Test bezprzewodowej myszki Logitech M535

Bezprzewodowe myszki mają zarówno swoich przeciwników, jak i zwolenników. Grupa przeciwników powie, że mysz bezprzewodowa wymaga zasilania, baterie zbyt szybko się wyczerpują, a podłączony odbiornik do portu USB może łatwo się zgubić. Zwolennicy za największy plus uważają brak dodatkowego okablowania przy komputerze i trudno się z nimi nie zgodzić. Dziś zaprezentujemy recenzję gryzonia Logitech model M535, która łączy się z innymi urządzeniami za pomocą technologii bluetooth. Czym jeszcze wyróżnia się ten gryzoń na tle innych dostępnych na rynku bezprzewodówek? Postaramy się odpowiedzieć poniżej.

    Logitech1

Wymagania systemowe

Windows® 7, Windows 8, Windows 10 lub nowszy
Mac OS X 10.8 lub nowszy
Chrome OS™
Android™ 3.2 lub nowszy

Komputer lub tablet z interfejsem bezprzewodowym Bluetooth®

Wymiary

 • Mysz (wysokość x szerokość x głębokość):61,1 mm (2,4 cala) x 100,5 mm (3,96 cala) x 33,0 mm (1,3 cala)
 • Waga myszy:82 g (2,89 oz)

 Informacje o gwarancji

 • Dwuletnia ograniczona gwarancja na sprzęt

 Numer katalogowy

 • Niebieski: PN 910-004531
 • Szary: PN 910-004530

 Dane techniczne

 • Typ połączenia: Bluetooth Classic (3.0)
 • Zasięg łączności bezprzewodowej: 10 m (30 stóp)*
  * Zasięg łączności bezprzewodowej zależy od warunków otoczenia i charakteru pracy na komputerze
 • Bateria: 1 x AA
 • Żywotność baterii: do 10 miesięcy
 • Diody LED: Dioda LED baterii
 • DPI (min./maks.): ±1000
 • Technologia czujnika: Czujnik optyczny klasy laserowej

Mysz dotarła do nas w oryginalnym opakowaniu wewnątrz którego producent umieścił gryzonia, jedną baterię AA i podstawową instrukcję. Po więcej informacji odnośnie produktu należy sięgnąć na stronę producenta.

Logitech3

Logitech wypuścił na rynek mysz w dwóch kolorach: granatowo-niebieskim i szaro-żółtym. Do nas dotarła mysz w kolorze szaro-żółtym, a jakość jej wykonania jest bardzo dobra. Całość wykonana została z plastiku wysokiej jakości. Mysz bardzo dobrze leży w dłoni, nie ślizga się i nie zostają na niej odciski palców. Producent nie wyposażył produktu w boczne przyciski, a kształt gryzonia umożliwia na korzystanie z niej zarówno osobom prawo, jak i leworęcznym.

Logitech M535 został wyposażony w 4 przyciski: lewy (funkcja kliknięcia, podwójnego kliknięcia i przeciągania), prawy przycisk (funkcja kliknięcia myszy), scroll oraz przycisk funkcyjny. Ponadto producent wyposażył mysz w diodę LED pokazującą stan baterii. Przy pełnym stanie baterii dioda świeci w kolorze niebieskim, natomiast kiedy poziom naładowania baterii jest niski i należy je wymienić dioda świeci na czerwono. Od spodu mysz posiada przyciski: ON/OFF , bluetooth oraz miejsce na baterię. Producent dodatkowo wyposażył urządzenie w trzy gumowe podstawki umieszczone na spodzie myszy, dzięki czemu gryzoń nie ślizga się po biurku. Mysz ma duży zasięg (nawet do 15 metrów ) i radzi sobie bez problemu na różnych powierzchniach. M535 jest tak mała i lekka, że bez problemu zmieści się w torebce czy plecaku. Zdecydowanie lepiej sprawdzi się u osób o mniejszych dłoniach.

IMG_6575

Gryzoń łączy się z komputerami i innymi urządzeniami obsługującymi technologię bezprzewodową Bluetooth®. Po pierwszym sparowaniu urządzenie zapamiętuje gryzonia i kolejne parowanie nie wymaga dodatkowych czynności.

W zależności od używanego systemu operacyjnego mysz oferuje działania wykonywane przez przyciski i elementy sterujące. Poniżej tabela ze strony producenta:

opcje_mysz

Kółko przewijania może służyć jako środkowy przycisk (przewijanie w pionie) lub do przechodzenia wstecz/dalej (przechylanie kółka w lewo lub w prawo).

IMG_6574

Dodatkowo producent umożliwia zainstalowanie oprogramowania Logitech Options. Dzięki oprogramowaniu możemy zoptymalizować mysz dla systemu operacyjnego oraz dopasować gryzonia do własnych potrzeb. Oprogramowanie dedykowane jest dla systemów Windows (7, 8 lub nowszy) i Mac OS X (10.8 lub nowszy) i dostępne jest na stronie producenta. Zainstalowanie nie przysporzy problemu nawet laikowi.

IMG_6570

Podsumowanie:

Do największych atutów myszki Logitech M535 bez wątpienia możemy zaliczyć połączenie bluetooth, dzięki któremu nie plączą się nam na biurku dodatkowe kable, a odbiornik podłączony do portu USB nie ulegnie zagubieniu. Ponadto jej kształt, wygląd, długie działanie baterii (nawet do 10 miesięcy) i zasięg również działają na jej korzyść. Dodatkowe oprogramowanie to gratka dla użytkowników. Może nie jest najtańsza, ale należy pamiętać o jej zaletach i o tym, że będzie nam służyć przez długi czas.

Cena: od 150 zł

ocena9wujekpolecaSprzęt do testów dostarczył:

logitech