Test słuchawek dla smartfonów SoundMAGIC E50S

Zwykle do smartfonów nie ma dołączonych słuchawek, walka cenowa sprawiła, że producenci rezygnują z dodatkowych akcesoriów. Jeśli jednak mamy słuchawki w zestawie to i tak nie zachwycają jakością dźwięku. Wszyscy Ci, którzy chcą czegoś więcej, szukają słuchawek lepszej jakości. SoundMAGIC przygotował zestaw słuchawkowy z myślą o użytkownikach smartfonów. Zapraszam do recenzji modelu E50S.

Specyfikacja słuchawek

 • Przetwornik: dynamiczny 10mm neodymowy
 • Zakres częstotliwości: 15Hz – 22KHz
 • Rezystancja: 51±10% Ohm
 • Czułość: 102±2dB
 • Maksymalna moc wejściowa: 20 mW
 • Długość przewodu: 1,2m
 • Złącze: JACK 3,5mm pozłacane
 • Waga: 15g

Zawartość zestawu

 • słuchawki E50S
 • 3 pary nakładek pojedynczych z małym wylotem (S, M, L)
 • 3 pary nakładek pojedynczych z dużym wylotem (S, M, L)
 • para nakładek dwukołnierzowych (biflange)
 • para pianek Comply T400 (rozmiar Medium)
 • klips do ubrania
 • twardy futerał

SoundMAGIC_E50S_3

Opis

Słuchawki SoundMAGIC E50S zapakowane są w czarno szare tekturowe pudełko. Z tyłu pudełka znajduje się okienko, dzięki któremu możemy się im przyjrzeć bez otwierania.

SoundMAGIC_E50S_2

Wewnątrz opakowania znajdziemy dobrze zabezpieczone i unieruchomione słuchawki, a także bogaty zestaw akcesoriów. Do dyspozycji mamy 7 par gumek, w tym jedne premium, klips do ubrania, przejściówkę JACK 3,5mm / 2xJACK 3,5mm, oraz twardy futerał.

SoundMAGIC_E50S_4

Futerał jest czarny z czerwonym zamkiem, jego powierzchnia jest miła w dotyku a wykonanie bardzo dobre. Wewnątrz znajdują się dwie siatkowe kieszenie, w których możemy umieścić słuchawki i akcesoria.

Słuchawki dostępne są w trzech kolorach: miedzianym, czerwonym i stalowoszarym. Do testów trafiła wersja stalowoszara. Słuchawki są wykonane z metalu, w tylnej części umieszczony został czarny pierścień z umieszczonym na boku otworem odpowietrzającym. Z przodu znajdują się tulejki zakończone metalową siateczką. Na nich mocujemy gumowe nakładki. Od spodu słuchawek znajdziemy oznaczenie, dla którego ucha przeznaczona jest słuchawka, czyli L (lewa) – R (prawa).

SoundMAGIC_E50S_6

Z tyłu słuchawek producent umieścił odpowiednio na lewej swoje logo, a na prawej oznaczenie modelu.

Przewód ma 120 cm długości, jest wykonany z plecionki, która została bardzo mocno zaizolowana. Dzięki temu przewód nie jest w postaci gładkiej, lecz posiada wyżłobienia. Przewód jest dość sztywny, co zapobiega zbytniemu plątaniu się.

SoundMAGIC_E50S_10

Na przewodzie prawej słuchawki umieszczony został przesuwany gumowy łącznik, dzięki któremu możemy w dowolny sposób spinać przewody obu słuchawek.

SoundMAGIC_E50S_8

Splitter jest wykonany z tworzywa sztucznego, z tyłu wyżłobione zostało logo producenta, natomiast z przodu znajduje się przełącznik, który umożliwia wybranie jednej z dwóch pozycji: A i B. Przełącznik należy ustawić zależnie od marki smartfona, którego używamy. Pozycja A: iPhone, Blackberry, HTC, Samsung Galaxy (późniejsze modele); pozycja B: Nokia, Samsung, Sony Xperia, Corby.

SoundMAGIC_E50S_7

Na przewodzie lewej słuchawki umieszczony został mikrofon w metalowej obudowie, wraz z przyciskiem pozwalającym na odebranie rozmowy, bądź na włączenie pauzy odtwarzanego utworu.

Przewód kończy się wtyczką JACK 3,5mm wchodząc w niego pod kątem 60 stopni. Obudowa wtyczki jest metalowa, a końcówka pozłacana.

SoundMAGIC_E50S_9

Wykonanie słuchawek jest bardzo dobre, nie ma żadnych niedoróbek, a ich wygląd jest stylowy i elegancki.

Wrażenia z użytkowania

Na początek wrażenia wizualne, zarówno samo opakowanie jak i zawartość cieszy oczy. Akcesoriów jest dużo i możemy być zadowoleni. Liczba i różne rozmiary nakładek sprawiają, że każdy powinien wybrać coś dla siebie. Od tego należy rozpocząć przygodę z E50S. Dopasować nakładki do naszych uszu, tak by skupić się na słuchaniu muzyki, a nie na tym, że coś nas uwiera.

Bardzo fajny okazał się futerał, który jest na tyle mały, że zmieści się w kieszeni. Jego twardość sprawia, że słuchawki są doskonale chronione, a jednocześnie jest w nim na tyle miejsca, że poza słuchawkami wejdzie do środka wszystko, co zostało dołączone w zestawie.

Teraz część najważniejsza, czyli doznania dźwiękowe. Słuchawki grają bardzo czysto, nie ma żadnych zakłóceń, trzasków. Testowałem je na kilku smartfonach: HTC M9, HTC Desire 820, Samsung S4, Samsung S5, Sony Xperia Z5. Na każdym z nich sprawowały się bardzo dobrze.

Barwa dźwięku jest ciepła, muzyka płynąca z E50S jest lekka, przyjemna. Jest miękko i delikatnie. W zależności od rodzaju muzyki czasem mocniej wybija się bas. Jest on miękki i wyrównany, jeśli trzeba potrafi grać mocniej, ale nie schodzi bardzo nisko, nie ma go także w nadmiarze. Jest przyjemny i stonowany. Wysokie tony są dobre, ale tak jak w przypadku basu zrównoważone, nie przebijają się bardzo wysoko. Podobnie średnie tony są dobrze słyszalne, ale nie wybijają się ponad resztę.

Bardzo dobrze podkreślony jest wokal. Słychać go czysto i wyraźnie, jednocześnie nie jest zbyt natarczywy i ładnie komponuje się z innymi dźwiękami.

SoundMAGIC E50S bardzo dobrze oddają dźwięk poszczególnych instrumentów, podczas słuchania możemy wyłowić każdy dźwięk, skupić się na nim. Może nie ma dużej przestrzeni, ale nie mamy też poczucia, że ktoś gra nam wewnątrz głowy. Słuchawki są bardzo wyrównane i uniwersalne. Sprawdzają się praktycznie w każdym rodzaju muzyki.

Słuchawki po dopasowaniu nakładek są bardzo wygodne, trzymają się uszu. Dzięki temu nawet po kilku godzinach nie czujemy zmęczenia. Klips pozwala przypiąć przewód do ubrania tak, aby nam nie przeszkadzał cokolwiek robimy w danej chwili.

E50S wyposażone są w mikrofon, pozwala to na prowadzenie rozmów telefonicznych. Mikrofon jest bardzo dobrej jakości i dobrze zbiera dźwięk naszego głosu. Rozmówca słyszy nas wyraźnie. Prowadzenie rozmów odbywa się komfortowo, tym bardziej, że możemy odebrać rozmowę za pomocą przycisku na słuchawkach, bez potrzeby wyciągania smartfona z kieszeni.

Wśród dołączonych akcesoriów znajdziemy przejściówkę JACK 3,5mm / 2xJACK 3,5mm pozwalającą rozdzielić sygnał słuchawek od sygnału mikrofonu. Dzięki temu możemy podłączyć słuchawki np. do laptopa z osobnym wyjściem słuchawkowym i na mikrofon.

SoundMAGIC_E50S_5

Podsumowanie

SoundMAGIC E50S to bardzo udane uniwersalne słuchawki do smartfonów. Oferują świetnej jakości dźwięk o ciepłym i przyjemnym brzmieniu. Nie męczą podczas długiego słuchania, a jakość wykonania pozostaje na wysokim poziomie. Dużą zaletą jest liczba dołączonych akcesoriów, a zwłaszcza poręczny futerał.

Cena
Od 292 zł
Nasza ocena

ocena9

wujekpoleca

Sprzęt do testów dostarczył

ostateczne-mp3store_z_zaokraglonymi_rogami