Smartwatch – jak ułatwić sobie życie

Wśród konsumentów wciąż panuje przekonanie, że smartwatche to drogie zabawki bez praktycznego zastosowania.Tymczasem ich liczne i różnorodne funkcje mogą okazać się bardzo przydatne.Jakie są więc ich największe zalety?

Inteligentne zegarki dobrze współpracują ze smartfonami, informując nas o przychodzących SMS-ach, wiadomościach e-mail czy połączeniach, ale również pozwalając na bezpośrednie odebranie i – w przypadku wybranych modeli, takich jak ZeWatch3 – prowadzenie rozmowy. Tylko dlaczego nie możemy w takiej sytuacji po prostu sięgnąć po telefon? Problem ten zrozumieją osoby, które trzymają smartfon w podręcznej torbie. Znalezienie w pośpiechu komórki wśród innych licznych przedmiotów to jedno, gorzej jednak, gdy w ogóle nie słyszy się w takiej sytuacji dzwonka.

Być zawsze w formie

Ważnymi dodatkami dla osób aktywnych są: pedometr, mierzenie pokonanego dystansu i pokazywanie, ile udało się spalić kalorii. Wielu podważa sensowność tych funkcji, twierdząc, iż równie dobrze można przecież po prostu wyjść i pobiegać bez żadnego sprzętu. Takie rozwiązanie faktycznie będzie się sprawdzać,ale tylko w przypadku osób, które sport uprawiają wyłącznie dla przyjemności. Dopiero gdy ktoś na poważnie zamierza wziąć się za siebie, wtedy dokładne rozplanowanie dystansu i tempa biegu nabiera zupełnie nowego znaczenia, a bieżące monitorowanie własnych wyników naprawdę ułatwia zadanie i mobilizuje do dalszej aktywności.

Gdzie ten telefon? Tutaj!

Zegarek, ciągle przypięty do nadgarstka, trudno zgubić. Z telefonami tak dobrze już nie jest. Smartwatch – dzięki możliwości przedzwonienia z niego na numer aparatu – nie tylko ułatwia szybkie znalezienie komórki, ale przede wszystkim ostrzega, gdy smartfon znajdzie się poza jego zasięgiem.Pozwala to ochronić się przed kradzieżą czy zminimalizować ryzyko wypadnięcia telefonu w trakcie np. spaceru i pozostawienia go na chodniku.

ZePhone-Titanium

Mini-centrum rozrywki

Wspominająco bardziej zaawansowanych zegarkach, takich jak ZePhone, trzeba też przybliżyć dodatkowe, rozrywkowe możliwości jakie niesie ze sobą smartwatch. Gdy telefon tkwi w kieszeni, z umieszczonego wygodnie na nadgarstku inteligentnego zegarka mogą płynąć dźwięki muzyki. Smartwatche sprawdzają się też gdy ktoś chce obejrzeć krótki filmik, a nawet, jak w przypadku mającego mieć wkrótce premierę ZeRound, zrobić szybkie selfie. Do tego dochodzi opcja otrzymywania powiadomień o nowych aktywnościach na portalach społecznościowych, by zawsze być na bieżąco z ciekawymi zdarzeniami z życia swoich przyjaciół i nie tylko.

Grunt to dobry plan

Tak jak w przypadku uprawiania sportu, tak i przy codziennych zajęciach warto wprowadzić nieco porządku. Takie opcje jak monitorowanie cyklów snu, ustawianie dziennych celów i przypomnień pozwalają lepiej organizować życie prywatne i zawodowe. Wszystko to może wydawać się drobnostką, ale to właśnie takie szczególiki potrafią później zepsuć dzień. Czy jednak smartfon nie może pełnić tej roli?Niestety telefon nie zawsze mamy przy sobie i przez to nierzadko np. ustawione przypomnienie nie spełni swojej roli. Często zresztą właśnie błyskawiczny czas reakcji wpływa na powodzenie lub nie naszych zamiarów.

zeclock-black-large-9

Czas pod kontrolą

Przede wszystkim jednak smartwatche dobrze wypełniają rolę…klasycznych zegarków. Ich ceny wcale nie odbiegają znacznie od dobrych modeli analogowych, a różnorodny design powoduje, iż każdy może dobrać taki egzemplarz, który wyglądem będzie odpowiadać jego gustom.

Źródło: Informacja prasowa.