Test głośnika Logitech Ultimate Ears MINI BOOM

Rynek urządzeń mobilnych zasypywany jest praktycznie każdego dnia nowymi  produktami. Użytkownicy są coraz bardziej wymagający, a producenci prześcigają  się w coraz to nowszych urządzeniach. Firma Logitech w ubiegłym roku wypuściła  na rynek urządzenie z rodziny Ultimate Ears – Mini Boom. Ten bezprzewodowy, niewielkich rozmiarów głośnik trafił w ostatnim czasie do naszej redakcji. Czy to urządzenie jest warte uwagi? Zapraszam do recenzji.

Głośnik dotarł do nas w oryginalnym opakowaniu. Producent umieścił urządzenie  w pudełku składającym się z plastikowej podstawki i nakładanej na nią  przezroczystej osłony. Plusem tego opakowania jest to, że możemy głośnik  obejrzeć z każdej strony. Natomiast minusem jest wyciąganie głośnika z  opakowania. Zatrzaski są dosyć mocne i trzeba użyć odrobinę siły by opakowanie  otworzyć i przy tym uważać by nie wypadło nam z rąk. W podstawie ukryto  schowek w którym umieszczono gwarancję, instrukcję oraz kabel USB.

ue1

Specyfikacja:

Maksymalny poziom dźwięku SPL:  86 dBC
Zakres przetwarzanych częstotliwości:  130 Hz – 20 kHz
Głośniki:  dwa 1.5″, 4 Ohm; jeden 3″ x 1.5″, pasywny

Zasięg:  do 15m
możliwe NFC (urządzenia z Android Jellybean i nowsze).

Bateria:  do 10 godzin
Czas ładowania:  4 godziny

Długość: 7,6 cm
Szerokość: 11,1 cm
Wysokość: 6,1cm
Waga: 301g

ue5

Głośnik Ultimate Ears – Mini Boom jest niewielki  (7,6 x 11,1 x 6,1 cm), lekki (301 g) i poręczny. Można zabrać go zawsze ze sobą i cieszyć się ulubioną muzyką w każdym miejscu.Producent wypuścił na rynek głośnik w kilku kolorach. Do nas dotarł model czarno-czerwony. Kształtem UE Mini Boom przypomina owalny prostopadłościan.  Metalowa konstrukcja pokryta jest materiałem przypominającym gumę. Bardzo szybko widać na nim brud, odciski palców i zarysowania.

Na górze głośnika umieszczono  trzy przyciski. Po lewej i prawej stronie oznaczone „+” i „-” służące do przyciszania i podgłaszania. Na środku znajduje się przycisk do parowania urządzeń, odbierania i rozłączania rozmów. Z przodu zamaskowane są trzy głośniki: dwa o średnicy 1,5 cala oraz jeden – pasywny – o wymiarach 1,5” x  3”. Tuż nad nimi znajduje się niebieska dioda informująca o stanie w jakim  znajduje się urządzenie. Z boku umieszczono logo producenta, a z tyłu znajduje się gniazdo USB, AUX input na zewnętrzne źródła dźwięku oraz przełącznik  on/off. Przycisk służący do włączania/wyłączania urządzenia jest mały, słabo odstaje od obudowy i trzeba użyć paznokcia, aby urządzenie uruchomić.

ue6

Po uruchomieniu głośnika bez problemu sparujemy go z każdym urządzeniem wyposażonym w moduł bluetooth. Istnieje również możliwość szybszego parowania i rozłączania przy wykorzystaniu NFC.  Żywotność baterii po jednym naładowaniu waha się od 8 do 10 godzin w zależności od użytkowania. Samo ładowanie trwa 3-4 godziny.

ue3

Jakość dźwięku jak na sprzęt o takich gabarytach jest zaskakująco dobra. Zdecydowanie dominują tony średnie, jednak na brak basu również nie można narzekać. Tony wysokie są wyraźne i dobrze komponują się z pozostałymi pasmami.  Testy zostały przeprowadzone po podpięciu telefonu i dźwięk muzyki płynącej z głośnika był bardzo zadowalający.  Ponadto głośnik ma wbudowany mikrofon, jednak jego jakość nie zachwyca. Nasz głos jest przytłumiony i mój rozmówca miał momentami problem ze zrozumieniem co do niego mówię.

Zasięg działania połączenia UE Mini-Boom z innym urządzeniem za pomocą bluetooth wynosi 15 metrów. Po przekroczeniu tej granicy sygnał zanika i odsłuch staje się praktycznie niemożliwy.

ue2

W dwupiętrowym domu bez problemu można słuchać muzyki. Jeśli zostawimy urządzenie na górze wraz ze źródłem dźwięku wyraźnie słychać muzykę na parterze. Między pokojami dźwięk jest bardzo wyraźny, czysty i nie trzeba podgłaszać na cały regulator, aby słyszeć muzykę we wszystkich zakamarkach mieszkania.

Możliwe jest współdziałanie zestawu z dwoma podłączonymi źródłami Bluetooth. Po wyłączeniu muzyki z pierwszego źródła i włączeniu z drugiego głośnik automatycznie przełącza się na nie.

Do obsługi urządzenia możemy zainstalować łatwą w obsłudze aplikację na smartfony. Dzięki niej sprawdzimy poziom baterii urządzenia, a także mamy dostęp do rozszerzonej wersji instrukcji. Ponadto możemy wybrać trzy różne tryby odtwarzania dźwięku: „głośno na zewnątrz”, „wokal” i „intymny”. Różnią się od siebie ilością basu i „intymny” ma ich najmniej, a „głośno na zewnątrz” najwięcej. Dodatkowo program umożliwia obsługę dwóch głośników jednocześnie w trybie stereo.

ue7

Podsumowanie:

Głośnik UE Mini Boom to dobry produkt. Na jego plus przemawia jakość dźwięku, mobilność, łatwy sposób użytkowania, długi czas działania głośnika i aplikacja na telefon wzbogacająca możliwości korzystania z urządzenia. Minusem jest to, że widać na urządzeniu odciśnięte palce, brud, chociaż nie ma to wpływu na jakość dźwięku. Jeśli użytkownik stawia na jakość słuchanej muzyki, a wygląd, cena nie mają większego znaczenia na pewno nie będzie rozczarowany jego nabyciem.

Cena: od 389 zł

ocena8wujekpoleca

 Sprzęt do testów dostarczył:

logitech