Stylowy, oryginalny wygląd oraz perfekcyjna jakość. Nawigacje Vordon w aluminiowych obudowach.

Czy duża, siedmiocalowa nawigacja GPS w solidnej metalowej obudowie, pełna zaawansowanych funkcji musi dużo kosztować? Firma VORDON, producent elektronicznych akcesoriów samochodowych, po raz kolejny udawania, że nie. Model VORDON GPS 7” ALU o aluminiowym wykończeniu wygląda niezwykle stylowo, a jednocześnie zachwyca wielością funkcji.

Przedni panel nawigacji samochodowej VORDON GPS 7” ALU wykonany jest z bardzo odpornego, a jednocześnie lekkiego stopu aluminium. Dzięki temu urządzenie nie tylko prezentuje się niezwykle elegancko, ale także zapewnia duża wytrzymałość na uszkodzenia, co jest przydatne, gdy nawigacja będzie często wyjmowana z samochodu i przenoszona. Tył nawigacji wykonany został za to z matowego tworzywa sztucznego o właściwościach antypoślizgowych.

– Aluminiowe wykończenie naszej nawigacji to ukłon w stronę kierowców, którzy poszukują czegoś bardziej oryginalnego niż standardowe, czarne obudowy – mówi Rafał Stasiak, dyrektor ds. marketingu w firmie VORDON. – Metalowy przedni panel wygląda ciekawie, nadaje wnętrzu pojazdu bardziej stylowy wygląd. Jednocześnie jest to świetnie wyposażony sprzęt, który powinien spełnić oczekiwania najbardziej wymagających kierowców.

Aluminiowa ramka okala ogromny, siedmiocalowy wyświetlacz LCD o rozdzielczości 800 x 480, dzięki któremu z nawigacji w komfortowy sposób będą mogli korzystać nie tylko kierowcy samochodów osobowych, ale także użytkownicy większych pojazdów, na przykład busów czy ciężarówek. Ekran jest dotykowy, więc wszystkie funkcje można błyskawicznie uruchomić, wybierając odpowiednie ikony.

Sercem nawigacji VORDON GPS 7” ALU jest 24-kanałowy odbiornik GPS o wysokiej czułości 159 dBm, który w typowych warunkach pogodowych ustala pozycję w kilkanaście sekund, a maksymalnie – 40. Wraz z urządzeniem producent dostarcza dokładne mapy 42 państw Europy, bazujące na danych z serwisu OpenStreetMap. Nawigacja ma wszystkie, najważniejsze funkcje, jakich może oczekiwać wymagający kierowca podczas jazdy w mieście i na trasie – na przykład automatyczną modyfikację trasy, ostrzeganie przed niebezpiecznymi miejscami na drodze, asystenta pasa ruchu czy usługę ostrzegania o stałych fotoradarach. Mapa wyposażona jest także w głosowy przewodnik turystyczny, a poza drogami asfaltowymi sprawdzi się także w terenówce lub podczas zwiedzania w trybie pieszego. Firma VORDON zapewnia dożywotnią darmową aktualizację map i oprogramowania urządzenia.

Nawigacja GPS Alu Vordon (3)

Użytkownicy innych systemów nawigacyjnych, na przykład AutoMapy, TomTom czy iGO, mogą bez problemu wgrać dodatkowe oprogramowanie do pamięci urządzenia VORDON GPS 7” ALU i bez ograniczeń z nich korzystać. Nawigacja jest w pełni odblokowana, więc kupując ten model, zyskujemy pełną kontrolę nad wykorzystywanymi programami i mapami. Wewnętrzną pamięć o rozmiarze 8 GB można rozszerzyć za pomocą kart microSD, więc miejsca na własne aplikacje nie zabraknie.

Przejrzyste, intuicyjne menu urządzenia daje dostęp do innych funkcji: odtwarzaczy muzyki (MP3, WAV, AAC, WMA) i wideo (MPEG1/2/4, MJPG), przeglądarki zdjęć, czytnika e-booków, a nawet gier. Wymagający użytkownicy docenią także dodatek transmitera FM, który pozwala nadawać własną muzykę z plików za pomocą fal radiowych, odbieranych przez radio samochodowe.

Cennym dodatkiem w urządzeniu VORDON GPS 7” ALU jest bezprzewodowe złącze Bluetooth, które po sparowaniu telefonu pozwala na wykorzystanie nawigacji w funkcji zestawu głośnomówiącego. Z telefonu można także odtwarzać muzykę.

Na tym jednak możliwości aluminiowej nawigacji VORDON GPS 7” ALU się nie kończą. Dzięki wejściu AV IN można do niej podłączyć kamerę cofania. W ofercie producenta znajdują się dwa w pełni dostosowane do współpracy modele – 8IRPL lub 4SMDPL. Kamery montuje się w taki sposób, by po wybraniu wstecznego biegu na ekranie nawigacji prezentowany był obraz przedstawiający to, co znajduje się za pojazdem. Dzięki temu łatwiej parkować w trudnych miejscach lub manewrować w warunkach ograniczonej widoczności.

W portfolio producenta znajdują się także dwa inne warianty nawigacji, wyposażone w ekrany 5 cali oraz 4,5 cala. Całą serię łączy wzornictwo, wykorzystanie aluminium i wysoka funkcjonalność. VORDON GPS 7” ALU oferowany jest na stronie producenta za 349,98 zł, wersja VORDON GPS 5” ALU kosztuje 249,99 zł, a model z wyświetlaczem 4,5 cala – 199,99 zł. Aluminiowe nawigacje VORDON dostępne są także w sklepach Media Expert, Media Markt, RTV Euro AGD i Komputronik.

Źródło: informacja prasowa.