Test kompaktowego głośnika HMDX Jam Classic

Dzięki firmie Impakt otrzymaliśmy do testów mobilny głośnik marki HMDX. Głośniki marki HMDX Jam Classic bardzo dobrze sprzedają się w Wielkiej Brytani i USA. Czy w Polsce mają szansę na zainteresowanie? Czy ten niewielkich rozmiarów głośnik czymś nas zaskoczył i wart jest uwagi? Zapraszamy do poniższej recenzji.

jam2.jpg
Głośnik dotarł do nas w plastikowym opakowaniu przypominającym słoik zakręcony od góry wieczkiem. Na samym opakowaniu znajdziemy informację o produkcie, a także o firmie która zajmuje się ich dystrybucją. Wewnątrz opakowania umieszczono głośnik, instrukcję-ulotkę, przewód USB i Line-In Jack.

jam4.jpg
Cechy produktu HMDX Jam Classic :

Łączna moc muzyczna    2 W
Wyjście słuchawkowe    Tak
Bluetooth    Tak
Kolor    Czerwony
Waga    215 kg
Wymiary    675 x 745 x 745 mm
Akumulator    Litowo-jonowy 3,7V
Max czas pracy Bluetooth    4h
Max czas pracy Aux    12h
jam7.jpg
Głośniki występują w wielu wersjach kolorystycznych. My otrzymaliśmy do testów urządzenie w kolorze białym. Głośnik wygląda całkiem przyzwoicie chociaż jakość jego wykonania nie jest na najwyższym poziomie. Urządzenie waży nieco ponad pół kilograma, jest więc stosunkowo lekki i ładnie prezentuje się na stole. Konstrukcją przypomina świecznik zwężający się ku górze.jam6.jpg

Osłona głośnika umieszczona została na górze urządzenia, a w centrum widnieje metalowy okrąg z napisem HDMX. Poniżej umieszczono przyciski odtwarzania/pauzy, regulację głośności +/-, kontrolkę bluetooth, liniowe gniazdo audio, gniazdo ładowania oraz kontrolkę stanu baterii. Od spodu urządzenie zostało wyposażone w gumową osłonę, dzięki czemu nie ślizga się po powierzchni blatu. Ponadto umieszczono tutaj wyłącznik zasilania. Przyciski działają bez zarzutu natomiast są trochę „toporne”.

Urządzenie przeznaczone zostało do smartfonów, tabletów i laptopów. Głośnik należy ładować około 3 godziny. Pełne naładowanie wystarczy na 4 godziny odsłuchu w przypadku połączenia bezprzewodowego i 12 godzin w przypadku połączenia za pomocą kabla podłączonego co gniazda audio Aux-In. Raz sparowane urządzenia poprzez bluetooth zapamiętują połączenie i kolejne uruchomienie nie wymaga dodatkowych czynności. Można również skorzystać z line-in jack kabel do słuchania muzyki, podłączając go do gniazda słuchawek i wyjścia liniowego. Urządzenie oferuje także zintegrowany zestaw głośnomówiący, który pozwala bezprzewodowo odbierać połączenia między utworami.

jam3.jpg
Jakość dźwięku zaskoczyła nas bardzo pozytywnie. Dźwięk jest czysty i przyjemny. Głośność urządzenia jest większa niż się spodziewaliśmy. W urządzeniu tym nie są słyszalne zbyt mocne basy ale te które są, są w zupełności wystarczające.

jam5.jpg

HMDX Jam Classic to kompaktowe, atrakcyjnie wykonane, generujące przyjemny dźwięk urządzenie. Czas żywotności baterii zasługuje również na duży plus. Jesteśmy bardzo zadowoleni z jakości i brzmienia tego małego głośnika. Cena urządzenia również nie jest wygórowana. Te małe niedociągnięcia które posiada są w zasadzie niezauważalne przy takiej ilości plusów.

Cena: od 130 zł

ocena9wujekpoleca