Sonos przedstawia ulepszone oprogramowanie Trueplay i nowy flagowy model – inteligentny głośnik PLAY:5

Najnowocześniejsze innowacje sprzętowe jak i nowe oprogramowanie przywracają ducha prawdziwej muzyki, w najprostszy możliwy sposób.

Santa Barbara, California, 29 września 2015 roku – Sonos, wiodący producent bezprzewodowych systemów audio HiFi, przedstawił ultranowoczesne oprogramowanie Trueplay i całkowicie odmieniony flagowy model – inteligentny głośnik PLAY:5. Zaskakujący potencjał Trueplay pozwala milionom użytkowników na jeszcze dokładniejszą optymalizację dźwięku głośników Sonos, niezależnie od ich umiejscowienia. Nowy model SONOS PLAY:5 emanuje eleganckim wzornictwem, zaskakując jeszcze czystszym dźwiękiem i głębszym, bardziej dynamicznym brzmieniem niż kiedykolwiek wcześniej. Zarówno oprogramowanie Trueplay jak i nowy głośnik SONOS PLAY:5 będą dostępne jeszcze w tym roku.

Innowacja Trueplay – to czystszy dźwięk dzięki nowym, jeszcze bardziej inteligentnym rozwiązaniom i głośnikom. Za jakość odtwarzanej muzyki odpowiada w dużej mierze akustyka danego pomieszczenia i lokalizacja głośnika. W związku z tym, w przeszłości, głośniki wymagały specjalnej i kompleksowej kalibracji. Trueplay wychodzi naprzeciw starym zwyczajom wprowadzając nowe, lepsze reguły. Ultranowoczesne innowacje pozwalają nowemu oprogramowaniu na skalibrowanie głośnika za pomocą jednego przycisku. Rezultat? Nowy wymiar muzyki i perfekcyjne brzmienie w każdym pomieszczeniu, w każdym domu!

„Rewolucyjny system Trueplay daje miłośnikom muzyki pewność, że odtwarzany dźwięk idealnie reprezentuje styl ich ulubionych artystów, niezależnie od akustyki pomieszczenia i lokalizacji głośnika”, powiedział CEO John MacFarlane. „Nadszedł czas, kiedy to w prosty i łatwy sposób otrzymujemy możliwość wiernego odzwierciedlenia studyjnej jakości nagrań w każdym pomieszczeniu domu”.

Wykorzystując aplikację Sonos oraz wbudowany mikrofon w urządzeniach iPhone lub iPad i specjalnie emitowany przez głośniki Sonos sygnał, innowacyjny system samodzielnie analizuje, w jaki sposób dźwięk odbija się od ścian, mebli, okien i pozostałych powierzchni w danym pomieszczeniu. Kolejny krok należy do urządzenia Sonos. Efekt końcowy? Nowy wymiar dźwięku dzięki nowemu inteligentnemu strojeniu!

„Nasze kompetencje w firmie Sonos ewoluowały od ciągłego dążenia do ogólnej poprawy dźwięku wszystkich naszych głośników do ich pełnego dostosowania i optymalizacji: do pomieszczeń, ich wyposażenia, osób i ich aktywności, aż po treści”, powiedział Giles Martin, producent nagrań, kompozytor i lider zespołu odpowiedzialnego za wrażenia dźwiękowe w firmie Sonos. „Mamy obsesję na punkcie ciągłego ulepszania wrażeń dźwiękowych w zaciszu własnego domu, biorąc również pod uwagę pomieszczenia z niekorzystną akustyką. Strojenie dźwięku zależnie od akustyki pomieszczenia jest pierwszym z wielu ulepszeń jakie oferuje nowe oprogramowanie. Takie doświadczenie jest zdecydowanie głębsze, a odbierany przekaz jest znacznie bardziej personalny, co daje doskonałe pole do popisu dla twórców muzyki”.

Początkowo oprogramowanie Trueplay będzie dostępne na wszystkie urządzenia SONOS PLAY:1®, SONOS PLAY:3®, SONOS PLAY:5® i urządzenia sterujące pod kontrolą systemu iOS. Docelowo technologia Trueplay obejmie całą linie produktów Sonos w późniejszym czasie.

Nowy model SONOS PLAY:5 – flagowy inteligentny głośnik został jeszcze bardziej naszpikowany najnowszymi technologiami oferującymi zdumiewające doznania muzyczne, tak wiernie odzwierciedlające zamysł studyjnego nagrania, jak nigdy wcześniej! Zbudowany w oparciu o sześć zsynchronizowanych ze sobą specjalnie zaprojektowanych głośników, w tym trzech średnio-niskotonowych odpowiadających za gładkie średnie tony i głębokie, potężne basy. Dodatkowo, trzy głośniki wysokotonowe zdumiewają krystalicznym brzmieniem wysokich tonów przy każdym poziomie głośności. Cały układ zachwyca perfekcyjną sceną muzyczną, o wiele szerszą niż można by oczekiwać od pojedynczego głośnika. Nowy model SONOS, PLAY:5 zapewnia dźwięk wypełniający energią całe pomieszczenie z niesamowitą precyzją rozlokowania wokalu i wszystkich instrumentów.

Nowy model SONOS PLAY:5 szokuje swoją praktycznością. Wszechstronność, kompatybilność z oprogramowaniem Trueplay i nieskazitelne brzmienie najwyższej klasy niezależnie od pomieszczenia to fundamenty nowego produktu. Po raz pierwszy oferuje możliwość konfiguracji ustawienia na trzy sposoby. Wykraczając poza horyzontalne ustawienie pojedynczego głośnika, istnieje możliwość sparowania dwóch głośników SONOS PLAY:5 w pozycji wertykalnej dla pełnego efektu stereo, oferującego skoncentrowane i intensywne brzmienie. Co więcej, sparowane dwa egzemplarze w pozycji horyzontalnej tworzą szerszą scenę stereo, a jej efektem jest wciągający w sam środek akcji dźwięk wypełniający całe pomieszczenie. Niezapomniane przeżycia muzyczne gwarantowane!

Nowy model SONOS PLAY:5 zdumiewa nowoczesnym wzornictwem, a wydajność bezprzewodowego połączenia zapewnia doskonale zsynchronizowaną muzykę bez utraty jakości.

Zaprojektowany, by doskonale wkomponować się w domową przestrzeń, stylistycznie odporny na upływ czasu dzięki prostocie koncentrującej się na istocie tego, czym powinien być głośnik.

Funkcjonalnie zadbano o każdy szczegół, począwszy od blisko 60 tys. otworów maskownicy i dokładnie dobrane materiały każdego elementu z osobna. Nowe sterowanie dotykowe gwarantuje intuicyjną obsługę funkcji odtwarzania, pauzy, regulacji głośności i zmiany utworu. Inteligentne sensory powodują, że przyciski dotykowe są responsywne we wszystkich kierunkach, stąd też regulacja głośności w górę ma zawsze, niezależnie od położenia głośnika umiejscowiona na górze.

Podobnie jak w przypadku swojego poprzednika nowy model SONOS PLAY:5 bezbłędnie współpracuje ze wszystkimi inteligentnymi głośnikami systemu Sonos. Dodatkową jego korzyścią jest zdolność do pełnienia funkcji tylnych głośników w domowym zestawie kina domowego przy współpracy z SONOS PLAYBAR® i SONOS SUB. Kontroluj zdalnie muzykę w każdym pomieszczeniu za pomocą prostej w obsłudze aplikacji, której dodatkowym atutem jest również możliwość strumieniowania muzyki pochodzącej z takich serwisów jak Pandora, Spotify, TIDAL, Google Play Music i Groove.

Dostępny w unikatowym matowo czarnym i matowo srebrnym kolorze nowy model SONOS PLAY:5 będzie dostępny w cenie 2499 zł.

Źródło: Informacja prasowa.