Test inteligentnego zamka WELOCK PCB41

W dzisiejszej recenzji przetestujemy sobie inteligentny zamek WELOCK PCB41.
Czym właściwie jest zamek, który będziemy testować? Jest to gadżet, który pomoże nam w inteligentny sposób sterować bezpieczeństwem naszego domu.

welock logo

Coraz częściej mamy do czynienia z różnymi smart urządzeniami na sterowanie na przykład oświetleniem, wyłącznikami prądu czy czujnikami mocowanymi w oknach. Firma WELOCK wychodzi naprzeciw bezpieczeństwu naszego domu i proponuje nam inteligentny zamek. Wersja, którą otrzymaliśmy nie została wyposażona w czytnik odcisków palców – taki model również jest dostępny na stronie producenta.
Zamek dotarł do nas w niewielkim, granatowym opakowaniu.

1

3

 

2

W środku znajdujemy testowany model, 3 karty zbliżeniowe RFID a także zestaw montażowy i dokumentację.

4
Zamek prezentuje się interesująco. Z pewnością na samym początku należy zaznaczyć że został solidnie wykonany. Panel wpisywania kodu został wykonany w kolorze czarnym, przyciski naciskają się lekko a każdy naciśnięcie sygnalizuje krótki sygnał dźwiękowy.

6

Po włączeniu zamka ekran podświetla się a cyfry są dodatkowo podświetlone na niebiesko.

21

Poza czarnym panelem do wpisywania kodu PIN – reszta zamka została wykonana w kolorze srebrnym.

11

8

9

7

Od spodu znajduje się miejsce, w którym jesteśmy w stanie podłączyć kabel USB ładujący urządzenie lecz niestety kabel nie został dołączony do zestawu.

17

12

Na szczęście mamy również możliwość włożyć do urządzenia baterie i właśnie taką formę zasilania sprzętu wybraliśmy.

14

15

16

Aby skonfigurować urządzenie należy zainstalować dedykowaną mu aplikację WELOCK. Następnie wpisujemy ID zamka – zostanie ono powiązane z aplikacją na naszym telefonie. Konfiguracja przebiega sprawnie i bezproblemowo.

Samo mocowanie zamka w drzwiach jest banalnie proste – wystarczy odkręcić jedną śrubę z drzwi, wyciągnąć nasz obecny zamek i włożyć WELOCK PCB41. Nikt nie powinien napotkać tutaj żadnych trudności.

19

20

18

Jak widzicie zamek prezentuje się ciekawie, nowocześnie i z pewnością zapewni nam bezpieczeństwo. Sprzęt podczas testów działał bez zarzutu. Poniżej przedstawiam wybrane krótkie filmy z przeprowadzonych testów:

Zaletą zamka WELOCK jest wkładka z regulowaną szerokością – możemy operować między 55 a 100 mm więc tak naprawdę zamocujecie ją w drzwiach o praktycznie każdej grubości. Drzwi powinny pozwalać na montaż standardowej wkładki europejskiej cylindrycznej.
Skonfigurowany zestaw jest gotowy do pracy w domu albo w biurze a za pomocą aplikacji mobilnej jesteście w stanie zarejestrować karty i rozdać je na przykład pracownikom. Dostęp do kart RFID może zostać ustalony na określony czas – możemy ustalić przedział dat, w których dana karta odblokuje zamek. Z poziomu aplikacji mobilnej jesteśmy również w stanie szybko odblokować drzwi, sprawdzić historię otwierania albo zanikania drzwi (sprawdzimy wtedy sobie numer karty, za pomocą której zostały odblokowane). Ciekawi was pytanie co w przypadku gdy w zamku wyczerpią się baterie? Oczywiście należy je wymienić na nowe, jeśli jednak tymczasowo nie mamy takiej możliwości – z pomocą przyjdzie nam właśnie port microUSB – naładujecie nim zamek przy użyciu na przykład powerbanka. Żeby jednak była możliwa taka czynność musimy się dobrać do wnętrza naszego zamka i może być to trochę kłopotliwe tak więc najlepiej wymieniać baterie zanim ulegną całkowitemu rozładowaniu.

5

Podsumowanie:

Inteligentny zamek WELOCK to prosty w instalacji i obsłudze gadżet, który zabezpieczy nasze mieszkanie czy biuro i umożliwi dostęp do wejścia pracownikom czy domownikom a to wszystko za sprawą dołączonych do zestawu kart RFID. Przypomnijmy, że nasz testowany model nie ma możliwości wejścia za pomocą odcisków palców jednak pamiętajcie, że producent ma również taki model w swojej ofercie i jeśli macie taką potrzebę również można się w niego zaopatrzyć.

Sprzęt oceniamy bardzo dobrze i polecamy do domu i biura.

ocena9

Sprzęt do testów dostarczył:

welock logo

Specjalny kod dla czytelników Wujek-Gadzet, który powoduje obniżenie ceny o 40 €(wystarczy kliknąć w logo WeLock powyżej i wpisać WLK40).