Test kieszonkowej myszki Wireless Mini Mouse M187

W ostatnich dniach przetestowaliśmy kieszonkowy model myszki Logitech Wireless Mini Mouse M187. Czy ten niewielkich rozmiarów gryzoń wart jest uwagi? Zapraszamy do recenzji.

Myszka dotarła do nas w oryginalnym, przezroczystym opakowaniu, które umożliwia obejrzenie produktu jeszcze przed zakupem. Wewnątrz pudełka, poza myszką znajdziemy instrukcję, baterię i odbiornik USB. Odbiornik jest tak mały, że po podłączeniu go do portu USB zapominamy, że w ogóle tam jest.

logitech_m187_1
Specyfikacja:

Wymagania systemowe

Windows® XP, Windows Vista® lub Windows® 7, Windows® 8
Mac OS® X 10.5 lub nowszy
Jądro Linux® w wersji 2.6 lub nowszej
Port USB

Informacje o gwarancji

Trzyletnia ograniczona gwarancja na sprzęt

Zawartość opakowania

Mysz
Odbiornik
1 bateria AAA (umieszczona w urządzeniu)
Dokumentacja

Mysz dostępna jest w wielu wersjach kolorystycznych. Producent zapewnia, że każdy użytkownik wybierze coś dla siebie. My otrzymaliśmy mysz w kolorze niebiesko-białym. Urządzenie wykonane zostało z materiałów wysokiej jakości, odpornych na zarysowania. Nie znajdziemy na myszy kurzu czy odbitych palców.

Producent wyposażył urządzenie w cztery gumowe podstawki umieszczone na spodzie myszy, dzięki czemu gryzoń nie ślizga się po biurku.Ponadto na spodzie urządzenia mamy umieszczony przełącznik ON/OFF, dzięki czemu możemy urządzenie wyłączyć jeśli z niego nie korzystamy. Pod pokrywką gdzie umieszczona jest bateria znajdziemy też miejsce na nanoodbiornik, który możemy schować gdy przenosimy urządzenie z miejsca na miejsce.

logitech_m187_2
Mysz jest tak mała że bez problemu zmieści się w torebce, plecaku czy nawet kieszeni. Zdecydowanie lepiej sprawdzi się u osób praworęcznych i mających małe dłonie. Osoby mające duże dłonie mogą mieć problem w trakcie korzystania w urządzenia, gdyż może ono być dla nich po prostu za małe.

logitech_m187_5
Zasięg gryzonia wynosi 10 metrów i to zdecydowanie jego plus.Mysz działa na wielu powierzchniach – od zabrudzonego biurka, przez marmurowo-chropowaty parapet a na jeansach kończąc.
logitech_m187_4
Główny atuty myszy firmy Logitech to ładny wygląd, skuteczność na każdym podłożu, dobry zasięg, precyzja oraz wielkość. Nie wyróżnia się niby żadnymi wyjątkowymi funkcjami ale jest to bardzo solidne, mobilne urządzenie jak na Logitech przystało.

ocena9wujekpoleca