Test rotera D-Link G416

W dzisiejszej recenzji przetestujemy. Dotarł do nas w niewielkim biało-błękitnym opakowaniu.

1

2

3

W środku znajdujemy bohatera recenzji a także zasilacz, kabel i dokumentację.

4

Router został wykonany w połowie w kolorze białym i w połowie w kolorze błękitnym. Z przodu widnieje logo D-Link a poniżej logo znajduje się błękitny pasek, na którym umiejscowiono diody wskazujące na aktualny status działania urządzenia.

5

Od góry widzimy skośne otwory wentylacyjne służące chłodzeniu urządzenia.

11

Z tyłu również znajduje się więcej otworów wentylacyjnych i wejście dla zasilacza oraz nóżka na której opiera się router.

10

Od spodu napisano nazwę modelu routera.

7

Z tyłu podłączamy dwie białe anteny.

16

Z prawej strony znajduje się przycisk włączający i wyłączający zasilanie oraz wejście na karty mini SIM.9

Router ma niewielki rozmiar i jest wykonany z lekko matowego tworzywa – dzięki temu nie będzie zbierał śladów palców i będzie go bardzo utrzymać w czystości. Prezentuje się ciekawie i elegancko.

IMG-20230427-WA0019

Specyfikacja techniczna:

Standard Wi-Fi
802.11ax Wi Fi 6
Ilość pasm
Dwupasmowy
Przepustowość
1201 Mbps 5 GHz (802.11ax)300 Mb/s 2.4 GHz
Anteny
2 anteny dookólneWbudowane anteny dookólne
Porty
1 x Gigabit Ethernet WAN3 x Gigabit Ethernet LAN
3G/LTE
3G/LTE (karta SIM)
Zaawansowane funkcje
AI AssistantAI Mesh OptimiserAI Parental Control

AI Traffic Optimiser

AI Wi-Fi Optimiser

MU-MIMO

Konfiguracja urządzenia krok po kroku:

Konfiguracja nie zajmuje dużo czasu – możemy go obsługiważ zarówno z poziomu aplikacji, jak i z przeglądarki www. Router podczas testów sprawował się bardzo dobrze i nie napotkaliśmy żadnych problemów z jego działaniem.

G416 wyposażony został w sieć domową nowej generacji Wi-Fi 6. Powiedzmy sobie o tym coś więcej. Wi-Fi 6, czyli 802.11ax to atualnie najszybsza wersja standardu sieci bezprzewodowych Wi-Fi – umożliwia uzyskanie wyższych przepustowości nawet do 10 Gbit/s a także daje możliwość łączenia się z większą ilością urządzeń. Przygotowany w ten sposób nowy standard szykuje nas na przyszłość – da możliwość obsługi nawet do kilkudziesięciu urządzeń jednocześnie.

Router został wyposażony w Asystentów głosowych czyli Google Home i Amazon Alexa –  za pomocą prostych komend jesteśmy w stanie za pomocą naszego głosu.

Funkcja Kontroli rodzicielskiej – mamy możliwość ustalenia ograniczeń dostępu do internetu dla wybranych przez nas użytkowników. Ograniczać dostęp możemy ustalając przedział godzin, w czasie których dany użytkownik będzie miał dostęp do internetu. Z pewnością będziemy wtedy spokojniejsi gdy nasze pociechy będą przeglądać strony internetowe o ustalonych przez nas porach. Do dyspozycji mamy też filtrowania niepożądanych stron internetowych a nawet całkowitego blokowania tych niepożądanych – chociażby z niestosownymi dla dzieci treściami.

Dzięki dołączonemu do routera adapterowi mamy możliwość obsługiwać wszystkie rozmiary kart SIM (micro i nano SIM).

14

Przeprowadzone testy prędkości:

IMG-20230423-WA0073

IMG-20230423-WA0072

G416 niewątpliwie bez problemu poradzi sobie z przetworzeniem bardzo dużej ilości transferów danych a to z kolei przekłada się na przyjemność z gry – bez zacinania, bez opóźnień, strumieniowanie 4K/HD na żywo i bez buforowania.

Funkcja Target Wake Time (TWT) automatycznie zmniejsza zużycie baterii we wszystkich podłączonych urządzeniach, przewidując, kiedy i jak często konieczne jest przesyłanie danych. Następnie TWT automatycznie przyczynia się do oszczędzania energii i wydłużania życia baterii w urządzeniach.

Strefa WiFi dla gości – ustawianie danych logowania dla gości, którzy okazyjnie będą korzystać z sieci oraz blokada nieznanych nam urządzeń.

Bez względu na to czy będziecie korzystać z routera w mieszkaniu w bloku, czy też w piętrowym domu z piwnicą – by pokryć zasięgiem cały obszar – możecie wykorzystać dodatkowo wzmacniacze Wi-Fi E15. Zbudujemy w ten sposób inteligentną sieć MESH.

18

Prezentowany dziś router G416 to elegencka propozycja, która wkomponuje się w każde wnętrze. Router nie jest duży i nie zajmie dużo miejsca. Matowe wykonanie zapewni łatwe utrzymanie urządzenia w czystości.

G416 wyposażony został w sieć domową nowej generacji Wi-Fi 6, funkcję Target Wake Time, strefę WiFi dla gości, funkcję kontroli rodzicielskiej, asystentów głosowych.

G416 niewątpliwie bez problemu poradzi sobie z przetworzeniem bardzo dużej ilości transferów danych a to z kolei przekłada się na przyjemność z gry – bez zacinania, bez opóźnień, strumieniowanie 4K/HD na żywo i bez buforowania.

Bez względu na to czy będziecie korzystać z routera w mieszkaniu w bloku, czy też w piętrowym domu z piwnicą – by pokryć zasięgiem cały obszar – możecie wykorzystać dodatkowo wzmacniacze Wi-Fi E15. Zbudujemy w ten sposób inteligentną sieć MESH.

Polecamy!

ocena9

 

Sprzęt do testów dostarczył:

logo d link