Test głośnika Genius SP-960BT

Dźwięk towarzyszy człowiekowi od samego początku jego istnienia. Styczność z nim pomogła istocie ludzkiej w jej rozwoju i zdobywaniu nowych, nieodzownych umiejętności. Zewsząd otaczają nas różnorodne dźwięki, które z czasem stają się dla nas zdrowym uzależnieniem. Najlepszym dowodem na to może być fakt, iż bezwiednie próbujemy na różne sposoby zagłuszyć zbyt długą ciszę. Sięgamy wtedy po nowe, innowacyjne i modernistyczne urządzenia, które umożliwią nam bliski kontakt z nieskazitelnym brzmieniem. Ich wybór zależy wyłącznie od nas samych, dlatego poniżej zaprezentujemy nowego kandydata do odtwarzania dźwięku zapisanego w postaci elektrycznej, z zawartymi w nim dodatkowymi udogodnieniami dla jego posiadacza.

1

Zawartość opakowania:

Przedstawiamy funkcjonalny i niewiarygodnie wygodny w użytkowaniu głośnik bezprzewodowy stereo w jednej obudowie Genius SP-960BT, wraz z jego zaletami jak i wadami. Urządzenie mieści się w tekturowym opakowaniu i pudełku, na którym widnieją podstawowe informacje dotyczące głównych funkcji sprzętu.

Cały zestaw prezentuje się następująco:

 • głośnik Genius SP-960BT,
 • kabel służący do ładowania baterii głośnika,
 • 3.5mm-3.5mm kabel audio służący do podłączenia głośnika do innych urządzeń mobilnych,
 • skrócona, wielojęzyczna instrukcja obsługi.

2

Istotne wymiary prezentowanego urządzenia:

 • waga głośnika (g): 529 g,
 • wymiary głośnika (mm): 195 x 82 x 82
 • wymiary opakowania (mm): 125 x 96 x 265

Specyfikacja głośnika Genius SP-960BT:

 • Moc: 4 W RMS
 • Specyfikacja Bluetooth: v3.0
 • Pasmo przenoszenia: 200 Hz ~ 20 KHz
 • Impedancja: 4ohm + / – 10%
 • Stosunek sygnału do szumu: 82dB

 

Główną chociaż nie jedyną zaletą urządzenia Genius SP-690BT jest to, iż wyposażone jest ono w interfejs Bluetooth. Dzięki temu, użytkownik ma możliwość połączenia głośnika z dowolnym urządzeniem, które także ma w posiadaniu technikę Bluetooth. Zasięg połączenia wynosi zakres do 30 stóp. Przede wszystkim pozwala to na korzystanie z mobilnych urządzeń, takich jak: Smartphone, MP3, iPod, iPad, Tablet PC, odtwarzacz CD, Notebook, przy łączności z głośnikiem. Uzyskujemy dzięki temu dodatkowe nagłośnienie w dowolnym miejscu w którym się znajdziemy, z zapewnieniem, że będzie on czysty i wyraźny. Stereofoniczny głośnik Genius z wbudowanym Bluetooth zapewnia ogromną wygodę bezprzewodowego użytkowania.

5

Urządzenie obsługuje A2DP (Advanced Audio Distribution Profile), co oznacza, iż odtwarza ono dźwięk stereo oraz AVRCP (Audio Video Remote Profile Control), co pozwala na kontrolowanie odtwarzania multimediów z urządzeń, z których korzystamy. Obsługa tychże dwóch protokołów daje użytkownikowi szereg możliwości, związanych z odtwarzaniem jego ulubionej muzyki, dowolną zmianą utworów, sterowaniem poziomem głośności, a co za tym idzie swobodnym nadzorowaniem urządzenia. Służą ku temu łatwo dostępne przyciski z tyłu głośnika.

4

Krystalicznie czysty dźwięk, który wydobywa się z SP-960BT, jest niezaprzeczalnie zachęcający do nabycia tego urządzenia. Głośnik stereo ma moc muzyczną sięgającą 4W RMS. Czysty i wyraźny dźwięk, powinien zadowolić każdego miłośnika głośnego brzmienia. Genius wyposażony jest w dwie membrany o średnicy 2”, które zapewniają wysoką jakość różnorodnych tonów i głosów. Dostarcza bogaty i żywy dźwięk użytkownikom tego urządzenia, z małą wadą dotyczącą niskich tonów. Są one, z drugiej strony, mniej wyraziste.

6

Wbudowany akumulator litowo-jonowy o wysokiej pojemności 1800mAh zapewnia możliwość długiego korzystania z SP-960BT, nawet sięgającego do 15 godzin. Z tego względu jesteśmy w stanie cieszyć się dobrą jakością sprzętu na zasilaniu bateryjnym długotrwale. Urządzenie działa bez konieczności podłączenia go do źródła zasilania. Wbudowana bateria, może być w pełni naładowana w czasie nie dłuższym niż 4 godziny przy pomocy dołączonego do zestawu kabla USB oraz przy jednoczesnym użyciu portu micro-USB. Dioda LED w kolorze czerwonym znajdująca się na tylnym panelu SP-960BT informuje użytkownika o niskim poziomie baterii jak i o stanie jej naładowania. Z kolei znajdująca się na przodzie głośnika niebieska dioda LED świeci się, komunikując symultanicznie o fakcie, iż urządzenie jest sparowane.

Inne urządzenia, nie wyposażone w funkcję Bluetooth, również mają możliwość połączenia się z głośnikiem Genius SP-960BT przy wykorzystaniu zawartego w zestawie kabla audio i wejściu AUX-IN. Posiada on zatem sposobność łączności ze wszelkim rodzajem odtwarzaczy muzyki i audio, co nie stwarza niewygodnych dla użytkownika ograniczeń.

7

Kolejną nieodzowną zaletą tego urządzenia jest jego rozmiar. Wymiary 195 x 82 x 82 (mm) są zdecydowanie sprzyjające dla podróżujących i aktywnych posiadaczy SP-960BT. Genius jest wystarczająco mały, aby móc swobodnie przemieszczać się wraz z nim i cieszyć się potężną mocą dźwięku, wydobywającego się z wygodnego w użyciu, prezentowanego głośnika. Kompaktowe rozmiary zdecydowanie zapewniają całkowitą mobilność sprzętu. Jest on nie tylko idealny do użytkowania w domu czy biurze, ale też w parku czy na wyjeździe ze znajomymi. Genius SP-690BT obdarowuje nas bogatym i żywym dźwiękiem, który z pewnością zaspokoi potrzeby każdego miłośnika czystych brzmień, gdziekolwiek się on znajdzie. Głośnik posiada również podkładki antypoślizgowe na jego spodzie, które stanowią dodatkowe zabezpieczenie i komfort w użyciu.

3

Podsumowanie:

Podsumowując wszystkie cechy dotyczące głośnika Genius SP-960BT, prezentuje się on bardzo dobrze. Każdy z jego posiadaczy będzie z pewnością zachwycony jego mobilnością i jakością dźwięku jaki się z niego wydobywa. Fakt, że użytkownik ma możliwość korzystania z urządzenia w dowolnym miejscu, stanowi kluczową zaletę. Poza tym czystość dźwięku oraz przekonująco długi czas korzystania z głośnika bez konieczności jego podłączania do zasilania, zachęca do nabycia SP-960BT. Jedyną wadą jaką udało się zidentyfikować jest słabe radzenie sobie sprzętu z niskimi tonami. Nie do końca są one satysfakcjonujące. Mimo tego, z uwagi na całą resztę i ogół korzyści wynikających z posiadania tegoż urządzenia, Genius SP-690BT jest doskonałą alternatywą dla wielbicieli spragnionych nieskazitelnych, głośnych brzmień.

Cena:

Cena od 180 zł

Nasza ocena:

ocena8