Test Creative Inspire T3300

Pokusiliśmy się w ostatnich dniach o testy zestawu głośników, których coraz więcej dostępnych jest w sklepach. Potencjalni klienci mają coraz większy problem z wyborem odpowiednich dla siebie zestawów. Ważne jest aby cena była przystępna i aby jakość dźwięku spełniała ich oczekiwania. Jedna z wiodących firm na rynku, CREATIVE udostępniła nam do testów zestaw Inspire T3300.

img_0164
Zestaw został dostarczony do nas w niewielkim pudełku. Na nim znajdziemy informacje o produkcie, zdjęcia i specyfikację. Wewnątrz opakowania umieszczono subwoofer, dwa głośniki satelitarne, broszurę informacyjną oraz instrukcję obsługi.

img_0166
Cały zestaw prezentuje się bardzo stylowo i elegancko.

Subwoofer o mocy 16 W wykonano z płyty wiórowej i osadzony został na czterech nóżkach. Z frontu mamy otwór bass reflex, natomiast sam głośnik umieszczono na spodzie.

Subwoofer ma wymiary 160 x 214 x 243 mm i waży 1,87 kilograma. Z tyłu subwoofera umieszczono pokrętło służące do regulacji niskich tonów, wyjście przewodu zasilającego o długości 125 cm oraz panel z gniazdem wyjściowym.
img_0169
Satelity o mocy 2x 5,5 W mają wymiary 86 x 177 x 93 mm i ważą po 320 gramów.
W górnej części umieszczono otwór, który pełni rolę wylotu linii transmisyjnej DSE. Poniżej znajdują się membrany o średnicy 4,5 cm. Na samym spodzie widnieje logo producenta. Z tyłu widzimy przewód przymocowany na stałe o długości 135 cm z wtyczką typu jack. Satelity posiadają oznaczenia L i R sugerujące rozstawienie ich o odpowiednich stronach monitora.
Głośniki wykonano z plastiku, który prezentuje się bardzo elegancko. Nic nie odstaje, nie wydaje nieprzyjemnych dźwięków. Piankowe podkładki umieszczone na spodzie satelit spełniają funkcję stabilnego spoczywania na biurku. Jedynym mankamentem jest błyszcząca powłoka która zbiera spore ilości kurzu i nie jest odporna na ślady palców.

img_0174
Przewodowy pilot podłączono na stałe do subwoofera za pomocą kabla o długości 135 cm. Pilot umożliwia regulowanie głośności za pomocą potencjometru. Oprócz tego na jego obudowie umieszczono zieloną diodę LED, która informuje o tym czy zestaw jest uruchomiony.

Specyfikacja Inspire T3300:

System: 2.1
Rozmiar głośników: 86 x 177 x 93
Moc głośników: 5,5 W na kanał
Rozmiar subwoofera: 160 x 214 x 243
Moc subwoofera: 16 W
Częstotliwość: 40 Hz – 20 kHz
SNR : > 75 dB
Przewodowy pilot

Podłączenie i skonfigurowanie zestawu głośników jest bardzo proste i nikt nie powinien mieć z tym problemu.
Głośniki Inspire T3300 wyposażono w unowocześnioną technologię Creative IFP poprawiającą kierunkowość dźwięku i jego detale w celu lepszego skupienia akustyki i zwiększenia przestrzeni precyzyjnego odbioru. Oprócz tego warto wspomnieć o rozwiązaniu DSE, które pozwala na umieszczenie tuby w małych głośnikach, co powinno poprawić basy i zapewnić głośniejszy dźwięk.
img_0175
W trakcie odsłuchu muzyki łagodnej głośniki radzą sobie bardzo dobrze. Problem pojawia się przy mocnych dźwiękach kiedy to moc głośników okazuje się zbyt mała. W trakcie oglądaniu filmów głośniki radziły sobie bardzo dobrze. Oczywiśnie nie ma co przesadzać z ustawieniem głośności na maksymalną, gdyż wówczas poczujemy dyskomfort w pomieszczeniu około 30 metrowym.
img_0171
Model Inspire T3300 to bardzo udany produkt. Naszym zdaniem oferują one bardzo dobry odsłuch przy stosunkowo niewielkiej cenie. Za zestaw głośników należy zapłacić około 165 zł. Prawdopodobnie na dobry dźwięk wpływają zastosowane technologie: Creative IFP, której zadaniem jest kierunkować dźwięki i uwidaczniać jego detale oraz Creative DSE, która zwiększa wyrazistość dźwięku za sprawą zmiany ułożenia tuby. Produkt zdecydowanie warty polecenia.

ocena9wujekpoleca