Sztuczna inteligencja pomaga uzyskać odszkodowanie lotnicze

AirHelp, globalny lider w uzyskiwaniu odszkodowań lotniczych, nieustannie rozwija swoje zaplecze technologiczne. Uruchomił właśnie kolejnego prawnika-robota. Zadaniem nowego „pracownika” jest określanie zasadności kierowania spraw na drogę sądową. Zwiększy on efektywność działania firmy, a jej klientom pozwoli uniknąć dodatkowych kosztów, związanych z prowadzeniem postępowania sądowego.
Larę – bo tak nazwano nowego robota – opracował globalny zespół AirHelp, składający się z prawników, analityków oraz programistów. Zaprogramowano ją na podstawie tysięcy wygranych spraw sądowych w prawie 30 różnych jurysdykcjach. Jej wiedzę uzupełniono o aktualne przepisy prawne.
ROBOT PRZEWYŻSZAJĄCY LUDZKIE MOŻLIWOŚCI
Nowy prawnik-robot w czasie rzeczywistym orzeka, czy wniosek jest wystarczająco mocny merytorycznie, aby pomyślnie przejść drogę sądową. Następuje to po szczegółowej analizie wielu informacji i czynników – m.in. danych dotyczących lotu, statystyk lotniska oraz warunków pogodowych. Lara jest w stanie poruszać się w skomplikowanych zawiłościach regulacji prawnych wielu państw. Posiada również zdolność samouczenia na podstawie wcześniejszych decyzji kolegów, a także określania rentowności w oparciu o podobne roszczenia.
Precyzja robota przewyższa ludzkie możliwości. Zastosowanie go prowadzi do poprawnej oceny w 95% przypadków, w sytuacji gdy trafność ludzkich werdyktów wynosi 91%.
ZESPÓŁ PRAWNIKÓW-ROBOTÓW W AIRHELP
To nie pierwsze rozwiązanie w AirHelp, wykorzystujące sztuczną inteligencję. Na początku br. powstał bowiem Herman, którego celem jest generalne usprawnienie procesu ubiegania się u przewoźnika o rekompensaty za utrudnienia w lotach. Po złożeniu wniosku robot, dosłownie w sekundę, analizuje najważniejsze dane – lotnisko przylotu i wylotu, narodowość pasażera oraz kraj rejestracji linii lotniczej – podpowiadając najszybszą i najkorzystniejszą dla klienta drogę prawną. Lara jest jego uzupełnieniem, pozwalającym przyspieszyć jeszcze bardziej działania administracyjne.
– Odkąd zaczęliśmy w AirHelp korzystać ze sztucznej inteligencji zaobserwowaliśmy niesamowity wzrost efektywności przetwarzania wniosków o odszkodowanie. Włączenie Lary do zespołu prawników pozwoli nie tylko szybciej przetwarzać reklamacje, ale także ustalać ich poprawność i prawdopodobieństwo otrzymania pozytywnej decyzji w przypadku wejścia na drogę sądową. Lara i Herman wprowadzają AirHelp na nowy poziom innowacyjności, dzięki któremu poprawi się szybkość i jakość oferowanych usług – mówi Natalia Gębska, Country Manager w AirHelp.
Przed Larą i Hermanem proces weryfikacji wniosków i sprawdzania zasadności inicjowania postępowania sądowego był czasochłonny. Dzięki adaptacji sztucznej inteligencji, AirHelp może znacząco skrócić czas pracy administracyjnej, zwiększając jednocześnie wydajność firmy i jej zdolność do rozwoju nowych usług i ekspansji na kolejne rynki.

Źródło: Informacja prasowa