Test ładowarki indukcyjnej samochodowej FC-10C Flex Hama

W dzisiejszej recenzji chcę zaprezentować ładowarkę indukcyjną do samochodu firmy Hama. Ładowarka dotarła do mnie w biało-czerwonym pudełku. Patrząc na jego przednią część możemy zobaczyć jak prezentuje się urządzenie a na odwrocie znajdziemy kilka informacji technicznych na temat sprzętu.

1

2

Pudełko otwiera się jak książka, naszym oczom ukazują się elementy ładowarki zabezpieczone przezroczystym, wyprofilowanym plastikiem. Po lewej stronie zauważyć możecie opis poszczególnych części urządzenia.

3

Zestaw zawiera bezprzewodową ładowarkę samochodową FC-10 FLEX, wspornik do kratki wentylacyjnej, zasilacz samochodowy, kabel ładujący USB-A do USB-C, instrukcję obsługi.

4

 Specyfikacja techniczna:

Wygląd (kolor, design, motyw, seria)

Grupa produktowa Wrist strap
Kolor Szary
Linia produktowa Essential Line
Odcień koloru Antracyt

Łącza (połączenia, wejścia)

Połączenie USB-C-Connector
Wejście 5V/2A, 9V/2A

Właściwości elektrotechniczne

Technologia ładowania Wireless Fast Charge

Właściwości fizyczne

Wyświetlacz LED-Funktion

Wymiary i waga

Długość 102 mm
Szerokość 86 mm
Waga 80,5 g
Wysokość 54 mm

Zasilanie

Maks. moc wyjściowa 10 W
Input Voltage 1 / Max. Input Current 1 5 V / 2 A
Input Voltage 2 / Max. Input Current 2 9 V / 2 A

Zestawy

Wymagane akcesoria Vehicle Charger

Zastosowanie

Polecane Użycie Smartphone
Przystosowany dla Vehicle
Typ Wrist strap
Połączenie ze sobą poszczególnych elementów zestawu nie sprawiło mi żadnych trudności – z łatwością złożyłam ładowarkę w całość, nie zaglądając w instrukcję obsługi.
11
Podłączenie jej w samochodzie zajęło kilka minut – było to spowodowane próbą idealnego dopasowania elastycznego wysięgnika do potrzeb kierowcy.
5
Uchwyt zakłada się bezpośrednio na kratkę wentylacyjną. Umożliwia nam to zacisk wykonany z silikonowych podkładek. Mocowanie jest proste ale stabilne. Zastosowany w tym modelu przegub kulowy umożliwia ustawienie ładowarki w pozycji odchylonej.
10Ładowarka odstaje dość sporo od miejsca, w którym została usytuowana, chociaż sama w sobie nie jest duża – nie jest to oczywiście żadną wadą – przeciwnie. Sprzęt wygląda ciekawie, klasyczny kolor czarny sprawi, że uchwyt ten będzie pasował w każdym samochodzie, niezależnie od tego czy użytkować go będzie kobieta czy mężczyzna.9Dzięki wyposażeniu w zintegrowaną dźwignię regulacyjną jesteśmy w stanie dopasować ładowarkę do rozmiaru naszego smartfona. Uchwyty mocujące również są regulowane w zakresie 6,5 – 9,0 cm a podkładki na uchwycie zostały wykonane z miękkiego sylikonu, dzięki czemu nie musimy się obawiać o jakiekolwiek zarysowania czy obicia.12Rolki na elastycznym ramieniu również są wykonane z miękkiego sylikonu. Gwarantuje nam to łatwe wkładanie i wyjmowanie smartfona a także bezpieczne i banalnie proste zatrzaskiwanie bez jakichkolwiek uszkodzeń.

8

Poza funkcją uchwytu dla telefonu, FC-10C Flex został wyposażony w funkcję bezprzewodowego ładowania smartfonów za pomocą technologii Qi. Rzeczywiście ładowanie odbywa się bez żadnych problemów, powiem więcej – telefon ładował się pomimo założonych dosyć grubych pleców. Byłam bardzo mile zaskoczona tym faktem bo jestem w posiadaniu powerbanka indukcyjnego i ten ładuje dopiero po zdjęciu ochronnego case’a. Duży plus dla testowanego uchwytu! Ładowanie bezprzewodowe niezaprzeczalnie jest bardzo komfortowe również z innego powodu – nie mamy do czynienia z kablami a więc nie musimy się denerwować plątaniną, podłączaniem, odłączaniem. Nie tracimy przy tym czasu, nie musimy pamiętać o zabieraniu ze sobą do samochodu kabla. Telefon wystarczy umieścić w uchwycie i gotowe – proces ładowania rozpoczyna się automatycznie, gdy telefon się naładuje – po prostu go wyjmujemy i gotowe. Prędkość ładowania jest naprawdę bardzo dobra a to za sprawą mocy wyjściowej 5W, 7,5W i 10W. Dodatkowo uchwyt został wyposażony w diodę LED, która informuje nas o stanie urządzenia.

3

FC-10C Flex Hama to kompaktowe, dobrej jakości urządzenie. Prezentuje się stylowo i zmienia wnętrze samochodu na bardziej nowoczesne. Łatwe i stabilne mocowanie przyczynia się do komfortowego użytkowania sprzętu. Urządzenie spełnia rolę uchwytu na telefon ale również ładowarki indukcyjnej – by doładować swój telefon wystarczy go umieścić w uchwycie, by zakończyć ładowanie – wyjąć. Banalnie proste!  Ładowarka znakomicie sprawdzi się w przypadku dalszej podróży wskazując kierowcy, za pomocą włączonej nawigacji, kierunek jazdy.

Serdecznie polecam!

Sugerowana cena detaliczna: 99,90 PLN

ocena10

 Sprzęt do testów dostarczył:

logo hama