchawka została wyposażona w 3 przyciski. Pierwszy przycisk włącza słuchawki (jego druga funkcja to: play/pauza). Drugi dwustronny przycisk został oznaczony znakiem plus i minus (zwiększa oraz zmniejsza głośność) Na tej słuchawce znajduje się również wejście USB-C, za pomocą którego naładujemy nasze słuchawki.

6

Lewa słuchawka została wyposażona w przycisk ANC oraz poniżej tego przycisku umiejscowione zostało wejście Mini Jack.

8
Pałąk został wyposażony w trochę szorstki w dotyku materiał w kolorze granatowym.

12
Słuchawki prawie w całości zostały wykonane w kolorze granatowym. Wyjątkiem jest srebrny, wysuwany, regulowany pałąk.

9

Gąbki zostały wykonane z miękkiego i przyjemnego w dotyku materiału.

7

Na obu słuchawkach, na śliskiej i przyjemnej w dotyku powierzchni, umiejscowiono szczypce kraba.

11

Specyfikacja techniczna:

 Model: FRESH ‚N REBEL clam ANC DGTL

Nauszniki: zamknięte, wokółuszne

Połączenie: kabel Mini Jack, bluetooth

Kodeki: aptX

Czas pracy: 26 godzin

Złącza: Mini Jack, USB-C

Waga: 260 gram

Asystenci głosowi: Siri, Google

Współpraca z: iOS, Android

Słuchawki trzymają się bardzo dobrze na głowie a obrotowe muszle sprawiają, że idealnie dopasowują się do kształtu głowy. Generalnie rzecz biorąc wybór słuchawek należy do decyzji ściśle osobistej – niektórzy wolą małe i dyskretne, douszne a inni rzucające się w oczy i stylowe. Słuchawki Fresh ‚n Rebel zaliczają się do tej drugiej grupy. W oczy rzuca się zwłaszcza znak kraba.

115116

Pierwsze użycie słuchawek CLAM ANC DGTL jest bardzo proste. W celu uruchomienia sprzętu należy przytrzymać przez chwilę przycisk oznaczony jako włączający zasilanie. Usłyszymy wtedy charakterystyczny dźwięk – słuchawki są gotowe do pracy.

Mamy dwie możliwości korzystania z urządzenia – albo za pośrednictwem kabla Mini Jack albo za pośrednictwem połączenia bezprzewodowego bluetooth. Połączenie za pomocą kabla Mini Jack nie powinno nikomu sprawić jakichkolwiek trudności. Warto w tym miejscu zauważyć, że kabel został pokryty tkaninowym oplotem a więc będzie trwały i wytrzymały.

202               119

Jeśli chodzi o połączenie bluetooth – przeprowadzałam test przy użyciu smartfona z Androidem i iPhone’a  – w obu telefonach słuchawki zostały błyskawiczne wyszukiwane. Należy wybrać z listy ,,Clam DGTL” i po krótkiej chwili jesteśmy już połączeni ze słuchawkami. Dodatkowa informacja jaka nam się wyświetla przy połączeniu bluetooth to wartość baterii jaka pozostała do wykorzystania (w procentach).

Dźwięk odtwarzany na słuchawkach od Fresh ‚N Rebel jest bardzo wysokiej jakości. Basy są bardzo dobrze zaznaczone a tony wysokie nie męczą uszu nawet przy maksymalnym poziomie głośności.  Muzyka odtwarzana na tych słuchawkach jest czysta, każdy ton dobrze zaznaczony a brzmienie ciepłe. Wokale są nad wyraz delikatne ale zarazem wyraziste – to bardzo dobre połączenie! Tak dobrą jakość dźwięków zawdzięczamy zastosowanej technologii Qualcomm aptX. Znacznie poprawia ona jakość odtwarzanej muzyki czy dźwięków filmów, dialogów, w trybie bezprzewodowym.

Do zestawu producent dołącza czarne etui. Z zewnątrz wykonane zostało z dosyć śliskiego materiału – będzie go bardzo łatwo utrzymać w czystości. W przypadku zabrudzenia – powinna wystarczyć mokra szmatka. Od środka etui wyściełane zostało czarnym, miękkim futerkiem. Będzie dobrze zabezpieczać słuchawki przed zarysowaniami.

200

CLAM ANC DGTL zostały wyposażone w funkcję aktywnej redukcji szumów ANC. Aby skorzystać z tej funkcji wystarczy użyć przycisku na lewej słuchawce. Cel ANC to zminimalizowanie dźwięków z otoczenia na tyle by móc w pełni skupić się na dźwiękach odtwarzanych w słuchawkach. W praktyce wygląda to tak, że w pracy nie będziemy słyszeć dzwoniących telefonów czy działających drukarek, niszczarek. ANC sprawdza się również w podróży samochodem czy metrem albo samolotem – nie będzie nam przeszkadzał dźwięk silnika czy rozmów podróżujących z nami osób.

Operować trybem ANC jesteśmy w stanie za pośrednictwem przesuwającego się przełącznika, który umiejscowiony został na lewej słuchawce. Przesunięcie go jeden raz włącza tryb Noise Cancelling a przesunięcie go o jeden poziom dalej  najwyższy włącza tryb Ambient. Aby wyłączyć oba tryby należy docisnąć przycisk do samego dołu aż do oznaczenia ,,OFF”. Słuchawki każdy tryb potwierdzają odpowiednimi komunikatami.

Czym jest tryb Ambient Sound Mode? W tym trybie dociera do nas znaczna ilość odgłosów zewnętrznych, są trochę osłabione ale jeszcze nie na takim poziomie co tryb Noise Cancelling.

201

Muszę przyznać, że ANC w tym modelu słuchawek spisuje się znakomicie i bardzo dobrze wygłusza dźwięki z otoczenia, nawet te głośne – grającą muzykę, zabawę i krzyki dzieci. Na pewno oprócz funkcji ANC bardzo pomocne jest to, że CLAM DGTL ściśle przylegają do uszu – to również ich wielka zaleta, o czym pisałam już wyżej.

Słuchawki są wyposażone w obsługę komend głosowych Siri a także Google. – Podczas testu komendy działały bez zarzutu, nie napotkałam żadnych trudności.

Słuchawki ładują się do pełna w około 2 godziny i tak jak pisałam już wyżej – wytrzymują na jednym ładowaniu około 26 godzin a więc naprawdę długi czas. Dzięki temu, że łączymy się za pomocą bluetooth nie musimy denerwować się żadnym plączącym okablowaniem- swoboda ruchu i wygoda to drugie imię CLAM DGTL!

Ciekawą funkcją tych słuchawek jest tryb autopauzy. Sprzęt w inteligentny sposób rozpoznaje kiedy zdejmujemy słuchawki z uszu a kiedy je zakładamy i automatycznie włącza/wyłącza odtwarzany aktualnie dźwięk, muzykę czy też film.

Przyciski umiejscowione na obu muszlach spełniają swoje funkcje bardzo dobrze i w wygodny sposób się nimi operuje. Ich poszczególne funkcje to:

Przycisk play/pauza – przytrzymanie go przez kilka sekund włącza i wyłącza urządzenie a pojedyncze kliknięcie bez przytrzymywania włącza albo pauzuje muzykę. Gdy przytrzymamy ten przycisk przez około 4 sekundy (słuchawki muszą być włączone) – rozłączymy się z dotychczas połączonym urządzeniem, należy połączyć się ponownie lub możemy wybrać inne. Jeszcze jedna funkcja tego przycisku to dwukrotne szybkie kliknięcie – w ten sposób włączamy asystenta głosowego.

Przycisk zwiększania i zmniejszania poziomu głośności – Pojedynczym klikaniem plusa zwiększamy głośność odtwarzanej muzyki, natomiast pojedynczym klikaniem znaku minus – zmniejszamy poziom głośności. Przytrzymanie przycisku plus przez dłuższą chwilę zmienia utwór na następny a dłuższe przytrzymanie znaku minus – włącza poprzedni utwór.

Dodatkowo włączenie słuchawek a także ANC jest sygnalizowane małymi diodami. Gdy słuchawki mają niski poziom baterii dioda przy wejściu USB-C miga na czerwono a gdy słuchawki są ładowane – świeci na czerwono w sposób ciągły.

117

Słuchawki w okolicy muszli są obrotowe a więc mogą się składać w taki sposób, że możemy je umieścić w dołączonym do zestawu etui i tym samym zabezpieczyć sprzęt przed ewentualnymi uszkodzeniami.

20220401_123348

Podsumowanie:

Prezentowane w dzisiejszym odcinku słuchawki FRESH ‚N REBEL clam ANC DGTL to solidnie wykonane słuchawki, dosyć masywne i ważące około 260g. Obrotowe muszle i regulowany pałąk sprawiają, że idealnie dopasowują się do kształtu głowy i ściśle przylegają do uszu. Bardzo dobre dopasowania także wyposażenie w aktywną redukcję szumów ANC sprawiają, że słuchanie ulubionej muzyki, oglądanie filmów, granie gry czy po prostu praca – nie są niczym zakłócone, żadnymi dźwiękami z zewnątrz, które mogłyby nam przeszkadzać. Dodatkowe funkcje w jakie zostały wyposażone te słuchawki to: bezprzewodowa łączność poprzez bluetooth, obsługa asystentów głosowych Siri a także Google, wygodne składanie i obracanie słuchawkami, pokrowiec zabezpieczający nasz sprzęt, aż 26 godzin pracy na jednym ładowaniu! Słuchawki są dostępne w korzystnej cenie 369,90zł

ocena8

 Sprzęt do testów dostarczył:

Bez tytułu