Test myszki firmy Tracer model Cobalt

W dniu dzisiejszym prezentujemy recenzję myszy skierowanej w dużej mierze do graczy. Mysz firmy Tracer ma na celu zaspokojenie potrzeb miłośników gier komputerowych. Gryzoń wyposażony jest w wysokiej jakości sensor optyczny AVAGO 5050.Czy warto pochylić się nad tym produktem przy zakupie myszy? Czy produkt wart jest swojej ceny? Sprawdziliśmy i poniżej przedstawiamy recenzję.

 opakowanie

Dane techniczne:
Sensor  –  Optyczny
Złącze   – USB
Zgodność z systemami operacyjnymi  –  Windows 98 SE, NT , ME, 2000, XP, VISTA, 7
Rozdzielczość CPI / DPI  –  800-1200-2000
Liczba przycisków  –  7
Długość przewodu (m)  –  1,2

Myszka firmy Tracer, model Cobalt dotarła do nas w oryginalnie zapakowanym pudełku. Opakowanie jest dość klasyczne dla tego typu sprzętu.  Pudełko nie jest przeźroczyste i gryzonia zobaczymy dopiero po jego otwarciu. Wewnątrz opakowania znajduje się przewodowa mysz, instrukcja oraz  płyta z oprogramowaniem.

img_5289

Mysz została wyposażona w długi kabel przypominający wyglądem sznurek (zamiast gumy użyto plecionki). Bardzo pomysłowe rozwiązanie, które zwróciło naszą uwagę i z pewnością spodoba się użytkownikom. Podłączenie gryzonia  za pomocą portu USB nie wymaga wiele wysiłku. System automatycznie wykrywa i instaluje mysz na naszym komputerze.
img_5268
Mysz została wykonana z plastiku wysokiej jakości imitującego gumę. W dotyku mysz jest miła i dobrze mieści się w dłoni. Gryzoń posiada przerwę między przyciskiem lewym i prawym co nadaje jej odrobinę „pazura”.img_5276
Podczas pracy nasza dłoń nie poci się, a wyprofilowane przyciski główne pozwalają na wygodne ułożenie dłoni i palców na urządzeniu. Scroll świeci kolorem czerwonym i posiada gumową ząbkowaną nakładkę, dzięki której nie ślizga się palec gdy chcemy szybko wrócić z dołu dokumentu na jego początek. Przyciski główne nie stawiają  oporu, a klik jest płytki co sprawia, że nasze palce nie męczą się.
img_5275
Poniżej, za scroll’em znajdują się przyciski „+” i  „-”. Ich celem jest zmniejszenie lub zwiększenie wartości DPI (czułość myszki). Na grzbiecie widnieje symbol tygrysa którego kolor zmienia się przy przełączeniu ustawień  DPI. Przy 800 kolor jest zielony , przy zmianie na 1600 jest czerwony a przy 2400 niebieski. Bardzo ciekawe rozwiązanie, które na pewno zasługuje na uwagę.

Na prawym boku myszy nie znajdziemy przycisków funkcyjnych. Jest on wyprofilowany ze względu na komfort pracy.  Dwa boczne guziki po lewej stronie, służące do przywracania kart lub do powrotu na poprzednią stronę działają bardzo płynnie. Znajdziemy tu również sporej wielkości gumę, która stabilnie utrzymuje nasz kciuk na urządzeniu. W menu sterowania możemy dokonać zmian każdego przycisku w bardzo prosty sposób.

Spód gryzonia wyposażono w cztery ślizgacze, które na bardzo gładkiej podstawie w trakcie gry nie do końca się sprawdzają. Mysz ślizga się i w trakcie gier może po prostu uciekać. W trakcie spokojnej pracy nie jest to natomiast jej wadą.img_5267
Płyta ze sterownikami to ważny element zestawu ze względu na fakt, iż producent określa to urządzenie jako model przeznaczony dla graczy. Urządzenie posiada łącznie 7 programowalnych przycisków. Instalacja specjalnych ustawień myszy jest standardowa i prosta. Po uruchomieniu płyty należy przejść do interfejsu „Myszka gamingowa”. W ustawieniach głównych możemy zmienić ustawienia: przypisywania przycisków, przypisania pojedynczego przycisku, a także makra.

tracer_cobalt_ustawienia_1
W ustawieniach zaawansowanych możemy zmieniać ustawienia wedle własnego zapotrzebowania. W zakładce ustawienia profili dostępne są 3 tryby konfiguracji ustawień. Wszystkie zmiany są łatwe i można dostosować je do różnych wersji gier.

tracer_cobalt_ustawienia_2
Dostępna jest również możliwość importu i eksportu ustawień. W łatwy i szybki sposób możemy zapisać je na  dysku twardym czy pamięci przenośnej.

tracer_cobalt_ustawienia_makra
Urządzenie jest warte uwagi przy wyborze myszy dla miłośników gier. Łatwy sposób ustawień myszy według własnego uznania, bardzo ciekawy wygląd, kabel imitujący sznurek to jej zdecydowane atuty.
Mysz Tracer Cobalt jest dostępna w sprzedaży w sugerowanej cenie detalicznej 79 PLN brutto. Mysz zapewni wygodną pracę za niewygórowaną cenę. Jakość myszki zaskoczy najbardziej wymagających użytkowników a ponadto produkt objęty jest 24-miesięcznym okresem gwarancyjnym.

ocena9wujekpolecagra