Test mocnego, wodoodpornego telefonu Maxcom MM917

 Ostatnio miałam okazję testować telefon Maxcom Strong MM917. Podzielę się z wami wrażeniami na temat tego urządzenia.
Telefon przyszedł w białym, niewielkim pudełku. Z przodu możemy zobaczyć jak mniej więcej wygląda sprzęt, dowiadujemy się również, że jest wyposażony w ochronę IP68.

11
Z tyłu pudełka umieszczono krótką specyfikację techniczną w języku polskim i angielskim.

1
Zestaw zawiera telefon Maxcom Strong MM917, zasilacz, baterię, kabel ładujący, dokumentację, zestaw słuchawkowy, kluczyk otwierający klapkę telefonu.

3
Telefon jest niewielkiego rozmiaru, nie jest też zbyt ciężki.
Wykonany został prawie w całości w kolorze czarnym – wyjątkiem są niektóre elementy czerwone.
Przód telefonu został wyposażony w spory wyświetlacz, pod nim widnieje logo Maxcom. Niżej mamy już klawiaturę.

5
Boki urządzenia zostały pokryte chropowatym materiałem, został przymocowany dwoma śrubkami.

12 6

Z tyłu telefonu widoczne jest znów logo Maxcom, dookoła logo znajduje się błyszczący czarny pasek, który wyróżnia się na tle całych pleców. W lewym górnym rogu widoczny jest aparat 2mpix, po prawej stronie głośnik.

4

W oczy rzucają się także dwie śrubki, za pomocą których będziemy w stanie otworzyć klapkę i włożyć do środka baterię. W tym celu konieczne jest użycie dołączonego do zestawu kluczyka.

8 9
Od góry telefon został wyposażony w latarkę.

13

Od spodu – podważając klapkę – jesteśmy w stanie podłączyć nasz telefon komórkowy do ładowania bądź podłączyć do niego słuchawki.

15
W celu pierwszego użycia – należy połączyć kabel zasilaczem a następnie podłączyć jeden koniec do telefonu a zasilacz – rzecz jasna – do źródła prądu.
Rozpocznie się proces ładowania, który sygnalizuje pojawiająca się na ekranie ikona. Gdy telefon naładuje się do pełna możemy rozpocząć użytkowanie.

10

Specyfikacja techniczna

Częstotliwość (WCDMA) 3G (MHz) 900/2100
Częstotliwość (GSM) 2G (MHz) 850/1900 900/1800
Rozmiar wyświetlacza („) 2.4
Rozdzielczość (pix) 320 x 240
Aparat tył (Mpix) 2 Mpix
Latarka Tak
Funkcja głośnomówiąca Tak
Książka telefoniczna ilość wpisów 500
Kalkulator Tak
Szybkie wybieranie Tak
Obsługa kart microSD do 32
Pojemność baterii (mAh) 2500
Waga (g) 124
Czas czuwania (godziny) 520 godz. (1 SIM), 378 godz. (2 SIM)
Czas rozmów (godziny) 17 godz. (2G), 9 godz. (3G)
Zestaw słuchawkowy Tak
Ładowarka biurkowa Nie
Ean 5908235974545

Pierwsze wrażenie na temat tego telefonu komórkowego jest takie, że świetnie nadaje się dla osoby starszej albo na jakąś survivalową wycieczkę.
Prezentowany model został solidnie wykonany, wszystkie elementy są ze sobą ściśle połączone. Naciskając którykolwiek z klawiszy – nie usłyszymy żadnego skrzypienia czy jakiegokolwiek przesuwania się przycisków w niepożądany sposób.

Ekran w telefonie jest dosyć duży jak na tego typu urządzenie survivalowe, oczywiście nie należy go porównywać do dotykowych smartfonów i ich rozmiarów wyświetlacza bo ten telefon ma się sprawdzić w trudnych warunkach. W menu do dyspozycji mamy: menedżer plików, kontakty, rozrywkę, rejestr połączeń, wiadomości, multimedia, organizer, ustawienia, profile, dodatki, usługi sieciowe, skróty.

I tak chociażby w dodatkach mamy do dyspozycji – kalkulator, konwerter jednostek, przelicznik walut, stoper, czytnik e-book, automatyczną sekretarkę.

Dosyć ciężko jest się przyzwyczaić do obsługi klawiszy – od ruchowo dotykałam chwilami ekranu, by po chwili sobie przypomnieć, że w tym sprzęcie jest to niemożliwe. Mimo wszystko – model ten jest zgrabnie wykonany i świetnie leży w dłoni.

16

Połączenia wykonywane MM917 są dobrej jakości – bardzo dobrze słychać rozmówcę, jak i rozmówca słyszy nas równie dobrze.

Latarka – aby z niej skorzystać należy przejść do opcji ,,organizer” – tam na samym dole klikamy ,,latarka”. Włącza się automatycznie. Światło jest mocne i okaże się pomocne w ciemności, oświetli bardzo dobrze nam teren w trudnych warunkach i nie tylko. Poza latarką w sekcji ,,organizer” mamy również do dyspozycji kalendarz, zadania, alarm, światowy zegar, notes, synchronizację telefonu.

W rozrywce mamy do dyspozycji gry: puzzle, magiczne sushi a więc telefon poza podstawowymi funkcjami dostarczy nam również odrobinę rozrywki.

W ogólnych ustawieniach mamy możliwość zmienić tapetę, włączyć wygaszacz ekranu, animacje, ustawić godzinę i datę bądź je ukryć, ustalić typ zegara a także wartość jasności podświetlenia i czas po jakim telefon się wygasi – max 60 sekund.

Zdjęcia wykonywane MM917 są naprawdę dobrej jakości, biorąc pod uwagę cenę, w której jesteśmy go nabyć! Poniżej przykładowe zdjęcie wykonane telefonem Maxcom:19 Zdjęcia jesteśmy w stanie przesyłać za pomocą bluetooth, należy połączyć się z wybranym urządzeniem dostępnym w pobliżu i gotowe.

17

Przesyłanie zdjęcia trwa chwilkę a proces przesyłania wyrażany jest w procentach.

18

Telefon Maxcom MM917 to niewielkiego rozmiaru telefon pancerny (124g, 130 x 59 x 20 mm), odporny na zamoczenie w wodzie (ochrona IP68), odporny na błoto i kurz. Wyposażony został w baterię 2500 mAh. MM917 został wyposażony w spory wyświetlacz. W telefonie znajdziemy sporo funkcji – m. in – latarkę, bluetooth, radio FM, kalendarz, aparat 2 mpix. Mocna konstrukcja gwarantuje możliwość korzystania z urządzenia w nawet ciężkich warunkach survivalowych, choć muszę przyznać, że otwieranie go za pomocą dołączonego do zestawu śrubokręta tudzież kluczyka – jest dosyć mozolne. Maxcom MM917 wspaniale sprawdzi się na różnego rodzaju wycieczkach, na wakacjach, wyjazdach w góry ale również jest dobrą opcją do codziennego użytku dla osób starszych. Cena tego modelu jest rozsądna – dostaniecie go już od 256 zł.

Produkt dostępny na ceneo.pl

ocena8

Bez tytułu