Test głośnika firmy Harman Kardon model Aura

Harman Kardon Aura to nasz nowy nabytek, który wzięliśmy pod wujkową lupę. Ten przejrzysty głośnik to nowoczesny bezprzewodowy system audio, który poza tym że przyciąga uwagę wyglądem to ma też inne zalety. Jakie? Zapraszamy do poniższej recenzji.

Urządzenie dotarło do nas zapakowane w kartonowe pudło dobrze zabezpieczone przed uszkodzeniem. Po wyjęciu głośnika z pudełka byliśmy pozytywnie zaskoczeni. Bardzo ciekawy design, nietypowy kształt, przezroczysta obudowa zdecydowanie przykuwają uwagę. I chociaż nieprzychylne osoby powiedzą o nim  „kielich”, „fontanna” czy „sokowirówka” to nikt nie przejdzie obok tego głośnika obojętnie. Urządzenie będzie doskonale wyglądać w nowoczesnym wnętrzu.

hk1Poza głośnikiem w opakowaniu znajdziemy instrukcję i okablowanie. Kopuła głośnika jest przezroczysta, dzięki czemu swobodnie możemy zaglądnąć do środka. Pierścień został podświetlony diodami LED. Wygląda to bardzo ciekawie i daje fajny efekt zwłaszcza wieczorem.

Do testów otrzymaliśmy głośnik w kolorystyce biało-szarej, ale na rynku jest również dostępna wersja w kolorze czarnym. Podstawa urządzenia jest szara i obita materiałem w tym samym kolorze na którym umieszczono logo producenta.
hk2Aura wyposażona została w dotykowe przyciski umieszczone na białej krawędzi, gdzie łączy się szara podstawa z przezroczystą kopułą. Wygląda to bardzo ładnie i nie sprawia problemów przy obsłudze. Głośnik basowy umieszczony został w podstawie urządzenia i nie posiada on żadnej maskownicy. Wymiary urządzenia to 27×21,5×21,5 cm, a jego waga to 2,4 kg. Wykonane zostało z materiałów bardzo wysokiej jakości ze szczególną dbałością o szczegóły.

Specyfikacja:
– 2 głośniki po 15W mocy odpowiadają za średnie i wysokie tony. Dodatkowo głośniki te wyposażono w 6 przetworników o średnicy 1,5 cala każdy.
– 30 W subwofer o średnicy 4,5 cala odpowiadający za tony wysokie.
Dzięki takim głośnikom dźwięk wydaje się rozbrzmiewać w każdą stronę co pozytywnie wpływa na odsłuch.
Według producenta urządzenie może pochwalić się głośnością na poziomie 93 dB.

hk3
Aura oferuje komunikację bezprzewodową. Poza możliwością połączenia poprzez bezprzewodową sieć WiFi głośnik wyposażony został w moduł Bluetooth. To duża wygoda w przypadku, gdy zabieramy urządzenie np. na działkę, gdzie mamy prąd, a nie ma sieci WiFi. Aura jako jedna z nielicznych stacji głośnikowych dedykowanych dla urządzeń przenośnych została wyposażona w optyczne złącze do podłączenia źródła dźwięku. Ponadto posiada złącze USB, ale jego funkcjonalność została ograniczona do pobierania konfiguracji sieci WiFi ze smartfonu oraz ładowania baterii.

hk6Harman Kardon Remote to aplikacja do obsługi bezprzewodowych urządzeń marki Harman Kardon. Dostępna jest bezpłatnie w marketach z aplikacjami. Program jest w języku angielskim ale jego obsługa jest intuicyjna. Program pozwala na przeglądanie utworów zapisanych w pamięci telefonu i w naszej domowej sieci. Aplikacja posiada możliwość regulacji głośności, włączania i wyłączania stacji i zarządzanie poziomem basu. Aura nie posiada natomiast radia internetowego i nie ma wyświetlacza. Jedynym pilotem do testowanego urządzenia jest nasz sparowany smartfon lub tablet.

hk5Dźwięk wydobywający się z urządzenia jest głośny i donośny. Wydaje się wręcz, jakby dźwięk rozbrzmiewał z dużo większego urządzenia, niż ono faktycznie jest. Na uwagę zasługują tutaj tony niskie. Basowy pomruk brzmi nadzwyczaj fajnie. Aura musi stać na solidnym meblu, aby uzyskać głębię, moc jaką potrafi wygenerować.

hk7Harman Kardon Aura to urządzenie z wysokiej półki. Kosztuje ono około 1700 zł. Cena jest wysoka to fakt i w niej możemy mieć zestaw kina domowego czy solidne kolumny. Biorąc jednak pod uwagę jakość wykonania, oferowany dźwięk, funkcjonalność i logo producenta musimy liczyć się z tym, że urządzenie to nie będzie tanie. Patrząc pod kątem efektów słyszalnych to dźwięk wydobywający się z Aury jest na bardzo wysokim poziomie, który dla wielu urządzeń tego typu jest wręcz nieosiągalny. Można by śmiało powiedzieć że przestrzeń sceny dźwiękowej jaką generuje Aura dosłownie zachwyca.
Minusem jest brak pilota i cena. Mając jednak odpowiednią ilość pieniędzy w portfelu można śmiało pokusić się o ten właśnie sprzęt.

ocena10wujekpoleca