Test bezprzewodowych słuchawek Mrice 880

Słuchawki Mrice 880 to model nauszny. Są niewielkie, lekkie, więc powinny sprawdzić się i w domu, i poza nim. Chiński producent słuchawek i głośników oferuje ciekawe produkty w atrakcyjnych cenach. Tym razem w nasze ręce trafiły słuchawki wyposażone w moduł bluetooth, dzięki czemu możemy korzystać z nich bezprzewodowo. Zapraszam do testu.

Specyfikacja

 •  Wersja Bluetooth: 4.0
 • Zakres częstotliwości: 20 Hz – 20 kHz
 • Moc wyjściowa przetworników: 2 x 10 mW
 • Impedancja: 32 ohm
 • Czułość: 105 dB
 • Zakres łączności: < 10 m
 • Bateria: 3,7 V, 190 mAh
 • Czas ładowania: 2 -3 h
 • Czas pracy: > 6 h
 • Czas czuwania: > 150 h

Zawartość pudełka

 • Słuchawki Mrice 880
 • Przewód USB/microUSB
 • Przewód Jack 3,5mm/Jack 3,5mm
 • Instrukcja obsługi

Mrice_880_2

Opis

Słuchawki zapakowane są w czarne pudełko z okienkiem. Wewnątrz znajdują się dobrze umocowane słuchawki, kabelek USB/microUSB, przewód jack 3,5mm/jack 3,5mm, którym możemy połączyć się ze słuchawkami tradycyjnym sposobem, oraz instrukcja obsługi.

Mrice_880_3

Słuchawki Mrice 880 dostępne są w trzech kolorach: białym, czarnym i czarno – czerwonym. Do testów trafiła ostatnia wersja. Obudowa słuchawek wykonana jest z twardego, solidnego tworzywa sztucznego. Kabłąk obszyty jest skóropodobnym materiałem. Słuchawki możemy regulować i aby to zrobić, należy trzymać jedną ręką za kabłąk, a drugą pociągnąć za słuchawkę, dostosowując je do wielkości głowy. Regulacja chodzi ciężko i jest stopniowana wgłębieniami. Dzięki temu słuchawki pozostają w takiej pozycji, w jakiej je ustawimy.

Mrice_880_8

Mrice_880_7

Muszle słuchawek możemy obracać o 90 stopni dzięki czemu wygodniej je nosić na szyi, gdy z nich nie korzystamy, a także łatwiej je przenosić, bo w pozycji złożonej są bardziej płaskie i zajmują mniej miejsca. Dodatkowo muszle składają się do wewnątrz także pod kątem 90 stopni.

Mrice_880_10

Od wewnątrz muszle wyłożone są dość sztywnym skóropodobnym materiałem, na obu od zewnątrz producent umieścił swoje logo.

Mrice_880_9

Na prawej słuchawce znajduje się zestaw przycisków sterujących słuchawkami, wejście Line In na przewód Jack 3,5mm, mikrofon, gniazdo microUSB służące do ładowania słuchawek, oraz dioda LED.

Mrice_880_6

Mrice_880_5

Zaczynając od góry do dyspozycji mamy przycisk następny utwór, a przy dłuższym przytrzymaniu zwiększenie głośności. Drugi przycisk to play/pauza. Trzeci przycisk przełącza na poprzedni utwór, bądź po przytrzymaniu zmniejsza głośność. Czwarty przycisk służy do odbierania i rozłączania rozmów, a ostatnim przyciskiem włączamy i wyłączamy słuchawki, oraz uruchamiamy tryb parowania.

Słuchawki są bardzo dobrze wykonane, na uwagę zasługuje tworzywo, które mimo twardości jest przyjemne w dotyku. Obudowa jest odporna na zarysowania i po dłuższym użytkowaniu pozostaje w bardzo dobrym stanie. Budowa słuchawek jest solidna, a wszystkie elementy zostały dobrze spasowane.

Wrażenia z użytkowania

Słuchawki po założeniu troszkę uciskają uszy. Trzeba przyzwyczaić się do twardego materiału przylegającego do naszych uszu. Po paru minutach zapominamy o ucisku, skupiamy się na muzyce i słucha się dobrze. Po dłuższym odsłuchu możemy jednak czuć dyskomfort, a po zdjęciu słuchawek z głowy mamy odczucie, że nasze uszy odzyskały wolność. Z tego powodu nie każdemu przypadną do gustu, dobrze byłoby więc przed zakupem przymierzyć je w sklepie. Dzięki temu, że słuchawki mocno przylegają do głowy nadają się do uprawiania sportu i spokojnie możemy je wykorzystać podczas jazdy na rowerze, czy przy bieganiu. Słuchawki trzymają się głowy i nie ma ryzyka, że spadną.

Mrice_880_11

Żeby włączyć słuchawki trzeba przytrzymać przycisk z ikonką bluetooth na prawej słuchawce. Słuchawki włączą się i przejdą w stan oczekiwania na połączenie urządzenia. W tym trybie dioda miga na czerwono. Jeśli nie sparowaliśmy wcześniej żadnego urządzenia, to w trybie oczekiwania nie możemy parować urządzeń. Żeby sparować nowe urządzenie trzeba wyłączyć słuchawki ponownie przytrzymując przycisk bluetooth, a podczas włączania przytrzymać przycisk tak długo, aż dioda zacznie migać na przemian na czerwono i niebiesko – Mrice 880 sygnalizują w ten sposób, że są gotowe do parowania. Gdy już sparujemy słuchawki z urządzeniem, dioda zacznie migać na niebiesko, oznacza to, że nasze urządzenie jest połączone ze słuchawkami i można rozpocząć odsłuch. Przy ponownym włączaniu, gdy chcemy połączyć się z urządzeniem, które sparowaliśmy już ze słuchawkami, wystarczy je włączyć i słuchawki połączą się automatycznie.

Zasięg słuchawek to 10 metrów, może być krótszy, jeśli pomiędzy źródłem dźwięku a słuchawkami znajdą się jakieś przeszkody. Połączenie bluetooth działa bardzo dobrze, a jakość muzyki jest wysoka.

Słuchawki skierowane są do osób, które lubią mocny bas. Jest on mocny, dobitny, wyraźnie wychodzi przed szereg i prowadzi pozostałe pasma za sobą. Słuchawki najlepsze brzmienie uzyskują w utworach dynamicznych, z basem, który ma dawać kopa. Słabiej prezentują się przy muzyce pozbawionej mocniejszego uderzenia, gdzie czujemy się jak w sportowym samochodzie jadącym w korku. Dolne pasmo czeka, chce się wyrwać, ale nie ma gdzie. Wysokie tony są przytłumione i nie dają dużo przestrzeni. Środek jest neutralny, wyrównany, grzecznie stoi za niskimi tonami, pozwalając by to one nadawały kierunek całości. Dźwięk jest czysty, wyraźny, bez problemu wyłowimy każdy instrument. Nie usłyszymy też żadnych  zakłóceń, czy trzasków. Ogólne wrażenie jest bardzo dobre.

Podczas słuchania bezprzewodowego możemy odbierać rozmowy za pomocą przycisku umieszczonego na słuchawkach. Jeśli chcemy zakończyć rozmowę robimy to tym samym przyciskiem. Jest to wygodne rozwiązanie pozwalające na trzymanie smartfona w kieszeni, czy torebce, bez potrzeby wyciągania go. Mikrofon jest dobrej jakości i nieźle radzi sobie ze zbieraniem naszego głosu. Możemy prowadzić komfortowo rozmowy mając wolne ręce.

Mrice 880 wyposażone są w akumulator o pojemności 190 mAh, co pozwala na około sześć godzin słuchania muzyki, lub na ponad 150 godzin czuwania. Ładowanie akumulatora trwa około 2h.

Mrice_880_4

Podsumowanie

Słuchawki Mrice 880 to solidnie wykonane i bardzo dobrze grające słuchawki dostępne w atrakcyjnej cenie. Charakteryzują się mocnym basem i czystym, wysokiej jakości dźwiękiem. Nie są jednak stworzone dla osób o delikatnych uszach. W tej cenie są bardzo dobrym wyborem i znajdą wielu zadowolonych użytkowników.

Cena
Od 169 zł
Nasza ocena

ocena8wujekpolecaSprzęt do testów dostarczył

ostateczne-mp3store_z_zaokraglonymi_rogami