Test bezprzewodowego głośnika Creative MUVO 20

Gdy mówimy o głośniku przenośnym, zwykle myślimy o niewielkim urządzeniu, które jeśli nie do kieszeni to na pewno zmieści się do plecaka, czy torebki. W przypadku głośnika Creative MUVO możemy się bardzo zdziwić. Zapraszam do recenzji.

Specyfikacja

– wymiary: 115 x 335 x 115 mm,
– waga: 1,02 kg,
– obsługiwane technologie: NFC, Bluetooth 4.0,
– obsługiwane kodeki: SBC, aptX,
– w zestawie kabel micro-USB.

Creative_MUVO_20_2

Opis

Creative MUVO 20 dostępny jest w dwóch kolorach: białym i czarnym. Do testów dotarła wersja czarna. Głośnik jest całkiem sporych rozmiarów, jego długość to 33,5 cm, a głębokość i szerokość 11,5 cm.

Wykonany jest z masywnego tworzywa sztucznego odpornego na zarysowania i uszkodzenia. Głośnik jest ciężki, waży około kilograma. Przednia część składa się z maskownicy w kształcie małych zaokrąglonych trójkątów nawiązujących do bocznego kształtu głośnika.

Creative_MUVO_20_3

Na środku umieszczone zostały przyciski kontrolne. Zaczynając od lewej znajdziemy przycisk Bluetooth dzięki któremu możemy parować urządzenie, następnie przycisk Play, oraz dwa przyciski do regulacji głośności. Pod przyciskami producent umieścił swoje logo.

Creative_MUVO_20_5

Na górze głośnika znajdziemy jedynie mały symbol NFC wskazujący nam gdzie umieszczony został ten moduł.

Creative_MUVO_20_4

Boki urządzenia są czarne z szarą zaślepką, bez rozkręcania głośnika trudno powiedzieć czemu ona ma służyć.

Creative_MUVO_20_7

Na spodzie producent umieścił dwie gumowe antypoślizgowe stopki po przeciwnych krańcach urządzenia.

Creative_MUVO_20_6

Z tyłu po lewej stronie obudowy znajduje się otwór odpowiedzialny za odpowiedniej jakości basy. Obok niego w centralnej części znajduje się przycisk POWER – włączający i wyłączający urządzenie. Następnie znajdziemy wejście AUX, wyjście USB służące do ładowania urządzeń zewnętrznych, oraz wejście microUSB, do którego podłączamy źródło zasilania.

Creative_MUVO_20_8

Całość jest wykonana solidnie i sprawia wrażenie trwałej.

Wrażenia z użytkowania

Creative MUVO 20 to głośnik bardziej bezprzewodowy niż mobilny. Z powodu swojej wielkości i ciężaru nie bardzo nadaje się na noszenie go ze sobą w plener, raczej ma za zadanie służyć, jako przenośne domowe źródło dźwięku. I bardzo dobrze. W natłoku małych głośniczków, MUVO 20 imponuje nie tylko rozmiarami, ale i jakością dźwięku. A ta jest na bardzo wysokim poziomie. Zarówno wysokie tony, jak i środek, czy dopełniający całości bas tworzą spójną ładnie brzmiącą całość. Do tego głośnik jest naprawdę głośny, ma do tego spory potencjał.

Nie sprawdzi się jako kino domowe, ani nie zastąpi wieży stereo, ale pozwala cieszyć się dobrej jakości muzyką czy to w kuchni, czy w łazience, czy nawet w piwnicy/garażu. Po prostu idę gdzieś, chcę mieć ze sobą swoją muzykę, to biorę MUVO 20 pod pachę i jestem zadowolony.

Creative_MUVO_20_10

Creative MUVO 20 posiada możliwość podłączenia przy pomocy Bluetooth – wspieranym przez moduł szybkiego łączenia NFC, oraz przez wejście AUX. Oba sposoby są dobre i nie wpływają na jakość odtwarzanego dźwięku. Zarówno NFC, jak i Bluetooth działają szybko i nie ma powodów do narzekań. W przypadku połączenia AUX możemy być lekko rozczarowani, gdyż przyciski regulacji głośności nie działają, pozostawiając ustawienie głośności urządzeniu zewnętrznemu.

Głośnik ten jest wyjątkowy nie tylko z powodu rozmiarów. Jego mocną stroną jest możliwość podłączenia zewnętrznego urządzenia w celu ładowania jego baterii. Czyli odtwarzamy muzykę, nasz smartfon odmawia posłuszeństwa, możemy go podłączyć do głośnika i naładować baterię. Rozwiązanie bardzo interesujące i jak najbardziej wskazane, niestety ma jedną wadę. Jeśli nie odtwarzamy z głośnika muzyki, to po 15 minutach bezczynności automatycznie się wyłącza. Jest to zaletą w przypadku wyłącznie braku odtwarzania muzyki, ale nie wtedy, gdy korzystamy z urządzenia jak z power banku i chcemy podładować smartfon czy tablet. Ładowanie bez włączonej muzyki trwa wtedy 15 minut i głośnik się wyłącza. Szkoda że producent nie pomyślał o czujniku sprawdzającym czy trwa ładowanie.

Creative_MUVO_20_9

Jeśli już jesteśmy przy ładowaniu, to producent określa czas działania głośnika na 10 h. Sprawdziłem jak wygląda czas odtwarzania na średnim ustawieniu głośności, zaskakująco wyniósł on 14,5 h. Biorąc pod uwagę że średnie ustawienie jest dość głośne to bardzo dobry wynik. Drugim zaskoczeniem był czas ładowania głośnika od 0 do 100%. Wynosi on dwie godziny. Świetny wynik w stosunku do czasu odtwarzania.

Creative_MUVO_20_11

Podsumowanie

Creative MUVO 20 to stylowy solidnie wykonany „domowy” głośnik przenośny. Oferuje dobrą jakość dźwięku, długi czas działania i szybkie ładowanie baterii. Ciekawym dodatkiem jest możliwość ładowania z niego innych urządzeń, jednak funkcja ta wymaga dopracowania. Urządzenie jest godne polecenia, ale kupujący powinni brać pod uwagę jego wielkość a tym samym przeznaczenie.

Cena
Od 279 zł
Nasza ocena

ocena9

wujekpoleca

Sprzęt do testów dostarczył

creative_logo