Szybkie Wi-Fi bez kompromisów dzięki nowej generacji routerów AC D-Linka

D-Link, globalny producent urządzeń sieciowych, wprowadza do swojego portfolio routery z nowej rodziny MU-MIMO ULTRA Performance. Zaprojektowano je z myślą o wymagających użytkownikach oczekujących rozwiązań bezprzewodowych wysokiej jakości, pozwalających bezproblemowo przesyłać strumieniowo filmy w jakości 4K oraz grać w gry online na wielu urządzeniach jednocześnie. Dwa nowe modele DIR-885L oraz DIR-895L, które charakteryzują się zwiększonym zasięgiem sieci bezprzewodowej.

Trójzakresowy router DIR-895L oferuje łączną przepustowość do 5,3 Gbit/s, a dwuzakresowy DIR-885L przesyła dane z maksymalną szybkością do 3,15 Gbit/s. Praca w wielu zakresach umożliwia efektywne wykorzystanie dostępnej przepustowości. W paśmie 2,4GHz można przeglądać zasoby Internetu, czatować lub sprawdzać pocztę, a w tym samym czasie w paśmie 5 GHz strumieniowo odtwarzać filmy w jakości 4K, grać w gry online lub prowadzić internetowe rozmowy telefoniczne.

Zastosowanie najnowszych technologii istotnie poprawiło zarówno siłę sygnału sieci bezprzewodowej, jak też przepustowość. Dzięki temu użytkownicy otrzymują routery, które sprostają nawet ich najbardziej wygórowanym wymaganiom co do stabilności sygnału Wi-Fi, szybkości przesyłania danych, zasięgu oraz bezpieczeństwa. Natomiast nowoczesne wzornictwo routera z charakterystycznymi kanciastymi wykończeniami, komponuje się z wystrojem nowoczesnych domów.

Nowe routery umożliwiają jednoczesne korzystanie z szybkich i stabilnych połączeń w całym domu przez wiele urządzeń. To zasługa technologii Multi User-Multiple Input, Multiple Output (MU-MIMO), która umożliwia zwielokrotnienie szybkości przesyłania danych.  Natomiast funkcje SmartConnect oraz Advanced Quality of Service (QoS) aktywnie przypisują najlepsze możliwe połączenie dla każdego urządzenia osobno, zarówno w paśmie 2,4 jak i 5 GHz, optymalizując wydajność sieci i gwarantując minimalne obciążenie w poszczególnych pasmach. Z kolei technologia Advanced AC SmartBeam aktywnie przekierowuje sygnał Wi-Fi tam, gdzie jest potrzebny, znacząco zwiększając szybkość przesyłania danych i pokrycie sygnałem sieci bezprzewodowej każdego zakątka domu.

Przeznaczony dla przeglądarek, intuicyjny kreator instalacji z obsługą ekranu dotykowego lub aplikacja mobilna QRS (Quick Router Setup) umożliwiają uruchomienie i rozpoczęcie korzystania z routerów ULTRA Performance w kilka minut.

Funkcje routerów obejmują:

  • Najnowszy standard łączności bezprzewodowej 802.11ac Wave 2
  • Łączna szybkość sieci w trzech zakresach sięgająca 5,3 Gbit/s (DIR-895L), łączna szybkość sieci w dwóch zakresach do 3,15 Gbit/s (DIR-885L)
  • Funkcja MU-MIMO udostępniającą dużą przepustowość dla wielu urządzeń jednocześnie
  • Rozszerzone pokrycie sygnałem z wykorzystaniem funkcji „AC Beamforming” zwiększające zasięg
  • SmartConnect: optymalizacja połączenia Wi-Fi i ochrona przed obniżającym wydajność wpływem starszych urządzeń
  • Gigabitowe porty WAN i LAN dla szybkich połączeń kablowych
  • Aplikacja mydlink Lite dająca zdalny podgląd sieci i zarządzanie nią
  • Łatwe i bezpieczne podłączenie urządzeń z wykorzystaniem mechanizmu WPS oraz szyfrowania WPA i WPA2
  • Port USB 3.0, mydlink SharePort i DLNA ułatwiające dzielenie się i przesyłanie multimediów

Dostępność i cena

Routery z rodziny ULTRA Performance D-Linka będą dostępne dla klientów z Polski w maju tego roku. Cenę modelu DIR-885L ustalono na 859 zł, natomiast w przypadku DIR-895L wynosi ona 1359 zł.

Źródło: Informacja prasowa